Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Dobry i zły filc ...
  Filc inaczej ściółka to martwa trawa, korzenie i inna materia, która gromadzi się w trawie z biegiem czasu. To zjawisko bardzo powszechne i dotyczy większości trawników. Filc zbiera się na powierzchni gleby i przeplata się z łodygami traw. Kiedy cykl dekompozycji jest opóźniony z różnych przyczyn, martwa materia zaczyna się nawarstwiać. Wraz ze wzrostem darni ta materia zwiększa się i ułożona w stos powoduje matowanie, które czyni zdrowe źdźbła trawy bardziej "zestresowane" i słabsze.


  Dobry filc - grubość warstwy do ok. 6 mm (1/4 cala)
  Cienka warstwa ściółki (do ćwierć cala) jest powszechna i ​​faktycznie dobra dla gleby i trawy. Jest to zdrowa warstwa, która rozkłada się i karmi glebę przez cały okres wegetacji. Ta cienka warstwa ściółki również pomaga w chłodzeniu powierzchni gleby podczas silnego nasłonecznienia i upału podczas lata. Ta warstwa powinna być rozrzedzona przez jesienną wertykulację lub przed pierwszym przymrozkiem zimowym. Polecane jest delikatne grabienie.  Umiarkowany filc - od 6 do 12 mm (1/4 - 1/2 cala)

  Wertykulację można wykonać w dowolnym momencie w ciągu roku poza okresem suszy lub mrozu. Nie czekaj do jesieni z tym zabiegiem leczniczym na tym poziomie grubości ściółki chyba, że jesteś w przedłużającym się sezonie suszy.

  Ściółka na poziomie pół cala zacznie powodować pocienienie źdźbeł trawy i zagęszczanie gleby. Zaledwie pół calowa warstwa ściółki ma zdolność wchłonięcia relatywnie dużych ilości wody, która w rezultacie zagęści ziemię na głębszym poziomie i zdusi trawę pozostawiając gołe plamy. Na tym poziomie wertykulator spalinowy z prostymi, pionowymi ostrzami jest niezbędny. Ostrza będą przecinać i podnosić upartą ściółkę, a także szczeliny napowietrzą glebę rozluźniając zagęszczenie na górnym poziomie gleby. Wertykulacja, a następnie nawożenie powinno być wystarczające dla zdrowia gleby i pomóże uratować trawnik.

  Nadmierny filc - ponad 12 mm (1/2 cala)
  Taka warstwa prawdopodobnie spowodowała głębokie zagęszczenie gleby i uszkodzenie systemu korzeniowego trawy. Na tym poziomie najlepiej połączyć wertykulację z aeracją. To potężne uderzenie jednego / dwóch. Najpierw wertykulacja, aby usunąć filc i po tym właściwa aeracja w celu zmniejszenia zagęszczenia gleby, która pozwoli przeniknąć powietrzu, wodzie i składnikom odżywczym do zagłodzonego systemu korzeniowego w glebie.
Katalogi pdf

Cenniki

Strona główna

Skontaktuj się z namiCzęści

Materiały eksploatacyjneSerwisDEMO DAY

Dni Otwarte


Blog - nowościZieloneMaszyny® 1992-2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace