Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
PORADY TECHNICZNE

Motto: "Profesjonalne maszyny wymagają profesjonalnej obsługi"


Autor: Doświadczony serwisant
Logistyka siewnika ELIET GZC  Solidne najazdy umożliwiają sprawny załadunek na przyczepę lub vana


  Obciążniki (wyposażenie dodatkowe) zawieszone z przodu maszyny przesuwają środek ciężkości nad przedni wał co ułatwia operatorowi podnoszenie tyłu maszyny podczas wjazdu na przyczepę. Unikamy wówczas zaczepiania zębami brony o najazd lub podłogę przyczepy. Wciągarka (ręczna lub elektryczna) w przyczepie umożliwi załadunek w przypadku awarii silnika lub napędu. Solidny uchwyt w centralnej części maszyny umożliwia dogodne zaczepienie i podnoszenie HDS, TUR lub tp.


Zbiornik nasion w siewnikach ELIET GZC  Sprawne działanie mechanizmów napędu i sterowania zbiornika nasion gwarantuje spokojną pracę


  Przy przygotowywaniu terenu pod siew zbiornik nasion można zdemontować z maszyny, aby praca brony była lepiej widoczna dla operatora.
  Przed wyjęciem zbiornika:
  - upewnij się, czy dzwignia siewu na pulpicie jest w pozycji neutralnej
  - rozłącz sprzęgiełko napędu mieszadła przy pomocy dźwigienki po prawej stronie zbiornika - pozycja "0"


Sprzęgło napędu jazdy i brony w siewnikach ELIET GZC  3 paski klinowe za silnikiem odpowiadają za napęd pompy hydrostatycznej i brony


  Strzałka w kolorze czerwonym wskazuje pasek napędu pompy hydrostatycznej odpowiedzialnej za przemieszczanie się maszyny. Rolka napinająca ten pasek sterowana jest czerwoną dźwignią na lewej rękojeści uchwytu sterującego.

  2 strzałki w kolorze zielonym wskazują 2 paski napędu brony (wibracje mniejsze i większe).

Obsługa noży w rozdrabniaczach ELIET  Szybki dostęp do noży ułatwia eksploatację


  Noże mogą być ostrzone bezpośrednio na wale nożowym bez konieczności demontażu.

  Noż RESIST™ posiada dwa ostrza.

  UWAGA: Po odwróceniu noży na drugie ostrza oraz po wymianie noży na nowe zawsze sprawdź dokręcenie nakrętek śrub mocujących po pierwszych 5 godzinach pracy maszyny ! Jeśli to konieczne dokręć.


  Prawidłowy montaż noży w rozdrabniaczu wpływa na wydajność i bezpieczeństwo użytkowania.


  WIECEJNoże w wertykulatorze ELIET  Czy ZawszeOstreNoże™ są naprawdę nadal ostre ?


  Jaki jest stopień ich zużycia ?
  Czyli ile jeszcze godzin mogą popracować ? (w kontekście deklaracji producenta o 95 godzinach życia noża).

  Na te pytania najlepiej odpowie obejrzenie wału roboczego w wertykulatorze z naszej wypożyczalni.


  WIĘCEJUtrata napędu w podsiewaczu ELIET DZC600

  Utrata napędu oznacza normalne zadziałanie sprzęgła przeciążeniowego wynikające z nadmiernego zanieczyszczenia i zablokowania układu przenośnika odpadu lub ślimaków w zbiorniku nasion lub jezdnej rolki napędowej.


  Wtedy zakasujemy rękawy i "czyścimy" maszynę.


  Newralgicznym elementem układu napędowego podsiewacza DZC600 jest ślizgowe sprzęgło przeciążeniowe umiejscowione za przekładnią mechaniczną (patrząc od silnika). Odpowiada ono za bezpieczeństwo elementów układu napędowego (przekładnia mechaniczna, łańcuch, zębatki, itd) w ekstremalnych sytuacjach związanych z zablokowaniem się np. przenośnika odpadu, ślimaków w zbiorniku nasion lub rolki jezdnej.

  Jeśli jednak np. w pierwszym okresie eksploatacji maszyna "straci" napęd, a powyższa sytuacja z nadmiernym zanieczyszczeniem nie ma miejsca, oznacza to, że może okazać się niezbędna korekta w ustawieniu sprzęgła i regulacja .
  Opis regulacji.


Konserwacja łańcucha i montaż osłony w podsiewaczu ELIET DZC600  Rekomendujemy okresowe kontrole stanu czystości łańcucha napędowego. Przydatne tu będą płyny czyszczące i smarujące do łańcuchów.


  Dokładność montażu osłony napędu jest bardzo ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa oraz zachowania szczelności przestrzeni pracy przekładni łańcuchowej i paskowej.
  Ze względu na ścisłe spasowanie osłony od spodu najkorzystniej jest rozpoczynać montaż od tej właśnie części. Kolejność dokręcania pokazano na poniższych zdjęciach.
  Należy pamiętać aby uszczelka gumowa była równomiernie dociśnięta do korpusu maszyny.Więcej informacji ? Zadzwoń 604 183 368
ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace