Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
O ELIET

Przedstawiamy maszyny ELIET


  Znany na całym świecie i innowacyjny producent maszyn ELIET ma siedzibę w Belgii i produkuje szeroką gamę rozwiązań do pielęgnacji terenów zielonych i kształtowania krajobrazu.

  Niezależnie od tego, czy chcesz uporać się z przerośniętymi roślinami i drzewami oraz ponownie przetworzyć odpady za pomocą rozdrabniacza do odpadów zielonych, czy też stworzyć lub utrzymać idealny trawnik dzięki szerokiej gamie produktów ELIET do pielęgnacji murawy, do cięcia darni, siewu, dosiewania, wertykulacji i przycinania krawędzi trawników, znajdziesz rozwiązanie dla Ciebie.

  Wszystkie maszyny ELIET są wykonane z najwyższą inżynierską precyzją, zapewniającą proste, skuteczne produkty o najwyższej jakości. Dla belgijskiego producenta macierzysty rynek jest ograniczony, więc firma koncentruje się na eksporcie i obecnie urządzenia wysyłane są do 32 krajów. Od początku swojej działalności firma ELIET specjalizuje się na wielu rynkach niszowych.

  ELIET produkuje maszyny w trzech obszarach zastosowania:

 • Rozdrabnianie odpadów ogrodowych
 • Zakładanie i pielęgnacja trawników
 • Sprzątanie śniegu i liści


Historia ELIET


  To, co zaczęło się jako firma prowadzona przez jedną osobę, stało się teraz firmą rodzinną, która ma wpływ na rynki na całym świecie. Nazwa ELIET nawiązuje do założyciela i inspiracji firmy, a skrót od jego imienia i nazwiska rodowego nadał firmie nazwę ELIET.

  EMIEL LIETAER od samego początku odciska swoje piętno na firmie. Wychował się wśród maszyn rolniczych, a przed założeniem własnej firmy zdobył szerokie doświadczenie techniczne podczas praktycznych szkoleń w wielu francuskich i niemieckich fabrykach maszyn. Emiel zauważył lukę na rynku polegającą na tym, że nie było dostępnych rozwiązań dostosowanych do potrzeb wielu problemów ogrodniczych. Dzięki jego kreatywnemu umysłowi i umiejętnościom technicznym, pierwsze maszyny ELIET zostały wyprodukowane około 1980 roku i powstały podstawy dzisiejszego biznesu.


ELIET - misja


  Podczas opracowywania każdej maszyny ELIET przestrzegane są następujące kluczowe zasady:

 • PROSTOTA JEST KLUCZOWA
 • Podczas projektowania nowej maszyny głównym celem jest zaoferowanie prostoty z naciskiem na maksymalny komfort i technologię.

 • WYDAJNOŚĆ KAŻDEJ MASZYNY ELIET JEST WARTA WIĘCEJ NIŻ JEJ CENA
 • Inwestowanie w maszyny ELIET oznacza inwestowanie w wyższą produktywność i ulepszoną wielofunkcyjność. Ich niezawodność i doskonała wydajność sprawiają, że inwestycja szybko się zwraca.

 • CIĄGŁE UDOSKONALANIE
 • Eliet nieustannie dąży do perfekcji w projektowaniu maszyn. Nie zawsze osiągasz to dzięki pierwszemu prototypowi, a nawet pierwszej wersji. Dlatego każda maszyna pozostaje w fazie rozwoju dla naszych inżynierów i istnieje otwartość na ulepszenia. W tym kontekście uwagi klientów są w pełni uwzględniane. Elastyczność w firmie pozwala na szybkie wdrożenie każdej wymaganej modyfikacji.

 • SŁUCHANIE KLIENTÓW
 • Eliet Creative LabTM nieustannie pracuje nad nowymi koncepcjami i udoskonalaniem istniejących maszyn. Wiele uwagi poświęca się opiniom, które otrzymujemy od obecnych klientów i użytkowników końcowych maszyn ELIET. Sugerowane modyfikacje można wprowadzić stosunkowo szybko, jeśli zostaną uznane za możliwe dzięki elastyczności firmy i jej pracowników.

 • PRZYJAZNOŚĆ DLA UŻYTKOWNIKA / KOMFORT OPERATORA
 • ELIET zawsze myśli o użytkowniku za maszyną, a także o tym, że maszyna ELIET musi być niezawodna i zagwarantować bezpieczeństwo pracy. Dlatego w odniesieniu do projektu zawsze zwraca się uwagę na łatwość obsługi i wygodę operatora.

 • BEZPIECZEŃSTWO OPERACYJNE
 • Maszyna jest zawsze testowana w profesjonalnych warunkach pracy przed wprowadzeniem do produkcji. Wykonując te symulacje, łatwiej jest poznać wady i słabości maszyny i możemy założyć, że bezpieczna operacyjnie maszyna zostanie dostarczona do użytkownika końcowego.ELIET - globalny gracz


  Dzięki własnemu Działowi Badań Eliet wyprzedza swoich konkurentów. Istniejące modele są codziennie ulepszane, podobnie jak opracowywanie i testowanie nowych koncepcji. Ogromną wagę przywiązuje się do uwag i obserwacji klientów. Prowadzi to często do zupełnie nowych systemów, które kilkakrotnie otrzymały międzynarodowe nagrody za innowacje.

  Obiekty firmy ELIET przeszły w ostatnich latach poważną modernizację i rozbudowę o dodatkowe 5000 mkwELIET - firma napędzana innowacjami


  ELIET rozwija i opatentowuje swoje własne technologie. Dzięki aktywnemu zastosowaniu zaawansowanej wiedzy know-how, która wyróżnia maszyny ELIET, stają się one standardem w świecie profesjonalnych ogrodników.

  Ponadto pozioma struktura organizacyjna tego rodzinnego przedsiębiorstwa jest furtką do większej elastyczności, kiedy przychodzi spotkać się z coraz większymi wymaganiami rynku. Najistotniejsze tu są wolność i dynamizm działu badań Eliet Creative Lab™ , który z dużą częstotliwością projektuje innowacyjne maszyny i technologie. ELIET jest w pełni zintegrowaną firmą, która zarządza własnymi działami: badawczo-rozwojowym R & D, produkcji, montażu i logistyki. Struktura ta zapewnia szereg istotnych korzyści w szczególności dla użytkownika końcowego.

  Ścisły sojusz pomiędzy działami R & D, produkcji i sprzedaży sprawia, że maszyny są ciągle udoskonalane do potrzeb chwili i do oferowania nowych funkcji. Dla ELIET jakość maszyn jest najważniejsza. To jest zagwarantowane poprzez stałą kontrolę jakości każdego etapu w procesie produkcji.

  Dzięki zaawansowanej technologii produkcji i automatyce, produkty ELIET zawsze wykonywane są z wielką precyzją. Wysoka jakość gotowych maszyn ELIET jest bezpośrednią konsekwencją wiedzy know-how i doświadczenia zaangażowanych pracowników ELIET. Ponadto każda część wybrana i zastosowana przez ELIET, musi spełniać własne wewnętrzne surowe wymogi jakości. Wybór elastycznej linii montażowej, gdzie każdy pracownik montażu jest zaangażowany w każdy etap produkcji maszyny, zmniejsza ryzyko błędów produkcyjnych.ELIET - firma z wizją


  Czy jesteś osobą odpowiedzialną za utrzymanie ogrodu, parku lub lasu ?
  Poszukujesz niezawodnych maszyn, zaprojektowanych z inteligencją i zrozumieniem co oznacza użytkowanie maszyny w warunkach profesjonalnych ?

  Od ponad 40 lat, ELIET jest Waszym partnerem, który pomaga Wam przekształcić naturę w swój własny rajski zakątek.

  Mój ojciec i zarazem założyciel firmy ELIET, Emiel Lietaer jest częścią rodziny, która od ośmiu pokoleń kontynuuje tradycje produkcji wyrobów metalowych począwszy od rzemiosła kowalskiego. Kreatywny duch Emiela, bycie blisko klienta, jego ogromna wiedza na temat materiałów oraz doświadczenie w sprzedaży, były gwarancją wysokiej reputacji firmy, jednego z liderów wśród producentów maszyn do ogrodu.
  Od ponad 40 lat ELIET produkuje solidne i niezawodne maszyny, które pomagają ogrodnikom wydobyć fascynujące piękno natury.

  Słuchamy bardzo uważnie takich osób jak Ty. To pozwala nam budować wydajne maszyny, które rozwiązują Twoje problemy. Produkujemy maszyny, które mogą "przenosić góry", zbudowane z odpornych na zużycie mocnych części.
  Jak to robimy ?
  Poprzez innowacje i ciągłe stawianie pytań o nowe zastosowania.

  FREDERIC LIETAER
  Prezes Zarządu ELIET EUROPE
ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace