Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 

  06-20.07.2016

ELIET DZC600 w lipcu czyli naprawiamy murawę piłkarską  Piłkarze ligowi na urlopach, to dobry moment na renowację najbardziej wyeksploatowanych fragmentów murawy piłkarskiej.

  Pole bramkowe, a szczególnie jego centralne miejsce, obszar przed polem karnym oraz placyk blisko środka boiska ze względu na niedrożność systemu nawodnienia były miejscem pracy podsiewacza ELIET DZC600.

  Przed podsiewem murawa została skoszona i zebrana. Powinna ponadto zostać zwertykulowana i oczyszczona. Prosimy o tym pamiętać oglądając poniższe zdjęcia. Po przejeździe podsiewacza DZC600 trawnik wygląda jak po wertykulacji. To naturalne wszak rowki wykonywane są przez wał analogiczny jak w wertykulatorze. Większość nasion trafiła do rowków, które zostały zamkniete przez docisk rolki napędowej maszyny. Jednak nieduża część została na powierzchni i ewentualne zbieranie pozostałośći po wertykulacji mogłoby również zebrać te nasiona.

  Na najbardziej zniszczonych fragmentach podsiew wykonaliśmy podwójnie, na krzyż.

  Podczas renowacji "wszczepiliśmy" w murawę jeden worek nasion trawy markowego producenta, przeznaczonej do napraw nawierzchni sportowych.

  "Największy problem był z polami bramkarzy. Co roku dosiewaliśmy "z ręki" 1-2 worki nasion i przykrywalismy je torfem. Trawa wschodziła ale po wejściu piłkarzy długo się nie utrzymywała. Wsianie nasion głębiej przy pomocy podsiewacza ELIET daje nadzieję, że rośliny będą bardziej odporne na deptanie, lepiej się ukorzenią, i w przypadku mechanicznego uszkodzenia łatwiej się odbudują" - stwierdził Pan Krzysztof, greenkiper muraw piłkarskich w Laskach. "Ponadto obsługa maszyny jest bardzo prosta, po 5 minutowym instruktażu sam obsługiwałem maszynę" - dodał.

  Teraz tylko lać wodę, czekać na wschody i ukorzenienie. Do pierwszych meczy rundy jesiennej w połowie sierpnia powinno być zielono.  Obejrzyj fotogalerię z pracy w dniu 28.06.2016
  Stan po 3 tygodniach od renowacji w dniu 20.07.2016
  Dane techniczne podsiewacza ELIET DZC600

  O podsiewie / dosiewie wgłębnym czytaj więcej

ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace