Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Cenniki maszyn » Podsiewacze do renowacji trawników » 
Podsiewacz do renowacji trawników ELIET DZC 550 z pojemnikiem


Prostota budowy i łatwość obsługi. Projektanci siewnika DZC 550 koncentrowali sie na prostocie budowy maszyny. W celu zaoszczędzenia wykonawcom usług ogrodniczych długiej procedury szkoleń, łatwość obsługi była kluczowa. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że obsługa DZC 550 jest tak prosta jak kosiarki i umożliwia jej wykorzystanie w praktycznie każdego rodzaju ogrodzie. Zastosowanie dostępnych i sprawdzonych technologii umożliwiło stworzyć wysoce niezawodne urządzenie, a dzięki swojej prostej budowie jest również niezwykle łatwe w obsłudze.

Łatwe intuicyjne sterowanie mechanizmami. Aby zapewnić aby operator mógł skupić się głównie na pracy, podsiewacz DZC 550 został tak zaprojektowany aby umożliwić obsługę niemalże intuicyjną. Jedna duża dźwignia na lewej rękojeści wyposażona jest w jednoczesną aktywację noży rowkujących, zwiększenie obrotów pracy silnika oraz otwarcie zbiornika nasion. Jedynym dodatkowym działaniem wymaganym od operatora jest obniżenie maszyny do pozycji pracy noży na ustawionej głębokości za pomocą dźwigienki na prawej rękojeści. Regulacje ustawień pracy na DZC 550 wykonano zgodnie z zasadą prostoty działania. Dzięki jasnym i nieskomplikowanym narzędziom do kalibracji, regulacja głębokości pracy i przepływu nasion odbywa się w ciągu kilku sekund.

W powodzeniu procesu renowacji metodą podsiewu najważniejsze jest by nasiono wniknęło wgłąb ziemi. Za to otwarcie gleby odpowiada szeroka na 52 cm sekcja 18 noży wykonująca rowki 15 mm głębokie (w zależności od rodzaju gleby i jej wilgotności) i 3 mm szerokie.

Zawsze Ostre Noże. Aby zapewnić długi czas pracy noży, które muszą stale przecinać glebę do głębokości 15 mm, specjalna technologia samoostrzących noży, gwarantuje ostre ostrza i dlatego stałą wydajność w całym okresie eksploatacji.

Zbiornik na 10 kg nasion jest zlokalizowany za wałem z nożami. Spód pojemnika posiada otwory w lini noży rowkujących.Jak listwa zamykająca otwory pojemnika otwiera się, młynek w jednostce powoduje rozprzestrzenianie równomierne nasion, zgodnie z przepływem nasion ustawiony proporcjonalnie do prędkości jazdy podsiewacza. Nasiona są wsypywane do rowków, zwiększając prawdopodobieństwo prawidłowego wzrostu.

Pojemnik na usunięte resztki. Jedną z charakterystycznych cech podsiewaczy Eliet odróżniającą je od konkurencyjnych rozwiązań jest ich pojemnik na resztki trawy. Korzyść jest następująca: nasiona traw nie mogą spocząć na dnie rowka jeśli przykryty jest resztkami trawy. DZC 550 odrzuca resztki do umieszczonego z przodu maszyny 40 litrowego pojemnika. Opatentowany system dodatkowych łopatek wentylacyjnych pomiędzy nożami zapewnia optymalne zebranie resztek. Perforacja w przedniej ściance pojemnika zapewnia, że część ziemi wraca na powierzchnię podczas wykonywania rowków, i w ten sposób minimalizuje konieczność ręcznego opróżniania.


  Maszyna do dosiewu wgłębnego, podsiewająca nasiona traw do istniejących trawników wymagających renowacji.

  Jeśli chcesz przywrócić trawnikowi dawny wygląd, renowacja podsiewaczem ELIET DZC jest najszybszym sposobem dla osiągnięcia zamierzonego celu.

  Podsiewacz jak sugeruje nazwa jest kombinacją wszystkich kroków niezbędnych do siewu trawnika w jednym przejeździe: wertykulacja i wysiew nowych nasion w istniejącym trawniku.

  Metoda zastępuje pracochłonny proces przygotowania siewu od początku.
  Cechy i korzyści

 • Doskonały rozkład masy i dzielony wałek jazdy ułatwia manewrowanie (np przy furtkach wejściowych),
 • Gwarancja widocznych rezultatów w mniej niż jeden miesiąc,
 • Pozostałe korzyści: kliknij na zdjęcia po prawej stronie i przeczytaj opisy.


  Technologia pracy
  1.Wertykulator z 18 wirującymi nożami przygotowującymi rowki dla nowych nasion na głębokości ok. 15 mm, w zależności od rodzaju gleby i wilgotności. Noże typu Zawsze Ostre Noże ELIET TM.

  2.Pozostałości procesu wertykulacji trafiają do pojemnika zamocowanego z przodu maszyny, a część ziemi wraca przez perforacje przedniej scianki pojemnika na powierzchnię trawnika przed rowkowaniem, dzięki czemu świeże rowki oczekujące na nasiona stale są czyste i wolne od zanieczyszczeń.

  3.Zbiornik nasion o pojemności 10 kg z otworem regulowanym w zależności od gęstości wysiewu i prędkości jazdy. Otwór jest połączony z kanalikami wylotowymi, które prowadzą nasiona do rowków w glebie. Niewielka odległość do celu zaledwie kilku centymetrów powoduje, że zewnętrzne warunki nie są w stanie zakłócić prawidłowej dystrybucji nasion do rowków. Młynek w pojemniku na nasiona gwarantuje płynne przemieszczanie się nasion.

  4.Wałowanie powoduje przykrycie nasion w rowkach, dzięki czemu nie są narażone na zniszczenie, co powoduje zwiększenie szans kiełkowania i prawidłowego wzrostu. Gumowany, kołkowany wał zapewnia maksymalną przyczepność eliminującą uszkodzenie nasion w wyniku poślizgu. Dodatkowo naciski jednostkowe pozostają zminimalizowane co zapobiega nadmiernemu ugniataniu gleby.

  Dane techniczne
  Silnik 9 KM Honda GX270
  Noże rowkujące 18 sztuk
  Zawsze Ostre Noże ELIET TM TAK
  Grubość noży 3 mm
  Odstęp noży 27 mm
  Regulacja głębokości od 0 do -40 mm
  Rekomendowana głębokość pracy 20 mm
  Maksymalna prędkość do przodu 4 km/h lub 1.1 m/s
  Maksymalna prędkość do tyłu 4 km/h lub 1.1 m/s
  Średnia prędkość pracy od 0 do 3 km/h lub 0.83 m/s
  Teoretyczna wydajność bez opróżniania kosza przy prędkośći 1 km/h: 550 m2/godzinę
  Średnie zużycie paliwa 3.8 do 4 l/godzinę
  Pojemnik na nasiona 40 litrów
  Pojemność pojemnika na odpad 95 litrów

  Konstrukcja
  Szerokość robocza 550 mm
  Wymiary (LxWxH in mm) 1900 x 700 x 1040 mm
  Ciężar 241 kg
  Ciężar na osi przedniej (bez kosza zbierającego): 17 kg
  Ciężar na osi tylnej: 200 kg
  Maksymalne naciski 0.6 kg/cm2  Katalogi
  DZC550 i DZC750 podsiewacze do renowacji trawników - katalog (0,88Mb)
  DZC550 siewnik do regeneracji trawników - ulotka (1,91Mb)  Charakterystyka miejsca pracy maszyny (Rozdział 9.2 instrukcji obsługi)

  Aby uniknąć uszkodzenia urządzenia i zagwarantować optymalny rezultat pracy, zaleca się stosować maszynę tylko na ozdobnych trawnikach tj. gruncie pokrytym trawą lub nisko rosnącymi chwastami (mech, koniczyna, mniszek lekarski, daisy, itp.), koszonych regularnie (raz lub dwa razy w tygodniu). • Trawa musi być ścięta na długości ok. 20 mm. • Łąki są wyłączone z miejsca pracy urzadzenia. • Powierzchnia ozdobnego trawnika jest płaska i nie zawiera nierówności większych niż 20 mm (przy nierównym terenie w ramach przygotowania terenu do podsiewu zalecane jest wielokrotne wałowanie najlepiej po deszczu oraz ewentualne wypełnienie większych zagłębień ziemią). • Korzystnie jeśli gleba nie zawiera żadnych kamieni powyżej głębokości 30 mm. • Sprawdź, czy istnieją jakieś obce przedmioty na trawniku. (kamienie, liny, kable elektryczne, druty stalowe, gałęzie, itp.). Należy usunąć te przedmioty przed uruchomieniem maszyny. • Gleba trawnika nie może być zmrożona. • Praca w terenie z przesuszoną glebą pod trawnikiem jest bezużyteczna i lepiej jej unikać. • Pracę na terenie, który jest mokry po obfitych opadach deszczu należy przełożyć. • Prędkość pracy musi być dostosowana do rodzaju i twardości gleby. • Maksymalny dozwolony (do przodu), kąt nachylenia wynosi 15º. • Do celów podsiewu, poprzeczne nachylenie stoku, nie może przekraczać 10°. • Pamiętaj, że uruchomione urządzenie wymaga minimalnej powierzchni pracy 4m 2 (2 x 2 m). W związku z tym, nie ma sensu korzystać z urządzenia na bardzo małych powierzchniach. Przestroga: Nie używać maszyny na glebie zmrożonej lub przesuszonej. Dla twojej informacji: Rolki są nieco profilowane w celu uniknięcia zanieczyszczenia i przywieraniu trawy. Jeżeli gleba okleja rolki zbyt szybko, oznacza to, że teren jest zbyt mokry, a praca będzie zatem musiała zostać przełożona.

  Filmy


  Test podsiewacza DZC 550 na terenie zielonym

Numer produktu:
8150
Cena brutto:
29889

Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaTwój DEMO DAY

Dni Otwarte 2022

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
produkt