Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
..........DEMO ?..........Strona główna » Oferta maszyn » 

  21.04.2016

Podsiewaj trawniki jak Nico Waegebaert z firmy "Ogrody Waegebaert"  "Kupiłem DZC550 w sierpniu 2010 roku, i w ciągu sześciu miesięcy od zakupu wykonałem renowacje podsiewem na co najmniej 25 trawnikach. Po lecie renowacja była konieczna na wielu spalonych przez suszę trawnikach. Gruntowna renowacja trawnika naprawdę kosztuje dużo, więc podsiew jest alternatywą, którą wiele osób wybiera. Osobiście widzę dla podsiewów w najbliższych latach tendencję wzrostową.

  Kiedy poznałem siewniki ELIET jakiś czas temu, nawet przez chwilę rozważałem wybór DZC750, ale od razu zdecydowałem się po wprowadzeniu tańszego modelu DZC550. Jest to urządzenie proste w użyciu; po przepracowaniu kilku godzin każdy jest w stanie "poczuć" maszynę. Można również wszędzie wjechać dzięki swojej niestandardowej szerokości, co również zapewnia doskonałą pracę. Przekładnia hydrostatyczna jest konieczna, ponieważ jest to bardzo ważne, aby pracować z odpowiednią szybkością. Po przepracowaniu 25 godzin nie mam zużytych ostrzy, dzięki Zawsze Ostrym Nożom TM.

  Polecam dobre przygotowanie gleby. Na przykład, zaleca się, aby grunt był jeszcze wystarczająco płaski i struktura nawierzchni jest nadal dobra. Jeśli gleba jest dobrze przygotowana, praca jest znacznie łatwiejsza. Również nie ma sensu iść po mokrym trawniku, nie można wtedy zapewnić dobrej pracy. Spróbuj siać w suchym trawniku, wyniki są takie jak powinny.

  Ważne jest również, aby wybrać dobrą mieszankę nasion, która jest odpowiednia do renowacji trawników poprzez takie wszczepianie. Wybieram naprawdę dobre nasiona i mieszam z odrobiną nasion tego rodzaju trawy, która porasta dany trawnik. Ustawianie przepływu nasion można dość szybko opanować. Pracuję średnio na głębokości od 15 do 20 mm, to zależy od tego, co mam na ziemi. Ważne jest, aby materiał siewny umieścić około 5 mm w ziemi. Nie jest to całkiem w zasięgu ręki, ale trzeba nauczyć się ją kontrolować. Po 3 do 4 godzin pracy z maszyną znasz ją w całości, i można ją w pełni wykorzystać.

  Wskazówka: Unikaj czyszczenia maszyny myjką parową! Chciałem, aby moje urządzenie było dość czyste, ale listwa zamykająca zbiornik nasion wyposażona jest w filcową nakładkę. Przy myciu filc zasysa wodę, a to trwa dość długo, aż ten filc jest ponownie wyschnie. Jeśli filc był mokry sprzyjało to przyklejaniu nasion do niego i nie można po prostu siać."

  Parametry techniczne i więcej informacji o DZC550.

  Czytaj więcej o podsiewie.Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaTwój DEMO DAY ?

Dni Otwarte

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace