Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Cenniki maszyn » ELIET rozdrabniacze odpadów ogrodowych - cennik » 
Rozdrabniacz elektryczny ELIET NEO do 30 mm


Solidna marka

Atrakcyjny design. Laureat wielu prestiżowych nagród.

Ergonomiczny otwór załadowczy

Przeźroczysta pokrywa i komora zrębkowania wykonana z zaawansowanych kompozytów plastikowych. Ta innowacja pozwoliła konstruktorom zaprojektować lepszy kształt komory zrębkowania umożliwiający płynniejszy i szybszy przepływ zrębków. Materiał komory posiada właściwość skuteczniejszego pochłaniania hałasu emitowanego podczas pracy. Dzięki przeźroczystej osłonie użytkownik może obserwować komorę rozdrabniania i proces zrębkowania. To zapewnia, że użytkownik może zapobiec ewentualnym uszkodzeniom oraz określeniu stopnia zużycia noży i wyborze momentu ich ostrzenia lub wymiany.

Widok od strony sita

Przeźroczysty pojemnik ułatwia monitorowanie stanu napełnienia i jest ściśle dopasowany do obudowy i kanału wylotowego czyniąc pracę czystą

Rozdrabnianie wg Zasady Siekiery

Łatwy dostęp do komory zrębkowania poprzez otworzenie przeźroczystego okna i wyjęcie wytrzymałej osłony zabezpieczającej. Praktyczne rozwiązanie ułatwiające demontaż noży w celu ich naostrzenia.

Otwór załadowczy w kształcie koniczynki usytuowany na komfortowej wysokości pozwala na bezpieczny załadunek odpadów i gałęzi do 3 cm średnicy. Zredukowany ze względów bezpieczeństwa rozmiar i kształt otworu umożliwia łatwy załadunek bardziej rozgałęzionych gałęzi. Obudowa otworu załadowczego może obracać się nie blokując w ten sposób przesuwu niejednorodnego materiału.

Ogumione, aluminiowe koła transportowe

Gabaryty urządzenia

Otwory wentylacyjne efektywnego chłodzenia silnika, umożliwiającego osiągnąć maksymalną moc i wydajność rozdrabniania. Szczególnie ważne przy zrębkowaniu dużych ilości materiału.

Gniazdo zasilania

Kompaktowa budowa - składana rama przydatna w przechowywaniu w okresie nieużywania. Rama zamienia się we wieszak do zawieszenia np. na ścianie garażu.

Popychacz - łopatka do popychania masy. Bardzo lekka i wykonana z trwałego materiału.

Niski poziom głośności

Zasilanie z domowego gniazdka elektrycznego 220V

  ELIET NEO jest pierwszym rozdrabniaczem z przeźroczystym oknem komory zrębkowania, dzięki któremu, podczas pracy możesz cały czas śledzić proces rozdrabniania.

  Maszyna jest bardzo praktyczna i wprowadza porządek w ogrodzie, pracując ze zintegrowanym koszem zbierającym zrębki, stanowiącym wyposażenie standardowe.

  NEO skupia na sobie uwagę dzięki swemu unikalnemu i estetycznemu wyglądowi.
  Cechy i korzyści
 • Innowacyjny system tnący - większa wydajność
 • Duże okno - łatwy dostęp podczas konserwacji
 • Przeźroczysta osłona komory rozdrabniania - łatwy dostęp
 • Kompozytowa komora rozdrabniania - optymalny przepływ zrębków dla szybszego rozdrabniania oraz cichsza praca
 • Ergonomiczny uchwyt - łatwy transport
 • Obrotowa osłona otworu załadowczego - łatwy załadunek szeroko rozgałęzionych gałęzi
 • Składana rama kół - możliwość kompaktowego przechowywania
 • Transparentny kosz na zrębki - łatwy monitoring stanu wypełnienia
 • Bezpiecznik przeciążeniowy oraz blokada ponownego rozruchu w przypadku chwilowego braku prądu
 • Estetycznie zintegrowane gniazdo zasilania - osłona zaprojektowana by blokować wtyczkę w prawidłowej pozycji
 • Dane techniczne NEO
  Silnik: elektryczny 230 V / 1~
  Moc(W/DIN/ KM): 2500/3,5
  Max. średnica rozdrabnianych gałęzi: 30 mm / 1,2 cala
  Wydajność: 6 taczek ogrodowych na godzinę
  Prędkość zrębkowania (cięć/min): 36.000
  Technologia zrębkowania: Zasada Siekiery ELIET Chopping Principle™
  Obudowa kompozytowa komory cięcia redukująca hałas
  Gumowe amortyzatory silnika pochłaniajace wibracje
  Noże 12 sztuk ELIET RESIST™(odwracalne)
  Wymiary otworu załadunku 4x45 mm
  Pojemność kosza na zrębki 50 l
  Silnik zabezpieczony termicznym wyłącznikiem przeciążeniowym
  Wysokość otworu załadunku 1200mm
  Obudowa kompozytowa
  Hamulec bezpieczeństwa silnika
  Wymiary przy przechowywaniu (DługośćxSzerokośćxWysokość w mm) 700x600x750 mm
  Koła (Ø x szerokość / materiał) 250x65 mm/aluminium
  Rotor z 2 dyskami po 6 noży(w sumie 12 noży)
  Szerokość komory cięcia 130 mm/5.2 cala
  Przekazanie napędu bezpośrednie
  Głośność dB(A) 94 dB(A)

  Konstrukcja
  Wymiary (DługośćxSzerokośćxWysokość w mm/calach) 700x600x1230 mm 28x24x49 cali
  Ciężar 40 kg

  Nowe horyzonty
  Belgijska firma ELIET promuje całkowicie nową koncepcję zagospodarowania odpadów ogrodowych poprzez wprowadzenie nowej serii rozdrabniaczy ogrodowych NEO. Zaprojektowane zostały zgodnie z zasadą aby uczynić obsługę urządzenia maksymalnie bezpieczną dla użytkownika i zarazem wydajną.
  Każdy aspekt projektowania był analizowany tak aby osiągnąć optymalny rezultat w ogrodzie.
  Począwszy od przeźroczystej komory rozdrabniającej, aż do składanych oszczędzających przestrzeń przechowywania kół transportowych.

  Seria rozdrabniaczy NEO wprowadza nowe standardy w zakresie możliwości technicznych i wzornictwa.

  Standardowy NEO jest modelem podstawowym w serii NEO, odpowiednim dla każdego właściciela małego lub średniej wielkości ogrodu, gdzie wymagany jest rozdrabniacz zdolny pracować z różnorodnymi odpadami począwszy od odpadów kuchennych lub opadłych liści, aż do pozostałości strzyżenia żywopłotów i przycinania drzew.

  Bliźniaczy zestaw dysków tnących zawierający w sumie 12 noży rozdrabnia materiał zgodnie z unikalną technologią rozdrabniania zwaną Zasadą Siekiery ELIET Chopping Principle™, która działa w podobny sposób jak siekiera rozłupująca kłodę drewna. Zgodnie z tą zasadą rozdrabniane drewno jest rozłupywane wzdłuż włókien oraz obijane i tłuczone, i w ten sposób przygotowywane do szybkiej dekompozycji (rozkładu). Przestronna komora rozdrabniania wykonana ze wzmocnionego włóknem szklanym hi-tech kompozytu plastikowego pozwala na optymalny przepływ zrębków i szybkie rozdrabnianie, podczas gdy przeźroczyste okno komory daje użytkownikowi klarowny widok i dzięki temu wgląd w proces rozdrabniania. Blokowanie się materiału lub zużyte noże mogą być zauważone wcześniej aby uniknąć uszkodzenia i niepotrzebnego zużycia. Obsługa i konserwacja elementu roboczego urządzenia może odbywać się poprzez otworzenie przeźroczystego okna, umożliwiając dostęp do noży w celu ich ostrzenia lub odwrócenia.

  Otwór załadowczy w kształcie koniczynki usytuowany na komfortowej wysokości pozwala na bezpieczny załadunek odpadów i gałęzi do 3 cm średnicy. Zredukowany ze względów bezpieczeństwa rozmiar i kształt otworu umożliwia łatwy załadunek bardziej rozgałęzionych gałęzi. Obudowa otworu załadowczego może obracać się nie blokując w ten sposób przesuwu niejednorodnego materiału. Aby uniknąć straty czasu na zbieranie rozdrobnionego materiału z powierzchni podłoża, wygodny 50 litrowy przeźroczysty kosz jest usytuowany tuż za sitem wylotu rozdrobnionego materiału. Efektem pracy rozdrabniacza są zrębki zunifikowanej wielkości. Bezkontaktowe magnetyczne wyłączniki bezpieczeństwa uniemożliwiają pracę, kiedy kosz jest wyjęty z pod rozdrabniacza.

  Maksymalna moc silnika 2500W jest osiągana dzięki aerodynamicznie ukształtowanemu wlotowi powietrza, który zapewnia wystarczające chłodzenie. Niski poziom głośności i minimalny poziom drgań osiągnięto dzięki zastosowaniu zamocowaniu silnika na gumowych amortyzatorach.

  Przemieszczanie z miejsca na miejsce i przechowywanie są połączone w jednym łatwym w użyciu systemie. Koła o średnicy 25 cm wykonane z odlewu aluminiowego z oponami o szerokości 6,5 cm przytwierdzone są do ergonomicznego uchwytu. Proste złożenie uchwytu zmniejsza o połowę przestrzeń konieczną do przechowywania urządzenia. Tak złożony uchwyt może również służyć jako zaczep do powieszenia rozdrabniacza na haku na ścianie w garażu.  Gwarancja
  24 miesiące  Galeria
  NEO w akcji - fotogaleria  Katalog
  NEO rozdrabniacz elektryczny - folder (2,18Mb)
  NEO design i innowacja - ulotka (1,47Mb)
  Film
  Jak powstawał NEO ?(6:30)
  Zrębki
  Porównaj zrębki z NEO z konkurentami

Numer produktu:
8415
Cena brutto:
3128


Strona główna

O nas

Kontakt

Aktualności
Katalogi pdf

Cenniki

Filmy na YouTube

Nowości

Pokaz pracy

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

KLIPPO

Jak zamówić części ?ZieloneMaszyny® 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl