Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Siewniki
  GZC 1000 w akcji


  Siewniki ELIET przygotowują idealne podłoże do siewu nowej darni, a następnie umieszczają nasiona w bezpośrednim kontakcie z glebą, aby ułatwić kiełkowanie nasion. Są łatwe w manewrowaniu, łatwe w obsłudze i zapewniają pierwszorzędne wykończenie.

  Z maszyną ELIET GZC o szerokości roboczej 1 metra, możesz założyć ponad 1000 mkw trawnika w ciągu jednej godziny.

  Dzięki kompaktowej budowie maszyna jest zdolna pracować na ograniczonej przestrzeni nawet w przydomowych ogrodach. Siewnik posiada napęd na wały przednie oraz wał tylny, co pozwala pracować również na terenie pochyłym.  Siewniki z broną aktywną ELIET GZC


  Katalog GZC750, GZC 1000 EN (2,64Mb)
  TECHNOLOGIA PRACY
  KOMBINACJA WSZYSTKICH OPERACJI ZWIĄZANYCH Z SIEWEM W JEDNEJ MASZYNIE


  0. PRZYGOTOWANIE
  Spulchnienie terenu glebogryzarką/kultywatorem.

  1. ROZKRUSZANIE
  Przednie walce przenoszą większą część ciężaru maszyny. Przygotowując grunt, te walce jako pierwsze są w kontakcie z glebą. Ażurowe walce siatkowe wyrównują grunt i miażdżą duże grudy.

  2. SIEW
  Brona aktywna składa się z dwóch rzędów zębów, które poruszają się ruchem oscylacyjnym na boki. Rzędy zębów znajdują się z tyłu strefy dystrybucji zbiornika nasion, tak, że nasiona natychmiast trafiają do gleby podczas siewu. 6-pozycyjna dźwignia, zlokalizowana w niewielkiej odległości od operatora, pozwala na kontrolę głębokości roboczej brony. Ta kontrola głębokości sprawia, że wyrównywanie jest wykonywane zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Brona rozluźnia strukturę górnej warstwy, pozostawiając płaską powierzchnię. Wszelkie nierówności lub zagłębienia w nawierzchni są starannie usunięte.

  3. ZWIEŃCZENIE
  Brona wibracyjna natychmiast przykrywa ziarna warstwą gleby, tak że są one ochronione przed wiatrem i dziobami chciwych ptaków. Walec kruszący tylny ubija glebę odpowiednio na tyle, aby skutecznie przykryć materiał siewny. Gleba, jednak pozostaje na tyle lekka, by szybko wchłonąć opady deszczu. W tym bezpiecznym środowisku poniżej górnej warstwy, poziom wilgotności jest idealny dla nasion, które wykiełkują szybciej.
  WAŁY NAPĘDZANE HYDROSTATYCZNIE
  Operator może cieszyć się niewiarygodnym komfortem hydrostatu regulowanego proporcjonalnie. Wysprzęglanie jest zbędne: w każdej chwili można płynnie regulować prędkość. Tutaj ELIET celowo wybrał podwójną przekładnię hydrostatyczną, dzięki której silnik hydrauliczny w każdym walcu korzysta z luksusu posiadania oddzielnej pompy. W rezultacie każdy silnik hydrauliczny może być sterowany oddzielnie i proporcjonalnie. Sterowanie rolkami jest sprzężone z ruchomą kierownicą. Gdy kierownica jest skręcona w lewo, ruch ten przekłada się na różnicę przyczepności między lewą i prawą przednią rolką, która skręca maszynę w prawo. Im bardziej odwrócona jest kierownica, tym większa różnica prędkości między lewą i prawą rolką i tym ostrzejszy zakręt. Wynika to z naturalnego działania, co sprawia, że sterowanie jest dość intuicyjne, dając operatorowi kontrolę nad sianiem nawet w najmniejszych zakamarkach. To sprawia, że nowy siewnik ELIET idealnie nadaje się do budowy prywatnych ogrodów o ograniczonym dostępie i skomplikowanych kształtach.


  DUŻY ZBIORNIK NASION
  Zbiornik ma pojemność 61 litrów (GZC 750) lub 93 litry (GZC 1000). Szybkość wysiewu można regulować w zakresie od 0 do 100 g/m2. Młynek w zbiorniku na nasiona zapewnia ciągły i równomierny przepływ nasion trawy. Zbiornik na nasiona ma taką samą szerokość jak brona. Ponieważ lejki siewne są ustawione z przed broną, nasiona są rozprowadzane w glebie na całej szerokości. W ten sposób nie będziesz mieć do czynienia z nieestetycznymi liniami nasiennymi.


  PRACA BEZ ZBIORNIKA
  Zbiornik jest oddzielną częścią, która jest zawieszona na maszynie. Oznacza to, że podczas wykonywania prac przygotowawczych do niwelacji można łatwo zdjąć zbiornik z maszyny, aby uzyskać lepszy widok na bronę. Pozwala to również uniknąć uszkodzenia sprzętu siewnego przez kamienie, które mogą zostać wyrzucone podczas wyrównywania. Istnieje druga, wyższa i bezpieczniejsza pozycja zawieszenia dla tych, którzy wolą pozostawić zbiornik na maszynie.


  KONTROLA PRZEPŁYWU NASION
  Do stworzenia nowego trawnika, główni producenci nasion do trawników ozdobnych i sportowych zalecają natężenie przepływu nasion między 20 gr a 30 gr/m2. Większość mieszanek nasion zawiera trzy najczęstsze nasiona: życicę angielską, wiechlinę łąkową i kostrzewę czerwoną. Oczywiście wielkość nasion jest różna, a zatem prędkość wyładunku przez otwory skrzyni nasiennej będzie różna w zależności od składu mieszanki. Dzięki programom ciągłego doskonalenia odmian, nasiona stale ewoluują. Ostatnie innowacje w zakresie powłok stymulujących wzrost na nasionach traw stwarzają również sytuację, w której zalecane dziś mieszanki za kilka lat staną się przestarzałe. Dlatego ważne jest, aby siewnik był wyposażony w regulację natężenia przepływu nasion, która z łatwością poradzi sobie z tą szybką ewolucją. Dlatego ELIET ma precyzyjną regulację w swoim siewniku, która pozwala na 36 ustawień. Szeroka skala umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie otworów nasiennych.


  SPRZĘGŁO PRZECIĄŻĘNIOWE
  Podczas przygotowywania gleby pod siew, brona wibracyjna często wykopuje kamienie z podłoża. Większy kamień może przypadkowo utknąć między broną wibracyjną a tylnym walcem. Aby uniknąć sytuacji, w której zakleszczenie spowoduje uszkodzenie napędu, jest on chroniony za pomocą sprzęgła ślizgowego.
  WAŁOWANIE
  Dzięki swej masie i zwrotności GZC wspaniale odnajduje się również w pracy jako wał do dociśnięcia ułożonych rolek darni.ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace