Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
. . . . . Podsiewacz ELIET DZC 600 po face lifting-u . . . . .
Strona główna » Cenniki maszyn » Maszyny do zakładania i renowacji trawników  » 
Siewnik samobieżny ELIET GZC 750 z broną aktywną


Hydrostatyczny napęd walców - dźwignia regulacji prędkości. Operator może cieszyć się niewiarygodnym komfortem proporcjonalnej regulacji hydrostatycznej. Wysprzęglanie nie jest konieczne: można spokojnie ustawić dowolną prędkość w każdej chwili. ELIET celowo wybrał podwójną przekładnię hydrostatyczną poprzez którą silnik hydrauliczny w każdym walcu cieszy luksusem posiadania oddzielnej pompy. W rezultacie, każdy silnik hydrauliczny może również byc kontrolowany oddzielnie i proporcjonalnie. Kontrola walców jest powiązana z regulowaną na boki rękojeścią. Gdy kierownica jest odwrócona w lewo, ruch ten jest tłumaczony na różnicę w przyczepności między lewym i prawym walcem przednim, który skręca w prawo. Im dalej kierownica jest odchylana, tym większa różnica prędkości pomiędzy lewym i prawym walcem i ostrzejszy zakręt. Maszyna "rozumie" ruchy operatora wynikające z naturalnego działania, a to sprawia, że kierownica w dość intuicyjny sposób, daje operatorowi pełną kontrolę siewu nawet w najciaśniejszych zakątkach. To sprawia, że ​​nowy siewnik ELIET jest idealny do zakładania trawników w prywatnych ogrodach nawet z ograniczonym dostępem i złożonej budowie.

Pojemnik na nasiona posiada pojemność 61 litrów (GZC 750) lub 93 litry (GZC 1000). Norma wysiewu może być regulowana od 0 do 100 g/m2. Młynek w we wnętrzu pojemnika zapewnia płynny, ciągły wysiew nasion. Wysiew ma taką samą szerokość jak brona. Rowki po bronie umieszczonej z przodu wypełniają się materiałem siewnym rozrzuconym równomiernie na ziemi na całej szerokości. W ten sposób nie będzie nie przykrytych nasion.

PRACA BEZ ZBIORNIKA. Pojemnik na nasiona jest oddzielną częścią maszyny. To oznacza, że podczas przygotowania powierzchni (wyrównywania), możesz łatwo zdjąć pojemnik i w ten sposób poprawić widok na pracę brony oscylacyjnej. To również zapobiega uszkodzeniu sekcji siewnika przez kamienie podczas niwelowania terenu. Istnieje druga wyższa i bezpieczniejsza pozycja pojemnika nasion dla tych, którzy preferują pozostawienie pojemnika podczas pracy.

REGULACJA NORMY WYSIEWU. Do tworzenia nowego trawnika, główni producenci nasion do trawników ozdobnych i sportowych polecają normę wysiewu nasion od 20 gr do 30 g/m2. Większość mieszanek materiału siewnego zawiera trzy najczęściej spotykane odmiany nasion: angielski rajgras, trawa łąkowa i fescua czerwona. Oczywiście, wielkość ziaren różni się, a więc prędkości wypływu przez otwory w zbiorniku ziaren będą się różnić w zależności od składu mieszanki. Dzięki nieustannemu programowi poprawy odmian, nasiona, wciąż ewoluują. Ostatnie innowacje w zakresie wzrostu stymulujących powłok nasion traw także stworzyły sytuację, w której mieszanki, które są polecane dzisiaj będą nieaktualne w ciągu kilku następnych lat. Dlatego jest ważne dla siewnika posiadanie regulacji przepływu nasion kontrolącą przepływ, dzięki czemu można łatwo poradzić sobie z tą szybką ewolucją. Dlatego ELIET posiada precyzyjną kontrolę regulacji na swoim siewniku, który pozwala na 36 ustawień. Szeroka skala pozwala precyzyjnie określić otwory dla nasion.

SPRZĘGŁO PRZECIĄŻENIOWE Podczas przygotowywania podłoża, brona wibracyjna często wykopuje kamienie. Większy kamień może przypadkowo utknąć pomiędzy broną wibracyjną i wałem tylnym. Aby wyeliminować zacięcie, które mogłoby spowodować zniszczenie, jest on chroniony za pomocą sprzęgła ślizgowego.

SZEROKIE WAŁOWANIE. Siewnik ELIET ma dwa walce kruszące z przodu i jeden z tyłu o szerokości maszyny. Daje to dobre rozłożenie masy i zapewnia równomierne ugniatanie gleby. Ponieważ wały mają otwarty profil, powierzchnia gleby nie jest ubijana podczas przetaczania się po gruncie. Gleba jest więc spulchniona i zdolna do przepuszczalności wody i składników odżywczych. Erozja nie zagraża nawet po ulewnym deszczu.

MOCNA KONSTRUKCJA. IAby prawidłowo funkcjonować istotne jest, że waga maszyna jest znaczna. Podnoszące wagę środki podjęte przez ELIET przynoszące ogromne korzyści użytkownikowi, aby siewnik GZC zamknąć w niezniszczalnej "zbroji". Obudowa z płyty grubości od 5 do 20 mm, jest rzeczą oczywistą, że bezpieczeństwo pracy jest gwarantowane. Budowa maszyny jest prosta i przyjazna w obsłudze.

Rękojeść sterowania odchylana na boki. Aby zapewnić perfekcyjne wykończenie trawnika podczas wysiewu nowych nasion traw, bez pozostawienia żadnych śladów na gruncie, ELIET dodał proste, pomysłowe rozwiązanie: kierownica odchylana na bok. Operator może w każdej chwili ustawić kierownicę na bok i kierować ją pod kątem 20 ° w lewo lub w prawo. Regulowana kierownica pozwala operatorowi na spacer wzdłuż maszyny i nadal w pełni korzystać z intuicyjnej funkcji sterowania maszyną. Aby zdemontować zbiornik nasion, można nawet odchylić kierownicę o 90 ° w lewo.

REGULACJA GŁĘBOKOŚCI PRACY BRONY. Jedną z najważniejszych regulacji urządzenia jest dźwignia do ustawiania głębokości pracy brony. Operator może stale dostosowywać ustawienia. Dźwignia jest w zasięgu ręki operatora, aby umożliwić płynne przełączanie pomiędzy 6 pozycjami głębokości.

ZACZEP DŹWIGOWY. Przepisy w ruchu towarowym stają się coraz bardziej rygorystyczne. Na przykład, niektóre państwa członkowskie UE wymagają, aby urządzenie było wyposażone w co najmniej 4 punkty zaczepowe na narożnikach ładunku, aby zagwarantować mu bezpieczny transport. Zgodnie z tymi przepisami, ELIET GZC wyposażony jest w takie punkty mocowania w każdym narożniku podwozia. Oko zaczepowe w środku urządzenia, którę pozwala maszynę podnieść za pomocą dźwigu.

Brona oscylacyjna między walcami. Brona wibracyjna składa się z dwóch rzędów zębów, które penetrują ziemię do maksymalnej głębokości 7 cm. Jest to jedna z najważniejszych części maszyny, jako że wykonuje trzy najważniejsze operacje: uprawa górnej warstwy gleby, wyrównanie ziemi, siew i pokrycie ziaren. Napęd brony wibracyjnej można wyłączyć co jest ważne dla bezpiecznego transportu do i z miejsca pracy oraz do załadunku i rozładunku.

Opcja: Wał gładki tylny

Opcja: Obciążniki 3 lub 4 x20 kg ułatwiające szczególnie manewrowanie maszyną podczas załadunku

Opcja: Podnóżek - platforma dla operatora

Opcja: Rynny do pomiaru normy wysiewu

  Dzięki kompaktowej budowie maszyna jest zdolna pracować na ograniczonej przestrzeni nawet w przydomowych ogrodach.

  Siewnik posiada napęd na wały przednie oraz wał tylny, co pozwala pracować również na terenie pochyłym.

  Cechy i korzyści
  Aby wyświetlić informacje kliknij na poszczególne zdjęcia podzespołów po prawej stronie. Pod zdjęciami znajdują się szczegółowe opisy działania oraz cechy i korzyści z zastosowanych rozwiązań.

  Dane techniczne GZC 750
  Silnik 6,5 KM Honda GX200
  Przekładnia hydrostatycza: pompa hydrauliczna 2 x 10cc, silnik hydrauliczny 2 x 400cc
  Przełożenie 4 km/h do przodu, -2 km/h do tyłu
  Brona wahadłowa podwójna (6 i 7 zębów)
  Ruchy oscylacyjne brony: wolne 407 ruchów/min, szybkie 590 ruchów/min
  Regulacja wysokości brony oscylacyjnej 6 położeń x co 10 mm
  Zbiornik nasion 61 l
  Szerokość wysiewu 600 mm
  Uchwyt regulacji wysokości 3 x 600 mm
  Podwozie stalowe 4 mm
  Wał tylny szerokość 710 mm

  Konstrukcja
  Szerokość pracy 710 mm
  Wymiary (DługośćxSzerokośćxWysokość w mm) 1990x820x1140 mm
  Ciężar 385 kg

  Opcje
  Dodatkowe obciążniki
  Rynna do pomiaru ilości nasion
  Listwy czyszczenia wałów przednich i tylnego
  Platforma / podnóżek dla operatora
  Wał gładki tylny

  Filmy
  Test siewnika GZC 1000 na terenie zielonym w Duchnicach
  Pokaz pracy w Duchnicach

Numer produktu:
8315
Cena brutto:
59394

ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
produkt