Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
..........Przetestuj zanim zainwestujesz ! .........Strona główna » Oferta maszyn » 
PODSIEWACZE DO RENOWACJI TRAWNIKÓW


  Większość nasion trafia do naciętych rowków, znajdując tam idealne warunki do kiełkowania.


  Podsiewacz to maszyna do dosiewu wgłębnego, podsiewająca nasiona traw do istniejących trawników wymagających renowacji, bezpośrednio w darń. Jeśli chcesz przywrócić trawnikowi dawny wygląd, renowacja podsiewaczem ELIET DZC jest najszybszym sposobem dla osiągnięcia zamierzonego celu.

  Innowacyjna renowacja trawnika

  Metoda zastępuje pracochłonny proces przygotowania siewu od początku. Ta nowa, innowacyjna technologia znajduje coraz więcej zwolenników. Maszyna posiada przeciwbieżny wał wertykulatora przygotowujący rowek pod ziarno, pracujący głębiej
  (ok. 1,5 cm) niż klasyczny wertykulator. Standardowowo wyposażone w Zawsze Ostre Noże™ z ostrzami z węglików spiekanych, a w modelu większym z najtwardszymi typu Tungsten.  DZC 450 o szerokości 45 cm


  DZC 600 o szerokości 60 cm
  DZC550 i DZC750 katalog EN (0,88Mb)
  DZC600 ulotka EN (0,88Mb)
  DZC600 katalog NL (0,88Mb)  POZNAJ INOWACYJNĄ TECHNOLOGIĘ PODSIEWU ELIET Helix Seed Duct™.


  Kiedy podczas podsiewu nowe ziarno trawy jest umieszczane pomiędzy istniejące rośliny, dla powodzenia procesu renowacji niezbędne jest zapewnienie warunków, żeby nasiona mogły kiełkować jak najszybciej i że możliwości ich rozwoju będą największe. Opatentowana zasada działania DZC 600 zapewnia idealne warunki dla wprowadzenia materiału siewnego:


  1. Cięcie otwierające glebę
  Noże tnące umieszczone z przodu maszyny wycinają rowek o głębokości od 10 do 15 mm przygotowujący miejsce pod nasiona.

  2. Usunięcie nadmiaru ziemi
  Ostrza obracają się przeciwbieżnie tj. do góry, i odrzucają glebę łukami do tyłu urządzenia, tak że nie trafia do nowo wyciętych rowków.

  3. Precyzyjny siew
  Inteligentny i kompaktowy system dystrybucji nasion, Helix Seed Duct™, przemieszcza ziarno pod odrzucanym nadmiarem gleby poprzez małe ścieżki prowadzące do wylotu kanału, precyzyjnie lokalizując je w czystych rowkach.

  4. Wydmuch/Injection
  Turbina małego ciśnienia kieruje powietrze do kanału nasion, tak że ziarno jest wdmuchiwane podczas dystrybucji. To pomaga umieścić ziarno szybciej i bardziej precyzyjnie w rowku.

  5. Rolka
  Napędzana gumowana rolka podąża natychmiast za procesem dystrybucji nasion i zapewnia dobry kontakt pomiędzy gruntem i nasionami poprzez ugniatanie ziemi.

  6. Przykrycie nasion TopDressing
  Odrzucany nadmiar ziemi spada tuż za rolką na powierzchnię zasiewu. Ziemia pokrywa rowek i tworzy warstwę ochronną dla nasion, zwiększając szansę kiełkowania i wzrostu.
  Cechy i korzyści


  EFEKTYWNOŚĆ
  Proces renowacji trawnika jest łatwy do oszacowania: prędkość jazdy jest stała dzięki napędowi kół oraz przepływ materiału siewnego może być precyzyjnie ustawiony. Odnowa trawnika będąca efektem podsiewu może być widoczna po 14 dniach pod warunkiem, że nawadnianie jest wystarczające. Dodatkowo podsiewacz DZC 600 może być używany jako wertykulator, co dodatkowo zwiększa jego uniwersalność.

  ŁATWOŚĆ UŻYCIA
  Podsiew jest bardzo efektywną metodą renowacji trawnika. Prace można rozpocząć po wertykulacji. DZC600 jest bardzo łatwy w użyciu. Chociaż podsiewacz ma roboczą szerokość 550 mm, to nadal jest bardzo kompaktowy i łatwy w obsłudze dzięki własnemu napędowi rolki jazdy. Wszystkie dźwignie regulacyjne są zamontowane na uchwycie: włączanie noży, dźwignia napędu jazdy, włącznik siewu, regulacja głębokości pracy, itd.  Czytaj więcej o renowacji trawnika.


  Obejrzyj również ofertę siewnika samobieżnego z broną wibracyjną.


Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaTwój DEMO DAY

Dni Otwarte

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace