Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
.....Wrzesień - czas na wertykulację, jeśli nie przeprowadziliśmy jej wcześniej !.....Strona główna » Oferta maszyn » 

  23.01.2017

NOWE ŻYCIE I ENERGIA Z KOMPOSTU: METODA JEAN PAIN

  Pionierem wykorzystania zrębków drewna na kompost (i nie tylko) był ogrodnik i wynalazca Francuz Jean Pain (12.12.1928-30.07.1981). Na początku lat '60 Jean Pain opracował w Prowansji na południu Francji metodę przetwarzania świeżo przyciętych gałęzi w dojrzały kompost. Cienkie gałązki rozdrabniał ręcznie nożem lub maczetą. Aby wykorzystać również do swych celów grubsze gałęzie zbudował pierwszy w branży rozdrabniacz do gałęzi o napędzie spalinowym.

  Dowodził, że zrębki powinny być dobrze nawilżone podczas budowy kompostownika. Po kilku miesiącach można uzyskać kompost bogaty w cenną materię organiczną. Zatem drewno kompostowane jest doskonałym produktem glebowym, który zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze i bogate życie mikroorganizmów z pożytkiem dla roślin.

  Swe dokonania małżeństwo Ida i Jean Pain opisali w 1973 książce pt „Metody Jean Pain lub Inny ogród" , która nie tylko opisuje wytwarzanie i stosowanie drewna do przygotowywania kompostu, ale także w jaki sposób, dzięki zjawisku wydzielania ciepła podczas procesu dekompozycji, wykorzystać ciepło ze stosów kompostowych do ogrzewania np. oranżerii oraz, że możliwa jest ponadto przy tym produkcja biogazu. Książka została przetłumaczona na język holenderski, niemiecki, angielski i hiszpański.

  The methods of Jean Pain or Another kind of garden EN (4,5Mb)


  Metoda Jean Pain narodziła się i stała się znana na całym świecie. Za swe dokonania Jean Pain był odznaczony w 1976 roku medalem rangi Chevalier du Mérite Agricole przez Ministra Rolnictwa oraz Kawalerem Orderu przez Prezydenta Francji.
  Obecnie w środowiskach związanych z ruchem permakultury, odnawialnych żródeł energii, samowystarczalności energetycznej określany jest mianem geniusza i pioniera technologii bioenergetycznych.Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace