Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Kompost i ogrodnictwo organiczne
Rozdrabniacz podstawowym narzędziem organicznego ogrodnika
  Z rozdrabniaczem ELIET zrób gest dla planety i dla Twojego najbliższego środowiska. Maszyna ta pozwoli Ci na recykling wszelkich odpadów ogrodowych, aby stworzyć doskonały kompost do nawożenia i inteligentnego zaopatrzenia Twojego ogrodu.

Innowacyjny system rozdrabniania


  Firma ELIET zaprojektowała i
  opatentowała własną, innowacyjną
  technologię rozdrabniania/zrębkowania
  zwaną dalej "Zasadą Siekiery ELIET™".

  Wykorzystuje ona naturalną słabość drewna rozłupywanego wzdłuż włókien. Zestaw noży jak małe siekierki tnie drewno na drobne kawałki. Proces porównać można do strugania ołówka ostrym nożem kuchennym.

  Atutem "Zasady Siekiery ELIET™" jest relatywnie niewielka moc potrzebna do rozdrobnienia drewna na zrębki.
  Łatwiej jest ciąć drewno na mniejsze kawałki, i właśnie "Zasada Siekiery ELIET™" działa w ten sposób.
  W rezultacie rozłupujące drewno rozdrabniacze ELIET posiadają lepszą wydajność przy określonej mocy silnika.
  To oznacza niższe zużycie paliwa i mniejszy emitowany hałas. Ponadto oznacza to, że ELIET może konstruować maszyny gabarytowo mniejsze i lżejsze.

  WIĘCEJ

Ogrodnictwo organiczne
  Firma ELIET promuje młodą filozofię recyklingu ogrodniczego.
  Korzystając z urządzeń firmy ELIET budujesz partnerstwo z naturą.

  W HARMONII Z NATURĄ Dbaj o swój ogród, a dostaniesz wiele z powrotem w zamian. Piękno ogrodu jest często mierzone w kategoriach przyjemności jaką daje każdy jego zakątek. Piękne kwietniki oddzielone równo przystrzyżonymi żywopłotami. Zdrowy, soczyście zielony trawnik z idealnie wyprofilowanymi krawędziami. Stylowo przycięte atrakcyjne drzewo czy krzew. Miejsce na kompost, gdzie wszystkie odpady organiczne z ogrodu poddane są recyklingowi. To są rzeczy, które każdy ogrodnik chce stworzyć.... A teraz każdy ogrodnik może ...
  Maszyny ELIET pomogą Ci wydobyć wszystko co najlepsze z piękna natury.

  ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Natura jest naszym największym darem dla przyszłych pokoleń. Musimy obchodzić się z nią z najwyższą troską. Maszyny ELIET pomogą Ci zabezpieczyć na przyszłość to piękno natury.Recykling odpadów organicznych

  Fachowe przycinanie kwiatów, krzewów i drzew w Twoim ogrodzie, utrzymuje je estetyczne oraz silne i zdrowe.

  Powstałe przy tym odpady ogrodowe są również wartościowym źródłem energii dla nowego życia w Twoim ogrodzie.

  Przebieg cyklu dekompozycji czyli kompostowania jest wysoce zależny od sposobu w jaki odpady ogrodowe są rozdrabniane.

  ELIET posiada całą linię mocnych rozdrabniaczy, które tworzą zrębki z wartością dodaną dla cyklu natury.

  WIĘCEJ

Rozdrabniacze na 4 pory roku
  4S czyli 4SEASONS - rozdrabniacze na 4 pory roku
  Minor 4S i Major 4S to idealna propozycja dla małej firmy ogrodniczej.
  Najnowsza generacja tych modeli wyposażona jest w górny system odrzutu zrębek Turbo Discharge

Kompostowanie
  Wspierajmy modę na kompostowanie... Odkryj zalety kompostowania.
  Czyste środowisko zaczyna się w moim domu – przydomowe kompostownie odpadów organicznych

  Efektem naszego codziennego bytowania są między innymi odpady, w tym biodegradowalne odpady zielone (trawa, liście, gałęzie, itp), kuchenne tj. resztki pożywienia. Składają się one z materii organicznej, która powstała w wyniku pobierania przez organizmy żywe substancji odżywczo-budulcowych znajdujących się w glebie.

  Proces pobierania z gleby tych składników narusza delikatną równowagę, panującą w tym elemencie środowiska. Przywrócenie równowagi polega na oddaniu glebie wcześniej pobranych składników. Najbardziej właściwym sposobem tego „oddawania” jest kompostowanie odpadków organicznych, aby substancje wcześniej pobrane wróciły do gleby w sposób zbliżony do naturalnych procesów przyrodniczych.

  WIĘCEJ

Testujemy rozdrabniacze Minor i Major

Mulczowanie (ściółkowanie) zrębkami drzewnymi  Wspieramy modę na ściółkowanie zrębkami. Odkryj zalety ściółkowania zrębkami.

  Mulcz to materia organiczna umieszczona na powierzchni gleby w celu utrzymania wilgoci i poprawy warunków glebowych. Ściółkowanie to jedna z najbardziej pożytecznych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowia roślin. Mulcz (ściółka) zapobiega utracie wody z gleby, dostarcza składniki odżywcze do gleby i roślin, minimalizuje konkurencję chwastów, zapobiega erozji oraz poprawia strukturę gleby. Prawidłowo zastosowana ściółka może poprawić estetykę ogrodu i sprawić poczucie zadbanego wyglądu.

  WIĘCEJ

Najnowszy model ELIET SUPER PROF MAX dla GARGAS ROŚLINY
  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza GARGAS ROŚLINY z podkrakowskiej Wieliczki dołączyła do swego imponującego parku maszynowego rozdrabniacz do wszelkich odpadów ogrodowych ELIET Super Prof 2015 MAX w wersji samobieżnej na kołach.

  WIĘCEJ

Czas na porządki i recykling w ogrodzie i parku - pokazy pracy rozdrabniaczy profesjonalnych  Szanujmy materię organiczną wytworzoną przez nasze ogrody. Nie spalajmy jej w ognisku ! W postaci rozdrobnionej wykorzystajmy ją do ściółkowania lub na kompost. Masz problem z odpadami ogrodowymi ? Kup rozdrabniacz i zostań producentem nawozu do Twojego ogrodu !

  Zobacz jak to się robi. Fotorelacja z pokazu rozdrabniaczy Minor i Super Prof 2000 na terenie zielonym w Duchnicach.

Zrębki drzewne (czipsy) ELIET BioTech™

  Zrębki to produkty zrębkowania czyli rozdrabniania gałęzi drzew.
  Technologia rozdrabniania wg Zasady Siekiery (ELIET Chopping principle™) powoduje bardzo intensywne:

 • rozłupywanie,
 • rozgniatanie
 • i rozbijanie zrębków.

 • W rezultacie taka włóknista struktura zrębków ELIET BioTech™ sprzyja dekompozycji (biodegradacji). Kiedy rozdrabnianie dobiegnie końca, otrzymasz napowietrzoną mieszankę z odpowiednią zawartością wilgoci.
  To dlatego zrębki BioTech™ poprawią Twój system kompostowania
  .
  Wg Jean Pain - eksperta w kompostowaniu maksymalna grubość największych zrębków to 4 mm.
  Optymalna grubość od 2 do 3 mm.
  Porównaj z innymi technologiami spotykanymi w innych rozdrabniaczach.

  05.12.2017

Fabryka ziemi  Czym skorupka za młodu...


  W tym roku nasz okrągły Jubileusz, ale również okrągłe urodzinowe Jubileusze 150 lat wybitnych rodaków: Dziadek, Skłodowska, Reymont... Jakby powiedział znajomy znawca win - 1867 to był dobry rocznik !

  A jeśli Reymont to namawiamy do wybudowania... fabryki. Jak mówił bohater "Ziemi obiecanej" :
  "Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. – To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę… ".

  Jedyne w co należy zainwestować to dobry rozdrabniacz i trochę miejsca w ogrodzie. Siła robocza (liczona w milionach: robaki, dżdżownice, stonogi, roztocza, bakterie, grzyby, algi i wiele innych organizmów) zupełnie za darmo.
  Gwarantujemy osiągnięcie końcowego efektu: "obiecana" najżyźniejsza ziemia na Twoją rabatę, warzywnik, czy trawnik.

  WIĘCEJ informacji i dokładny "business plan fabryki".

Rozdrabniacz ELIET Major w najnowszej wersji 4S z sitem będzie pracował w szkółce bylinowej Wydziału Ogrodniczego SGGW w Warszawie  Do szkółki bylinowej przy Katedrze Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodniczego SGGW trafiła najnowsza wersja wyższego modelu Major 4SZ z klasycznym sitem gwarantującym żądany stopień rozdrobnienia do celów ściółkowania lub kompostowania.
  Czytaj więcej.

  10.05.2015

Rozdrabniacz ELIET Major 4S RENTAL idealny do wypożyczalni  Rozdrabniacz ELIET Major jest najbardziej ulubionym modelem przez wypożyczalnie sprzętu ogrodowego. Poprzednia wersja z dolnym wyrzutem przetarła szlak swojemu następcy tj. modelowi 4S z górnym wyrzutem zrębków. Wersja RENTAL posiada specjalny uchwyt do podnoszenia wysokiego dla usprawnienia logistyki oraz zbiornik paliwa w bardziej dogodnym miejscu do uzupełniania paliwa.Co ma rozdrabniacz do... wiatraka w Londerzeel (Belgia) ?

  W 1974 roku Belg Frederik Vanden Brande spotkał się z genialnym ogrodnikiem Jean Pain i postanowił wypróbować jego metody kompostowania we Flandrii (północna Belgia). Frederik Vanden Brande przetłumaczył książkę Jean Pain „The methods of Jean Pain or Another kind of garden” na język niderlandzki i zrobił pierwszy eksperyment w Londerzeel (1975). Wyniki były na tyle obiecujące, a zainteresowanie tak wielkie, że Jean Pain (który już wcześniej odwiedził miejscowość Londerzeel) zaproponował powołanie stowarzyszenia, z siedzibą w Londerzeel, dla rozpowszechniania tej metody. W 1978 roku Stowarzyszenie Komitet Jean Pain zostało oficjalnie założone i coraz częściej zaczęło przyjmować pierwszych zagranicznych gości w swojej siedzibie.

  WIĘCEJ

Nowe życie i energia z kompostu: metoda Jean Pain

  Pionierem wykorzystania zrębków drewna na kompost (i nie tylko) był ogrodnik i wynalazca Francuz Jean Pain (12.12.1928-30.07.1981).
  Na początku lat '60 Jean Pain opracował w Prowansji na południu Francji metodę przetwarzania świeżo przyciętych gałęzi w dojrzały kompost. Cienkie gałązki rozdrabniał ręcznie nożem lub maczetą. Aby wykorzystać również do swych celów grubsze gałęzie zbudował pierwszy w branży rozdrabniacz do gałęzi o napędzie spalinowym.

  WIĘCEJ

Pokaz rozdrabniacza ELIET Minor na Wydziale Ogrodniczym SGGW  Odpady z produkcji w szkółce bylinowej prowadzonej przy Katedrze Roślin Ozdobnych, były wyzwaniem dla najmniejszego rozdrabniacza profesjonalnego firmy ELIET. W pokazie uczestniczyli pracownicy naukowi Wydziału Ogrodniczego, m.in. kierownik Katedry Roślin Ozdobnych dr hab. Ewa Skutnik i adiunkt dr Zbigniew Rusinowski.

  Czytaj WIĘCEJ.

Użytkownik ELIET Minor-a dzieli sie swoim doświadczeniem

  Zapraszamy do lektury ciekawego artykółu o Minor-ze i jego przydatności w ogrodzie pod kątem optymalnego zagospodarowania swoich odpadów ogrodowych.

  Czytaj WIĘCEJ.

  01.10.2014

Zielono mi...Minor

  Bardzo nam miło poinformować, że podwarszawska firma ogrodnicza "Zielono mi" dołączyła do swego parku maszynowego rozdrabniacz ELIET Minor...

  Czytaj WIĘCEJ

Co to jest top dressing ?  Nie, nie to nie jest przeciwieństwo topless-u, to rzecz bardziej przyziemna.
  Top dressing jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego celem jest poprawa struktury gleby dla lepszego wzrostu trawy.

  Polega na bezpośrednim pokryciu trawnika warstwą kompostu lub innych materiałów organicznych.

  WIĘCEJ

Uważaj z tą siekierą Eugeniuszu !...

  To tytuł słynnego utworu megagrupy Pink Floyd z pamiętnym, charakterystycznym i przeraźliwym wokalem przejawiającym jednak "nieumiejętne" posługiwanie się tym narzędziem. Z rozdrabniaczami jest trochę jak z siekierą, bo i cel użycia podobny - chodzi o zmniejszenie gabarytów drewna, chociaż przy rozdrabniaczach skala tego jest znacznie większa. Podobieństwo w przypadku rozdrabniaczy firmy ELIET idzie jeszcze dalej. Sama technologia rozdrabniania jest tu podobna do pracy siekiery, a dokładniej kilkunastu małych siekierek, i stąd nazwa Rozdrabnianie wg Zasady Siekiery ELIET™. Oczywiście nad bezpieczeństwem obsługującego czuwa szereg skutecznych zapezpieczeń uniemożliwiających spowodowanie jakiegokolwiek zagrożenia dla operatora lub osób postronych.

  WIĘCEJ

  02.01.2017

W temacie nazewnictwa
  Maszyny do rozdrabniania gałęzi i wszelkich odpadów ogrodowych my nazywamy rozdrabniaczami.
  Studiując źródła internetowe, których autorami są producenci, dystrybutorzy, dilerzy sprzętu ogrodniczego, profesjonalni ogrodnicy lub osoby prywatne spotykamy wiele określeń, i tak m.in. : rozdrabniacze (najczęściej), rozdrabniarki, rębaki, rębarki, łuparki, sieczkarnie, siekacze, młynki, kruszarki, recyklery, a nawet ... wiórkarki czy niszczarki. Czas pokaże, która nazwa przetrwa najdłużej i stanie się standardem tak jak to jest w przypadku określenia "kosiarka" dla urządzeń koszących trawę.
  Generalnie maszyny te:
 • wprowadzają porządek w ogrodzie poprzez zmniejszenie objętości odpadów ogrodowych
 • i dostarczają cennego materiału na kompost WIĘCEJ
 • oraz do ściółkowania (mulczowania) WIĘCEJ.

Zimowa Akademia ELIET - Rozdrabniacze  Miesiące zimowe w naszej branży to czas refleksji nad tym co się nam udało w ogrodzie oraz planów co jeszcze poprawić w nadchodzącym roku. Mimo, że zima trochę nas angażuje wokół domu szczególnie w związku z koniecznością odśnieżania to jednak możemy trochę odetchnąć od ogrodu i popracować bardziej koncepcyjnie niż fizycznie. I dlatego aby przybliżyć Państwu ofertę ELIET postanowiliśmy przyporządkować każdemu miesiącu zimy różne grupy maszyn. W tej swoistej Akademii ELIET tematem miesiąca grudnia były krawędziarki, na początek roku zaplanowaliśmy rozdrabniacze, i później wertykulatory i podsiewacze do renowacji trawników. Będzie miało to również wyraz w prezentacji galerii zdjęć na pierwszej stronie.

  WIĘCEJStrona główna

O nas

Kontakt

Aktualności
Katalogi pdf

Cenniki

Filmy na YouTube

Nowości

Pokaz pracy

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

KLIPPO

Jak zamówić części ?ZieloneMaszyny® 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl