Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
.........Poznaj Zasadę Siekiery™ firmy ELIET - sposób na rozdrabnianie wszelkich odpadów ogrodowych .......Strona główna » Oferta maszyn » 
WERTYKULACJA TRAWNIKA

Kiedy najlepiej używać wertykulatora ?


  Źródło "Piękny trawnik", Autorzy: Maciej Mynett, Maria Prończuk, Sławomir Prończuk, wydawnictwo Multico


  Co w temacie radzą eksperci w Roku na trawniku ?

  "Kwiecień - Intensywnie grabimy powierzchnię i wygrabiamy starą, zamarłą darń.

  Czerwiec - Wykonujemy wertykulację.

  Wrzesień - Wykonujemy wertykulację, jeśli nie przeprowadziliśmy jej w czerwcu."

Dlaczego Zawsze Ostre Noże™ ELIET są zawsze ostre ?  Skuteczne wygrabianie filcu gwarantują ostre końcówki noży


  Co odróżnia noże w wertykulatorach ELIET od konkurencji ? Co robi różnicę ?

  WIĘCEJ.

Wertykulatory samobieżne vs pchane  Pchane: Nożowy wał roboczy w zwykłych wertykulatorach obraca się zgodnie z obrotami kół i jako, że ma kontakt z podłożem jedynie wspomaga przemieszczanie pchanej maszyny.

  Samobieżne: E550 ZR - NOWOŚĆ prezentacja wiosna 2022, Collector, Compactor. Napęd ogumionej rolki pozwala zastosować przeciwbieżny wał nożowy pracujący w przeciwnym kierunku do obrotów kół. Skuteczność wygrabiania jest dwukrotnie większa niż w zwykłych wertykulatorach. Komfort obsługi to dodatkowa korzyść.

  WIĘCEJ

Nowy standard w wertykulacji trawników - ELIET Collector C550ZR nagrodzony na targach AGRIBEX 2019 w Brukseli  Wertykulator samobieżny z bocznym odrzutem. Innowacyjne jest to, że wygrabiony materiał jest zbierany i układany po boku. Materiał jest odrzucany przez ostrza do tyłu, a wbudowany ślimak transportuje materiał na bok maszyny na wąskie pobocze. Na następnym pasie roboczym ten odkład może być ponownie pochwycony przez maszynę i złożony razem z grabionym materiałem z drugiego pasa. W ten sposób C550ZR może zbierać mech i filc o szerokości roboczej 1 m na jednym rządku. Oszczędza to sporo czasu podczas usuwania odpadu z trawnika.  Szybsza wertykulacja:
 • Filc zbiera się w wąskim rzędzie, skracając czas oczyszczenia trawnika nawet o 50%.
 • Imponująca szerokość robocza 55 cm ogranicza liczbę rzędów do zebrania.
 • Maszyna z własnym napędem ma stałą prędkość roboczą 2,5 km / godz.

  Wyższa wydajność:
 • Aby zmaksymalizować efektywność wygrabiania, ostrza obracają się do przodu, inaczej mówiąc przeciwbieżnie, tj. w przeciwnym kierunku do obrotów kół.
 • Ostrza rozmieszczone są co 15 mm, aby zmaksymalizować usuwanie filcu.
 • Zawsze Ostre NożeTM są samoostrzące się i nigdy nie tracą ostrej krawędzi.

  Estetyczny efekt:
 • Ultra cienkie noże powodują minimalne uszkodzenia, umożliwiając szybkie odmładzanie trawnika.
 • Gumowany wałek pozostawia przyjemne dla oka pasy.
 • Małe nierownośći darni są wygładzane.

  Wyższy komfort:
 • Samobieżny, aby zmniejszyć wysiłek operatora i zwiększyć komfort użytkowania.
 • Antywibracyjne uchwyty o regulowanej wysokości.
 • Odpad jest kierowany z dala od stóp operatora.

  WIĘCEJ

Podaruj trawnikowi oddech świeżego powietrza i łyk wody  Wertykulacja stała się powszechnym i naturalnym sposobem pielęgnacji trawnika


  Szybko zbierający się na powierzchni gleby filc tworzy barierę dla powietrza i wody, utrudnia wzrost nowych roślin i ukrywa owady. To powoduje, że niedługo trawnik i cały system korzeniowy jest zagrożony.
  Po okresie zimowym nasz trawnik wymagał będzie pewnych zabiegów renowacyjnych. Nasz obecny klimat powoduje, że wiosną mech rozwija się bardzo szybko, czego wynikiem jest „przyduszanie” trawnika.

  Wertykulacja jest szybkim i efektywnym sposobem na usunięcie filcu, większości mchu i innych chwastów z trawnika i daje trawie miejsce na wzrost i stworzenie gęstej, zdrowej, zielonej darni.

Innowacje w wertykulatorach  Która innowacja podoba Ci się najbardziej ?


  Napęd samobieżny ?

  Wał przeciwbieżny ?

  A może ...pulpit na drinki ?

Wertykulator samobieżny ELIET Collector C550ZR na YouTube  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji maszyny na YouTube wykonanej jak zwykle z pasją i sercem przez Piotra Adamka z firmy Prosat z Krzyżanowic.

Wertykulator ELIET E450 KREATORem GardenTrendów 2019 na Targach GREENDAYS
  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszej ekspozycji na 3 edycji Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GREENDAYS 2019, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy w dniach 22-24 marca.

  Miło nam poinformować, że wertykulator ELIET E450 FM został wyróżniony prestiżowym tytułem KREATORa Garden Trendów 2019, przyznawanym corocznie na targach GREENDAYS przez profesjonalne jury najlepszym produktom ogrodniczym 2019 roku, wyróżniającym się designem i innowacyjnością, odpowiadającym na oczekiwania nowoczesnego konsumenta oraz kreującym jego potrzeby.

  WIĘCEJ

Wertykulator ELIET E450 w ŚWIECIE ROŚLIN
  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza ŚWIAT ROŚLIN - OGRODY z podwarszawskich Pęcic dołączyła do swego parku maszynowego wertykulator ELIET E450.

  WIĘCEJ

Wertykulacja / skaryfikacja krok po kroku  Czego można się spodziewać po wertykulacji ?


  Większość ludzi jest zszokowana widząc, ile filcu nawet w zdrowym trawniku może zebrać się po jednym sezonie wegetacyjnym.
  Coroczny przegląd konserwacyjny polegający na przerzedzeniu ściółki na głębokość ok. 6 mm lub mniejszą nie pozostawia zauważalnych uszkodzeń trawnika. Jest prawdopodobne, że już po tygodniu zauważysz Twój trawnik trochę bardziej zielony, z powodu zwiększonej ekspozycji na powietrze i wodę.

  WIĘCEJ

Co to jest filc ?
  Filc inaczej ściółka to martwa trawa, korzenie i inna materia, która gromadzi się w trawie z biegiem czasu. To zjawisko bardzo powszechne i dotyczy większości trawników. Filc zbiera się na powierzchni gleby i przeplata się z łodygami traw. Kiedy cykl dekompozycji jest opóźniony z różnych przyczyn, martwa materia zaczyna się nawarstwiać. Wraz ze wzrostem darni ta materia zwiększa się i ułożona w stos powoduje matowanie, które czyni zdrowe źdźbła trawy bardziej "zestresowane" i słabsze.

  WIĘCEJ

Wertykulator ELIET E401 w akcji
  Zobacz jak skuteczny w usuwaniu filcu jest system Zawsze Ostrych Noży™ firmy ELIET. Film pokazuje również ciekawą propozycję sposobu zebrania odpadu z wertykulacji.

Gwarancja Zielonego Trawnika firmy ELIET
Po co wertykulować ?
  Pozostawiony bez leczenia trawnika filc może dosłownie zadusić trawnik "na śmierć". Gdy filc pogrubia się, ograbia glebę z powietrza i utrudnia wchłanianie wody oraz przenikanie składników pokarmowych do gleby i system korzeniowego. Nadmierna warstwa filcu nie tylko zabija trawę, ale pozostawiona niezwyciężoną wystarczająco długo, może uszkodzić glebę, aby nawet po usunięciu,spowodować, że nowy wzrost w tym obszarze będzie słaby bez najlepszej obróbki gleby. Grube warstwy filcu mogą również stać się przystanią dla owadów. Bogata w wilgoć zmatowana ściółka może być doskonałym schronieniem dla komarów i chorób. Poznanie grubości warstwy swojego filcu pomoże Ci, w jak najlepszy sposób zwalczyć problem poprawnie.

  WIĘCEJ

Wertykulator ELIET E401 dla firmy "3 KLONY" z Rybnika  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza "3 KLONY" z Rybnika, dołączyła do swego parku maszynowego wertykulator ELIET E 401 z silnikiem Honda GX. Firma świadczy usługi ogrodnicze na terenie Śląska i okolic.
  WIĘCEJ.

Trwałość i niezawodność  Maszyna wyczesuje każdy centymetr kwadratowy Twojego trawnika. Zdarza się, że wykonując to, wydobywa również kamienie na powierzchnię. Z tego powodu solidna obudowa ochroni Cię przed wszelkim niebezpieczeństwem i zabrudzeniem. ELIET nie podejmuje w tym zakresie żadnego ryzyka, dlatego firma postanowiła zastosować metalową obudowę o grubości 3 mm, spawaną przez roboty zgodnie z najwyższymi standardami.

Wertykulatory produkcji firmy ELIET od wielu lat w Polsce  Po lewej pomarańczowy wertykulator będący aktualnie w ofercie ELIET E 401 FM BS z silnikiem Briggs&Stratton OHV serii 550, obok po prawej jego poprzednik w kolorze czerwonym pod marką KLIPPO PRO V 400 z silnikiem Honda GC. Jak widać podobieństwo nie do ukrycia, bez zmian charakterystyczna gumowa osłona tylnego wyrzutu z przetłoczeniem logo ELIET.

  Czytaj więcej o współpracy firm KLIPPO i ELIET oraz obejrzyj maszyny produkowane w Belgii w czerwonym kolorze pod marką KLIPPO, sprzedawane w latach 1995 - 2010 przez firmę ZieleńService.

Mulczowanie (matowanie) łąk i gruntów rolniczych  Jest to zabieg polegający na pokryciu powierzchni gruntu materiałem organicznym, w celu przeciwdzialania erozji wodnej i wietrznej. Dodatkowym efektem mulczowania jest efekt nawozowy.

  Okrywa ta musi być pielęgnowana, to znaczy przynajmniej raz w roku koszona z pozostawieniem skoszonej biomasy w formie mulczu.

  Czym masa roślinna jest bardziej rozdrobniona tym lepiej przebiega proces rozkładu i w efekcie lepsze nawożenie.


  WIĘCEJ

Kosić ? ...nie kosić ?  Zdaniem australijskich naukowców, koszenie trawników - i zapach świeżej trawy - wywołuje uczucie relaksu i szczęścia !


Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaDEMO ?

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace