Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
SIEWNIKI Z BRONĄ AKTYWNĄ
  GZC 1000 w akcji


  Siewniki ELIET przygotowują idealne podłoże do siewu nowej darni, a następnie umieszczają nasiona w bezpośrednim kontakcie z glebą, aby poprawić kiełkowanie nasion. Są łatwe w manewrowaniu, łatwe w obsłudze i zapewniają pierwszorzędne wykończenie.

  Z maszyną ELIET GZC o szerokości roboczej 1 metra, możesz założyć ponad 1000 mkw trawnika w ciągu jednej godziny.

  Dzięki kompaktowej budowie maszyna jest zdolna pracować na ograniczonej przestrzeni nawet w przydomowych ogrodach. Siewnik posiada napęd na wały przednie oraz wał tylny, co pozwala pracować również na terenie pochyłym.


  Siewniki ELIET GZC


  Katalog GZC750, GZC 1000 EN (2,64Mb)


  TECHNOLOGIA PRACY
  KOMBINACJA WSZYSTKICH OPERACJI ZWIĄZANYCH Z SIEWEM W JEDNEJ MASZYNIE


  0. PRZYGOTOWANIE
  Spulchnienie terenu glebogryzarką/kultywatorem.

  1. ROZKRUSZANIE
  Przednie walce przenoszą większą część ciężaru maszyny. Przygotowując grunt, te walce jako pierwsze są w kontakcie z glebą. Ażurowe walce siatkowe wyrównują grunt i miażdżą duże grudy.

  2. SIEW
  Brona aktywna składa się z dwóch rzędów zębów, które poruszają się ruchem oscylacyjnym na boki. Rzędy zębów znajdują się z tyłu strefy dystrybucji zbiornika nasion, tak, że nasiona natychmiast trafiają do gleby podczas siewu. 6-pozycyjna dźwignia, zlokalizowana w niewielkiej odległości od operatora, pozwala na kontrolę głębokości roboczej brony. Ta kontrola głębokości sprawia, że wyrównywanie jest wykonywane zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Brona rozluźnia strukturę górnej warstwy, pozostawiając płaską powierzchnię. Wszelkie nierówności lub zagłębienia w nawierzchni są starannie usunięte.

  3. ZWIEŃCZENIE
  Brona wibracyjna natychmiast przykrywa ziarna warstwą gleby, tak że są one ochronione przed wiatrem i dziobami chciwych ptaków. Walec kruszący tylny ubija glebę odpowiednio na tyle, aby skutecznie przykryć materiał siewny. Gleba, jednak pozostaje na tyle lekka, by szybko wchłonąć opady deszczu. W tym bezpiecznym środowisku poniżej górnej warstwy, poziom wilgotności jest idealny dla nasion, które wykiełkują szybciej.


  Czytaj więcej o maszynowym siewie trawnika.


  WAŁOWANIE
  Dzięki swej masie i zwrotności GZC wspaniale odnajduje się również w pracy jako wał do dociśnięcia ułożonych rolek darni.

  Obejrzyj również ofertę podsiewaczy do renowacji trawników.  Czytaj więcej o ELIET.
ZieloneMaszyny® 1992-2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace