Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
GLEBA I SIEW

Na duży i mały teren


  ELIET GZC wyposażony jest w napęd 3x3, tzn. wszystkie 3 walce jezdne są napędzane. Dwa przednie walce napędzane są własnymi silnikami hydraulicznymi i dzięki temu poprzez sterowanie ich pracą, uzyskujemy możliwość zakręcania podczas jazdy do przodu i do tyłu. Napęd 3 tylnego walca zintegrowany jest poprzez przekładnię łańcuchową z prawym walcem przednim.
  To czyni tą prawie półtonową maszynę łatwo manewrowalną nawet na ograniczonej przestrzeni.
  Poniżej na zdjęciach w akcji GZC1000 o szerokości roboczej 100 cm dookoła masztu flagowego.


Maszynowy siew trawnika


  Siewnik GZC1000 z broną aktywną w akcji

Przygotowanie i siew jedną maszyną


  Równy i równomiernie zielony trawnik będzie wyglądał najlepiej.

Jak najlepiej przygotować glebę do siewu ?


  Po wcześniejszym spulchnieniu terenu glebogryzarką/kultywatorem przed rozpoczęciem siewu powierzchnia gleby powinna być pozbawiona zanieczyszczeń i gładka. Ten stan osiągamy zwykle poprzez pracochłonne ręczne grabienie.
  Aleksander Bartosiewicz w klasycznym podręczniku "Urządzanie terenów zieleni" wskazuje na: "walec siatkowy, rozkruszający bryły, lekko ugniatający i wyrównujący powierzchnię gleby (stosowany przed siewem i po dokonaniu siewu)".

  Siewnik ELIET GZC oferuje właśnie taką technologię !

  I dalej: "Powierzchnia gleby nie powinna być przed siewem nadmiernie przesuszona i rozpylona. Najlepszy jest taki stan wilgotności, w którym na powierzchni utrzymują się drobne bryłki o średnicy do 1 cm. Taką powierzchnię uzyskuje się przez 2-3-krotne wałowanie.(...) Pozostawienie zbyt dużych brył na powierzchni utrudnia wysiewanie nasion w równych odstępach."Jak siać trawę ?


  Siew ręczny czy siew maszynowy ?

  Siew ręczny charakteryzuje się dużą nierównomiernością opadania dużych i mniejszych nasion.


  Odpowiedź jest więc jedna: ELIET GZC !

  Maszyna gwarantuje równomierność i umożliwia pełną kontrolę gęstości wysiewu na 1 mkw.


Precyzyjna regulacja normy wysiewu nasion traw

  Do urządzenia nowego trawnika, główni producenci nasion na trawniki ozdobne i sportowe polecają normę wysiewu nasion w zakresie od 20 gr do 30 g/m2. Większość mieszanek materiału siewnego zawiera trzy najczęściej spotykane odmiany nasion: angielski rajgras, trawa łąkowa i fescua czerwona. Oczywiście, wielkość ziaren różni się, a więc prędkości wypływu przez otwory w zbiorniku ziaren będą się różnić w zależności od składu mieszanki. Dzięki nieustannemu programowi poprawy odmian, nasiona, wciąż ewoluują. Ostatnie innowacje w zakresie wzrostu stymulujących powłok nasion traw także stworzyły sytuację, w której mieszanki, które są polecane dzisiaj będą nieaktualne w ciągu kilku następnych lat.

  Dlatego jest ważne dla siewnika posiadanie regulacji przepływu nasion kontrolującą przepływ, dzięki czemu można łatwo poradzić sobie z tą szybką ewolucją. Dlatego ELIET posiada precyzyjną kontrolę regulacji na swoim siewniku, który pozwala na 36 ustawień. Szeroka skala pozwala precyzyjnie określić otwory dla nasion. W zależności jaką przyjmiemy normę wysiewu w [g/m²] dysponując 10 kg workiem nasion możemy obsiać precyzyjnie powierzchnię [m²]:

  220 m² [45 g/m²] bardzo intensywna
  285 m² [35 g/m²] intensywna
  400 m² [25 g/m²] średnia
  670 m² [15 g/m²] rutynowa

Wydajny pomocnik profesjonalnego ogrodnika


  Uzupełnij swój park maszynowy o nowego pomocnika
  GZC1000 w parku maszynowym firmy ogrodniczej Tree-Garden z Belgii.

  Rozdrabnianie gałęzi powierzyli SuperProf...też ELIET.

Brona aktywna robi różnicę  Siewniki ELIET GZC posiadają między wałami siatkowymi bronę aktywną, której zadaniem jest wyrównywanie powierzchni. 21 zębów wykonuje ruchy posuwisto-zwrotne w poprzek maszyny. Głębokość penetracji zębów jest regulowana w zakresie od +10 mm do -40 mm. Operator ma do dyspozycji różne oscylacyjne ruchy brony: wolne 407 ruchów/minutę i szybkie 509 ruchów/minutę .

  WIĘCEJ

Większe dostawy na polski rynek


  Zapotrzebowanie na dobre maszyny nie maleje.

Siejemy...

  Kto następny ?


  Miło nam donieść, że usługę siewu maszynowego dołączyło do swej oferty wiele firm.

  WIĘCEJ


  15.05.2018Testy siewników GZC750/1000 i podsiewacza DZC600


  Test siewnika GZC 750 / 1000

  Test podsiewacza DZC 600

Kiedy siać trawę ?


  Trawa aby wykiełkować z ziarna potrzebuje temperatury powietrza powyżej 8 stopni Celsjusza i odpowiedniej wilgotności gleby. Idealnym i najbardziej naturalnym okresem roku aby zasiać trawę jest wczesna jesień (wrzesień-październik). O tej porze roku średnia opadów i temperatury są optymalne dla wzrostu traw więc ziarno kiełkuje szybko i równomiernie ze względu na więcej wilgotnych i ciepłych dni. Ponadto istnieje szansa, że trawnik nie będzie porośnięty chwastami.

  Naturalnie trawa może zostać zasiana późną wiosną (kwiecień-maj-czerwiec), z korzyścią osiagnięcia szybszego rezultatu.

  Inne terminy są również możliwe ale lista zagrożeń będzie dłuższa np. niedostateczne nawodnienie, itp.

Wyrównanie powierzchni terenu i wysiew nasion traw wśród starych akacji - test siewnika samobieżnego ELIET GZC 1000  Serdecznie zachęcamy szczególnie firmy zakładające tereny zielone w mieście, zieleń przydrożną, nawierzchnie sportowe do zapoznania się z tą nową technologią.

  Obejrzyj zdjęcia z testu GZC 1000 w Duchnicach.


ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace