Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
RENOWACJA TRAWNIKA: DLACZEGO METODĄ PODSIEWU ?


  PODSIEW TRAWNIKA
  Podaruj swojemu trawnikowi lepszy wzrost, lepszy kolor oraz większą odporność na choroby i suszę!


  CO TO JEST PODSIEW ?
  Inaczej zwany dosiewem wgłębnym, podsiew jest wsianiem nasion trawy bezpośrednio do istniejącej darni / murawy, czyli bez jej przekopywania czy rozdrabniania lub usuwania. Jest to łatwy sposób, aby wypełnić puste miejsca, poprawić gęstość darni, wprowadzić lepszą odmianę traw i poprawić "kolor" trawnika. Jeśli trawnik wygląda staro, albo po prostu jest "zużyty", jeśli potrzebuje coraz więcej wody i nawozów, aby się rozwijać, czy też jest chory, to znaczy, że jest idealnym kandydatem do przeprowadzenia podsiewu.

  Lata mijają i również murawa podlega starzeniu. Trawa obumiera zmniejszając w ten sposób swą gęstość i wzrost. Daje to chwastom i mchu możliwość "przejęcia" trawnika. Wertykulacja i zraszanie może pomóc na krótko przerwać tą degradację, jednak jedynym rozwiązaniem długoterminowym jest odmłodzić trawę - i tu kluczem do sukcesu jest podsiew darni.


  Maszyna podsiewająca nasiona traw do istniejących trawników wymagających renowacji to PODSIEWACZ.

  Jeśli chcesz przywrócić trawnikowi dawny wygląd, renowacja podsiewaczem ELIET DZC jest najszybszym sposobem dla osiągnięcia zamierzonego celu.

  Podsiewacz jak sugeruje nazwa jest kombinacją wszystkich kroków niezbędnych do siewu trawnika w jednym przejeździe: wertykulacja i wysiew nowych nasion w istniejącym trawniku.

  Metoda zastępuje pracochłonny proces przygotowania siewu od początku.

  Poznaj innowacyjną technologię podsiewu ELIET Helix Seed Duct TM.


  Kiedy podczas podsiewu nowe ziarno trawy jest umieszczane pomiędzy istniejące rośliny, dla powodzenia procesu renowacji niezbędne jest zapewnienie warunków, żeby nasiona mogły kiełkować jak najszybciej i że możliwości ich rozwoju będą największe. Opatentowana zasada działania DZC 600 zapewnia idealne warunki dla wprowadzenia materiału siewnego:

  1. Cięcie otwierające glebę
  Noże tnące umieszczone z przodu maszyny wycinają rowek o głębokości od 10 (0.4") do 15mm (0.6") przygotowujący miejsce pod nasiona.

  2. Usunięcie nadmiaru ziemi
  Ostrza obracają się do góry, i odrzucają glebę łukami do tyłu urządzenia, tak że nie trafia do nowo wyciętych rowków.

  3. Precyzyjny siew
  Inteligentny i kompaktowy system dystrybucji nasion, Helix Seed DuctTM, niesie ziarno pod odrzucanym nadmiarem gleby poprzez małe ścieżki prowadzące do wylotu kanału, precyzyjnie lokalizując je w czystych rowkach.

  4. Wydmuch/Injection
  Turbina małego ciśnienia wdmuchuje powietrze do kanału nasion, tak że ziarno jest wdmuchiwane podczas dystrybucji. To pomaga umieścić ziarno szybciej i bardziej precyzyjnie w rowku.

  5. Rolka
  Napędzany gumowany walec jezdny podąża natychmiast za procesem dystrybucji nasion i zapewnia dobry kontakt pomiędzy gruntem i nasionami poprzez ugniatanie ziemi.

  6. Przykrycie nasion
  Odrzucany nadmiar ziemi spada tuż za wałkiem na powierzchnię zasiewów. Ziemia pokrywa rowek i tworzy warstwę ochronną dla nasiona, zwiększając szansę kiełkowania i wzrostu.  EFEKTYWNOŚĆ
  Proces renowacji trawnika jest łatwy do oszacowania: prędkość jazdy jest stała dzięki napędowi kół oraz przepływ materiału siewnego może być precyzyjnie ustawiony. Odnowa trawnika będąca efektem podsiewu może być widoczna po 14 dniach pod warunkiem, że nawadnianie jest wystarczające. Dodatkowo podsiewacz DZC 600 może być używany jako wertykulator, co dodatkowo zwiększa jego uniwersalność.

  ŁATWOŚĆ UŻYCIA
  Podsiew jest bardzo efektywną metodą renowacji trawnika. Prace można rozpocząć po wertykulacji. DZC 600 jest bardzo łatwy w użyciu. Chociaż podsiewacz ma roboczą szerokość 550 mm, to nadal jest bardzo kompaktowy i łatwy w obsłudze dzięki własnemu napędowi wałka jazdy. Wszystkie dźwignie regulacyjne są zamontowane na uchwycie: włączanie noży, dźwignia napędu jazdy, włącznik siewu, regulacja głębokości pracy, itd.


  TRAWY REGENERACYJNE
  Mieszanki regeneracyjne i dosiewkowe opracowywane są z myślą o szybkim i skutecznym wypełnieniu ubytków w murawie trawnika, spowodowanych intensywnym użytkowaniem, chorobami, suszą itp. Do mieszanek tych wybiera się głównie trawy o szybkim tempie kiełkowania i wzrostu, szybko zadarniająće zniszczone miejsca trawnika, a więc głównie życicę trwałą. W ofercie na rynku występują także mieszanki traw bezpośrednio połączone z nawozem.  DZC600 podsiewacz do renowacji trawników - ulotka EN (2,16Mb)

  DZC600 podsiewacz do renowacji trawników - katalog GazonExpert NL (1,16Mb)  Więcej o wyborze odpowiedniego materiału do podsiewu
  Przeczytaj też artykuł poświecony podsiewaczowi ELIET DZC 600 w branżowym magazynie:

 • FlaechenManager (Niemcy).Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaTwój DEMO DAY

Dni Otwarte 2022

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace