Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
............Zapraszamy na DNI OTWARTE WIOSNA 26-27.04.2024 PIĄTEK i SOBOTA .........Strona główna » Oferta maszyn » 
DOSIEW PODSIEWEM
Nowy model podsiewacza DZC 600  Nowy model DZC 600 MA 028 020 207 przypomina powiększony DZC 450. Wszystkie nowinki wprowadzone w mniejszym modelu przeniesiono do maszyny z większą szerokością roboczą.


  WIĘCEJ

Nie zawsze trzeba robić rewolucję...


  Podaruj swojemu trawnikowi lepszy wzrost, lepszy kolor oraz większą odporność na choroby i suszę!  CO TO JEST PODSIEW ?

  Inaczej zwany dosiewem wgłębnym, podsiew jest wsianiem nasion trawy bezpośrednio do istniejącej darni / murawy, czyli bez jej przekopywania czy rozdrabniania lub usuwania. Jest to łatwy sposób, aby wypełnić puste miejsca, poprawić gęstość darni, wprowadzić lepszą odmianę traw i poprawić "kolor" trawnika. Jeśli trawnik wygląda staro, albo po prostu jest "zużyty", jeśli potrzebuje coraz więcej wody i nawozów, aby się rozwijać, czy też jest chory, to znaczy, że jest idealnym kandydatem do przeprowadzenia podsiewu.

  Lata mijają i również murawa podlega starzeniu. Trawa obumiera zmniejszając w ten sposób swą gęstość i wzrost. Daje to chwastom i mchu możliwość "przejęcia" trawnika. Wertykulacja i zraszanie może pomóc na krótko przerwać tą degradację, jednak jedynym rozwiązaniem długoterminowym jest odmłodzić trawę - i tu kluczem do sukcesu jest podsiew darni.


  Maszyna podsiewająca nasiona traw do istniejących trawników wymagających renowacji to PODSIEWACZ.

  Jeśli chcesz przywrócić trawnikowi dawny wygląd, renowacja podsiewaczem ELIET DZC jest najszybszym sposobem dla osiągnięcia zamierzonego celu.

  Podsiewacz jak sugeruje nazwa jest kombinacją wszystkich kroków niezbędnych do siewu trawnika w jednym przejeździe: głębsza wertykulacja i wysiew nowych nasion w istniejącym trawniku.
  Metoda zastępuje pracochłonny proces przygotowania siewu od początku.

Renowacja murawy piłkarskiej  Maszyny podsiewające ELIET przyciągnęły uwagę profesjonalnych greenkiperów nawierzchni trawiastych w centrach sportowych.

  Ostatnimi czasy greenkiperzy stali się światowymi strażnikami najwyższych standardów, a czołowe kluby np. z Premier League zwracają się do nich aby skorzystać z ich know-how.


  WIĘCEJ

Zobacz co w trawie piszczy  Czy rozpoznajesz jakie maszyny ELIET pracowały na tym trawniku ?

  Zobacz WIĘCEJ co mogą zaoferować Twojemu trawnikowi maszyny ELIET.

Nowy model podsiewacza DZC450 z szerokością roboczą 45 cm  Model E450 o szerokości roboczej 45 cm, stworzony z myślą o wypożyczalniach, ogrodnikach profesjonalnych obsługujących mniejsze trawniki oraz użytkownikach indywidualnych z dużymi ogrodami. Podobnie jak w modelu szerszym DZC600, odrzucana ziemia z rowków spada tuż za wałkiem jezdnym na powierzchnię zasiewu. Ziemia pokrywa rowki i tworzy warstwę ochronną dla nasion, zwiększając szansę kiełkowania i wzrostu.

  Nowym, ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest specjalny spust umieszczony na spodzie sekcji siewnika, umożliwiający szybkie opróżnianie z pozostałości nasion.

Poznaj innowacyjną technologię podsiewu ELIET  Kiedy podczas podsiewu nowe ziarno trawy jest umieszczane pomiędzy istniejące rośliny, dla powodzenia procesu renowacji niezbędne jest zapewnienie takich warunków, żeby nasiona mogły kiełkować jak najszybciej i, że możliwości ich rozwoju będą jak najlepsze. Opatentowana zasada działania zapewnia idealne warunki dla wprowadzenia materiału siewnego:

  0. Przygotowanie
  Przed zabiegiem wymagane jest niskie koszenie, wertykulacja i zebranie odpadu.


  1. Cięcie otwierające glebę
  Noże tnące umieszczone z przodu maszyny wycinają rowek o głębokości ok. 8 mm przygotowujący miejsce pod nasiona.


  2. Usunięcie nadmiaru ziemi
  Ostrza wału przeciwbieżnego obracają się do góry, i odrzucają glebę łukiem do tyłu urządzenia, tak że nie trafia do nowo wyciętych rowków.


  3. Precyzyjny siew
  Inteligentny i kompaktowy system dystrybucji nasion Helix Seed Duct™ transportuje ziarno pod strefą odrzutu nadmiaru gleby, poprzez małe ścieżki prowadzące do wylotu kanału, precyzyjnie lokalizując je w czystych rowkach.


  4. Wydmuch/Injection
  Turbina małego ciśnienia wdmuchuje powietrze do kanału nasion, tak że ziarno jest wdmuchiwane podczas dystrybucji. To pomaga umieścić ziarno szybciej i bardziej precyzyjnie w rowku.


  5. Rolka
  Napędzana gumowana rolka podąża natychmiast za procesem dystrybucji nasion i zapewnia dobry kontakt pomiędzy gruntem i nasionami poprzez ugniatanie ziemi.


  6. Przykrycie nasion
  Odrzucany nadmiar ziemi spada tuż za wałkiem na powierzchnię zasiewów. Ziemia pokrywa rowek i tworzy warstwę ochronną dla nasiona, zwiększając szansę kiełkowania i wzrostu.

Nowe narzędzia do profesjonalnej renowacji trawnika


  Podsiewacze DZC wyposażone są w innowacyjny system dystrybucji nasion Helix Seed Duct™, doceniony na prestiżowych targach Agribex 2013 i GALABAU 2014.

  23.04.2020

Zapowiedź nowego podsiewacza ELIET DZC 450


  Po sukcesie podsiewacza DZC600, ELIET zapowiada kontynuację przyjętej koncepcji technologii podsiewu w modelu węższym, z myślą o mniejszych ogrodach i wygodzie klienta wypożyczalni. Model jest nie tylko węższy i mniejszy niż jego poprzednik. Został również ulepszony kilkoma drobnymi udoskonaleniami. Dlatego DZC 450 jest szczególnie odpowiedni dla ogrodników krajobrazu, którzy mają również w swojej ofercie obsługę małych prywatnych ogrodów.

Odpowiednie przygotowanie oznacza łatwe wdrożenie


  Nie bagatelizujmy korzyści odpowiedniego przygotowania i stworzenia idealnych warunków do wykonania zabiegu podsiewu.


  Tuż przed pracą podsiewaczem konieczne jest zatem:


  1. Koszenie (możliwie nisko z zebraniem pokosu)


  2. Wertykulacja (wyczesanie filcu / ściółki z zebraniem)


  Powyższa rekomendacja oczywiście nie jest obowiązująca dla intensywnie pielęgnowanych trawników, na których standardowo te zabiegi są stosowane.

Dystrybucja nasion ELIET Helix Seed Duct™


  Inteligentny i kompaktowy system dystrybucji nasion, Helix Seed Duct™, przemieszcza ziarno pod odrzucanym nadmiarem gleby poprzez małe ścieżki prowadzące do wylotu kanału, precyzyjnie lokalizując je w czystych rowkach.

  Turbina małego ciśnienia kieruje powietrze do kanału nasion, tak że ziarno jest wdmuchiwane podczas dystrybucji. To pomaga umieścić ziarno szybciej i bardziej precyzyjnie w rowku.

  WIĘCEJ


Norma wysiewu w DZC600


  Do precyzyjnego ustawienia normy wysiewu służy jedno poręczne i dogodnie zlokalizowane pokrętło.

Renowacja pól bramkowych murawy piłkarskiej MOSiR w Piastowie  Okres letnich wakacji to dobry czas na renowacje muraw boisk piłkarskich. W tym roku wykorzystaliśmy go na naprawę nawierzchni trawiastej na obiekcie MOSiR w naszym rodzimym Piastowie.
  Usługę podsiewu wgłębnego na najbardziej wymagających naprawy miejscach, wykonaliśmy z własnej inicjatywy pro publico bono.

  WIĘCEJ

Podsiew na murawie sportowej cz. 2
  DZC600 na murawie boiska pod Krakowem


  Współpraca popłaca. Aby spełnić wymogi zlecenia kompleksowej renowacji nawierzchni - w zakresie wykonywania wyrafinowanych zabiegów renowacyjnych - firmy ogrodnicze udostępniają sobie maszyny. Przykładem wspólne działanie na boisku pod Krakowem firm Gargas Sport Grass i Centrum Ogrodnicze URBANIKOWIE. Życzymy naszym kontrahentom i... sobie dużo podobnych zleceń.

  WIĘCEJ na filmie.


Podsiew na murawie sportowej cz. 1
  Podsiewacz ELIET DZC na murawie piłkarskiej


  Wadą zakładania nowej murawy jest to, że nie wolno chodzić po trawniku przez długi czas. Dzięki podsiewaczowi ELIET trawnik jest natychmiast ponownie dostępny do normalnego użytkowania, co jest dużą zaletą w przypadku intensywnie użytkowanych boisk sportowych.


Podsiew murawy piłkarskiej w Holandii  Silna grupa wyposażona w maszyny do renowacji trawników firmy ELIET tj.: 3 podsiewacze DZC 600 i wertykulator E 750 wykonała renowację murawy na stadionie holenderskiego klubu piłkarskiego NAC Breda.

  WIĘCEJ

Podsiew na angielskim trawniku

Renowacja murawy do krykieta w Londynie

  Brytyjski dystrybutor produktów ELIET firma RTM, wykonała usługę renowacji nawierzchni murawy na boisku do gry w krykieta w Londynie. Usługa została wykonana w mniej niż 9 minut. Świetna robota!
  Zobacz WIĘCEJ


ELIET DZC 600 na greenie golfowym

  Green golfowy to najbardziej wyrafinowana nawierzchnia trawiasta. I tu również specjaliści brytyjscy stwierdzili przydatność podsiewacza DZC 600 w przywracaniu jej pełnych walorów.

  WIĘCEJ.

Podsiew z nawożeniem w jednym przejeździe

  Dla modeli DZC 600 wyprodukowanych po 2018 ELIET oferuje dodatkowy pojemnik ze stali nierdzewnej montowany z tyłu maszyny służący do rozsiewu nawozów. Granulki nawozu są mieszane bezpośrednio z odpadem: ziemią i resztkami roślin.

  WIĘCEJ


W Krakowie będzie jeszcze bardziej zielono...

  Bardzo nam miło poinformować, że firma Centrum Ogrodnicze URBANIKOWIE dołączyła do swego parku maszynowego trzy maszyny ELIET tj. podsiewacz DZC600 oraz wertykulatory E501 i E450. Oprócz sprzedaży roślin 20-letnia firma postawiła na usługi ogrodnicze i wypożyczalnię urządzeń do ogrodu.Podsiewacz w zieleni miejskiej  Zieleń miejska to duże pole do popisu dla nowej technologii dosiewu wgłębnego. Wydeptany przy ciągu pieszym trawnik, łysiny i puste place na murawie to miejsca gdzie podsiewacz gwarantuje szybki i ekonomiczny efekt. Zobacz jak to robią nasi południowi sąsiedzi w mieście Brnie.

  WIĘCEJ

Dziękujemy BARENBRUG !

  16.06.2016

Pierwszy egzemplarz podsiewacza ELIET DZC 600 w Warszawie !

  Miło nam zakomunikować, że pierwszym nabywcą najnowszego modelu podsiewacza firmy ELIET został Pan Konrad Janowski z Warszawy.


  WIĘCEJ.

  06.07.2016

ELIET DZC 600 w lipcu czyli naprawiamy murawę piłkarską
  Piłkarze ligowi na urlopach, to dobry moment na renowację najbardziej wyeksploatowanych fragmentów murawy piłkarskiej.


  WIĘCEJ

Podsiewaj trawniki jak Nico Waegebaert z firmy "Ogrody Waegebaert"

  "Kupiłem DZC 550 w sierpniu 2010 roku, i w ciągu sześciu miesięcy od zakupu wykonałem renowacje podsiewem na co najmniej 25 trawnikach. Po lecie renowacja była konieczna na wielu spalonych przez suszę trawnikach. Gruntowna renowacja trawnika naprawdę kosztuje dużo, więc podsiew jest alternatywą, którą wiele osób wybiera. Osobiście widzę dla podsiewów w najbliższych latach tendencję wzrostową."


  WIĘCEJ.

Renowacja fragmentów trawnika metodą podsiewu -
test podsiewacza ELIET DZC 550

  Serdecznie zachęcamy szczególnie firmy pielęgnujące lub greenkeeperów muraw boisk piłkarskich bądź inne trawiaste nawierzchnie jakościowe do zapoznania się z tą nową technologią renowacji. Zabieg ten jest alternatywą dla kosztownych, okresowych, kompleksowych wymian darni ze względu na utratę jej walorów użytkowych.

  WIĘCEJ

Pomaluj trawnik ponownie na zielono

  W czasach PRL-u malowanie trawy miało swoje przysłowiowe znaczenie.
  Jakby wychodząc naprzeciw tamtemu zapotrzebowaniu ostatnimi czasy pojawiły się na rynku farby do malowania trawy o czym mogą się przekonać np. piłkarze po śladach na swoich strojach sportowych.
  My proponujemy malowanie metodą naturalną: podsiew jest najlepszym rozwiązaniem na ponowne zazielenienie się Twojego brązowego trawnika po długotrwałej suszy czy chorobie.

  Nowe narzędzie do profesjonalnej renowacji trawnika
  Podsiewacz to maszyna do dosiewu wgłębnego,
  podsiewająca nasiona traw do istniejących trawników
  wymagających renowacji, bezpośrednio w darń.  Podsiewacze ELIET DZC450 i DZC600 wyposażone są w innowacyjny system dystrybucji nasion Helix Seed Duct™, doceniony na prestiżowych targach Agribex 2013 w Brukseli i GALABAU 2014 w Norymberdze.

  30.10.2014

Prestiżowa nagroda dla podsiewacza ELIET DZC 600 na GALABAU 2014  Podsiewacz Eliet DZC 600 został laureatem nagrody dla produktu innowacyjnego "Innovationspreis" na tegorocznej edycji targów sprzętu ogrodniczego GaLaBau Fair w Norymberdze, Niemcy. Gratulacje dla inżynierów z działu BR!

  Czytaj więcej.
Wakacyjne rozważania na temat Zielonego Trawnika
czyli z nami pozbędziesz sie syndromu
"Grass is greener on the other side"

  Grass is greener... czyli iluzja optyczna i iluzja mentalna.

  Iluzja optyczna...

  Trawa zawsze jest zieleńsza ...po drugiej stronie płotu

  Dlaczego tak jest, że:
  Trawa wygląda zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu?
  Racjonalne wyjaśnienie jest takie:
  Ponieważ widzisz trawę swojego sąsiada pod innym kątem (mniejszym) niż własną trawę (to jest w pobliżu),
  to widzisz stosunkowo więcej trawy niż ziemi lub nieprawidłowości między nią.
  Prawdopodobnie więc trawnik sąsiada nie jest bardziej zielony.  Iluzja mentalna...

  Tak samo jest z innymi rzeczami w Twoim życiu. Jeśli zauważasz wiele szczegółów i problemów,
  nie będziesz zdolny cieszyć się lub osiągnąć wielu rzeczy. Trzymaj się rzeczy najważniejszych i ważnych szczegółów, i zapomnij o reszcie. Ciesz się patrząc pod różnymi kątami na rzeczy w swoim życiu. I nie zapomnij, aby cieszyć się życiem/ogrodem własnym lub... sąsiada. Aby korzystać z rzeczy, nie oznacza, że ​​musisz być ich właścicielem.

  Wnioski...

  Jeśli mimo uświadomienia sobie tej iluzji, nadal uważasz , że z Twoim trawnikiem jest coś nie tak, nie pozostaje nic innego jak skorzystać z Gwarancji Zielonego Trawnika jaką oferują urządzenia do pielęgnacji trawników firmy ELIET.
  Co do drugiego aspektu nie czujemy sie kompetentni, no to może... filmy Woody Allena...


ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace