Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Siewniki z Broną Aktywną


  GZC 1000 w akcji


  Siewniki ELIET przygotowują idealne podłoże do siewu nowej darni, a następnie umieszczają nasiona w bezpośrednim kontakcie z glebą, aby ułatwić kiełkowanie nasion. Są łatwe w manewrowaniu, łatwe w obsłudze i zapewniają pierwszorzędne wykończenie.

  Z maszyną ELIET GZC o szerokości roboczej 1 metra, możesz założyć ponad 1000 mkw trawnika w ciągu jednej godziny.

  Dzięki kompaktowej budowie maszyna jest zdolna pracować na ograniczonej przestrzeni nawet w przydomowych ogrodach. Siewnik posiada napęd na wały przednie oraz wał tylny, co pozwala pracować również na terenie pochyłym.


  ELIET GZC


  Katalog GZC750, GZC 1000 EN (2,64Mb)
  TECHNOLOGIA PRACY
  KOMBINACJA WSZYSTKICH OPERACJI ZWIĄZANYCH Z SIEWEM W JEDNEJ MASZYNIE


  0. PRZYGOTOWANIE
  Spulchnienie terenu glebogryzarką/kultywatorem.

  1. ROZKRUSZANIE
  Przednie walce przenoszą większą część ciężaru maszyny. Przygotowując grunt, te walce jako pierwsze są w kontakcie z glebą. Ażurowe walce siatkowe wyrównują grunt i miażdżą duże grudy.

  2. SIEW
  Brona aktywna składa się z dwóch rzędów zębów, które poruszają się ruchem oscylacyjnym na boki. Rzędy zębów znajdują się z tyłu strefy dystrybucji zbiornika nasion, tak, że nasiona natychmiast trafiają do gleby podczas siewu. 6-pozycyjna dźwignia, zlokalizowana w niewielkiej odległości od operatora, pozwala na kontrolę głębokości roboczej brony. Ta kontrola głębokości sprawia, że wyrównywanie jest wykonywane zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Brona rozluźnia strukturę górnej warstwy, pozostawiając płaską powierzchnię. Wszelkie nierówności lub zagłębienia w nawierzchni są starannie usunięte.

  3. ZWIEŃCZENIE
  Brona wibracyjna natychmiast przykrywa ziarna warstwą gleby, tak że są one ochronione przed wiatrem i dziobami chciwych ptaków. Walec kruszący tylny ubija glebę odpowiednio na tyle, aby skutecznie przykryć materiał siewny. Gleba, jednak pozostaje na tyle lekka, by szybko wchłonąć opady deszczu. W tym bezpiecznym środowisku poniżej górnej warstwy, poziom wilgotności jest idealny dla nasion, które wykiełkują szybciej.
  WAŁY NAPĘDZANE HYDROSTATYCZNIE
  Operator może cieszyć się niewiarygodnym komfortem hydrostatu regulowanego proporcjonalnie. Wysprzęglanie jest zbędne: w każdej chwili można płynnie regulować prędkość. Tutaj ELIET celowo wybrał podwójną przekładnię hydrostatyczną, dzięki której silnik hydrauliczny w każdym walcu korzysta z luksusu posiadania oddzielnej pompy. W rezultacie każdy silnik hydrauliczny może być sterowany oddzielnie i proporcjonalnie. Sterowanie rolkami jest sprzężone z ruchomą kierownicą. Gdy kierownica jest skręcona w lewo, ruch ten przekłada się na różnicę przyczepności między lewą i prawą przednią rolką, która skręca maszynę w prawo. Im bardziej odwrócona jest kierownica, tym większa różnica prędkości między lewą i prawą rolką i tym ostrzejszy zakręt. Wynika to z naturalnego działania, co sprawia, że sterowanie jest dość intuicyjne, dając operatorowi kontrolę nad sianiem nawet w najmniejszych zakamarkach. To sprawia, że nowy siewnik ELIET idealnie nadaje się do budowy prywatnych ogrodów o ograniczonym dostępie i skomplikowanych kształtach.


  DUŻY ZBIORNIK NASION
  Zbiornik ma pojemność 61 litrów (GZC 750) lub 93 litry (GZC 1000). Szybkość wysiewu można regulować w zakresie od 0 do 100 g/m2. Młynek w zbiorniku na nasiona zapewnia ciągły i równomierny przepływ nasion trawy. Zbiornik na nasiona ma taką samą szerokość jak brona. Ponieważ lejki siewne są ustawione z przed broną, nasiona są rozprowadzane w glebie na całej szerokości. W ten sposób nie będziesz mieć do czynienia z nieestetycznymi liniami nasiennymi.


  PRACA BEZ ZBIORNIKA
  Zbiornik jest oddzielną częścią, która jest zawieszona na maszynie. Oznacza to, że podczas wykonywania prac przygotowawczych do niwelacji można łatwo zdjąć zbiornik z maszyny, aby uzyskać lepszy widok na bronę. Pozwala to również uniknąć uszkodzenia sprzętu siewnego przez kamienie, które mogą zostać wyrzucone podczas wyrównywania. Istnieje druga, wyższa i bezpieczniejsza pozycja zawieszenia dla tych, którzy wolą pozostawić zbiornik na maszynie.


  KONTROLA PRZEPŁYWU NASION
  Do stworzenia nowego trawnika, główni producenci nasion do trawników ozdobnych i sportowych zalecają natężenie przepływu nasion między 20 gr a 30 gr/m2. Większość mieszanek nasion zawiera trzy najczęstsze nasiona: życicę angielską, wiechlinę łąkową i kostrzewę czerwoną. Oczywiście wielkość nasion jest różna, a zatem prędkość wyładunku przez otwory skrzyni nasiennej będzie różna w zależności od składu mieszanki. Dzięki programom ciągłego doskonalenia odmian, nasiona stale ewoluują. Ostatnie innowacje w zakresie powłok stymulujących wzrost na nasionach traw stwarzają również sytuację, w której zalecane dziś mieszanki za kilka lat staną się przestarzałe. Dlatego ważne jest, aby siewnik był wyposażony w regulację natężenia przepływu nasion, która z łatwością poradzi sobie z tą szybką ewolucją. Dlatego ELIET ma precyzyjną regulację w swoim siewniku, która pozwala na 36 ustawień. Szeroka skala umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie otworów nasiennych.


  SPRZĘGŁO PRZECIĄŻĘNIOWE
  Podczas przygotowywania gleby pod siew, brona wibracyjna często wykopuje kamienie z podłoża. Większy kamień może przypadkowo utknąć między broną wibracyjną a tylnym walcem. Aby uniknąć sytuacji, w której zakleszczenie spowoduje uszkodzenie napędu, jest on chroniony za pomocą sprzęgła ślizgowego.
  WAŁOWANIE
  Dzięki swej masie i zwrotności GZC wspaniale odnajduje się również w pracy jako wał do dociśnięcia ułożonych rolek darni.ZieloneMaszyny® 1992-2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace