Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Rozdrabniacze

  Rozdrabniaj, kompostuj i ciesz się pięknym ogrodem !


  Od małych do dużych, od przeznaczonych do przydomowego użytku po profesjonalne,
  wszystkie rozdrabniacze ELIET mają jedną wspólną cechę:
  wykorzystują - jak przy pracy siekierą - naturalną słabość drewna ciętego wzdłuż włókien.
  Skutkuje to mniejszym zapotrzebowaniem na moc, mniejszym poziomem hałasu i zużyciem paliwa.
  Firma ELIET opatentowała swoją technologię rozdrabniania wg Zasady Siekiery Eliet™.

  Rozdrabniacze ELIET posiadają jeden otwór załadowczy do gałęzi oraz wszelkich innych odpadów ogrodowych i dzięki temu posiadają kompaktową budowę.

  ELIET pionierem mobilnych rozdrabniaczy
  Już 25 lat temu ELIET zaskoczył świat obiecującym projektem mobilnego rozdrabniacza. Pomysłowa idea tej koncepcji jest absolutnie prosta: "Weź maszynę do drewna, a nie drewno do maszyny". Są bardzo mobilne i łatwe w logistyce, cięższe modele mają swój napęd kołowy, gąsienicowy lub mogą być ciągnione na podwoziu przyczepki.

  Zakres maksymalnych średnic gałęzi od 30 do 150 mm.


Elektryczne 30 - 35 mm

Spalinowe 40 mm

Profesjonalne
Minor 50 mm

Major 55 mm

Prof 5 80 mm

Super Prof 120-130 mm

Ultra Prof 140 mm

Mega Prof 150 mm


  Technologia Rozdrabniania wg Zasady Siekiery czyli wykorzystania słabości drewna wzdłuż włókien zastosowana w każdym rozdrabniaczu ELIET

  Technologia 4S

  Turbo dmuchawa w modelach 4S: Minor i Major oraz Prof 5 BE

  Mobilność - maszyny samobieżne

  System zabezpieczający spokojną pracę silnika zastosowany w modelach Prof 5, Super Prof i Ultra Prof

  System górnego wyrzutu zrębków w modelu Super Prof 2015

  Proekologiczny system oszczędnościowy ECO EYE TM w modelach Supr Prof 2015 MAX i Ultra Prof
  1. Zasada Siekiery Eliet™
  Unikalny system rozdrabniania radzi sobie bez trudu ze wszystkimi odpadami ogrodowymi, co jest praktyczną zaletą kiedy potrzebujesz posprzątać pozostałości po przycinaniu gałęzi drzew, strzyżeniu żywopłotu, itp. Technologia rozdrabniania zgodnie z Zasadą Siekiery ELIET™ jest maksymalnie wydajna i wymaga minimum obsługi.
  2. Technologia 4SEASONS™
  Najnowsza generacja rozdrabniaczy, radząca sobie doskonale ze wszelkimi odpadami ogrodowymi produkowanymi przez cały okrągły rok. Rozdrabniacze na 4 pory roku.  3. Technologia Turbo Discharge™
  W ten nowy Turbo Discharge™ System wyposażony jest rozdrabniacz PROF 5 B. Turbina wytwarza podciśnienie zasysające rozdrabniany materiał do wnętrza komory rozdrabniającej i później wydmuchuje rozdrobniony materiał w postaci zrębków poprzez obrotową rurę wylotową. Ciągły przepływ powietrza generowany przez turbinę powoduje naturalne przeczyszczanie systemu co zapobiega skutecznie zapychaniu się.


  3. Samobieżne
  ELIET jest wynalazcą i prekursorem samobieżnych rozdrabniaczy do gałęzi. Zatem, już nigdy znów nie będziesz musiał donosić gałęzi i odpadów ogrodowych do swojego rozdrabniacza; wystarczy podjechać Twoim rozdrabniaczem ELIET w tył ogrodu gdzie składujesz odpady i rozdrobnić je właśnie tam. Również transport jest szybki i prosty, kiedy maszynę można bez trudu załadować do vana, platformę lub przyczepę, co oznacza ogromny zysk na czasie i komfort.


  4. Anti-block motor system™
  Standardowo montowany system ABM™ zapobiegający blokowaniu się silnika, pozwala maszynie regulować prędkość podawania materiału niezależnie, co nie zmusza do ciągłej uwagi i pozwala operatorowi na odchodzenie od maszyny lub ładowanie dalej materiału nawet przed zakończeniem rozdrabniania wcześniejszych porcji odpadów.


  5. System ELIET Axelero™
  Odpowiedzialny za górny wyrzut zrębków powoduje ponadto efekt ssania w otworze załadowczym, co sprzyja wejściu materiału rozdrabnianego i zapobiega cofaniu się zrębków. Zastosowany w modelu Super Prof 2015, pozwolił na połączenie 2 porządanych przez użytkowników cech: zachowania kalibrowanego sita i górnego wyrzutu zrebków.


  6. System ELIET ECO EYE™
  Technologia ECO EYE™ redukująca zużycie paliwa, emisję spalin i poziom emitowanego hałasu. ECO EYE™ zapewnia, że ​​zużycie paliwa zmniejsza się w czasie eksploatacji pasywnych (co spostrzeże czujnik PIR zlokalizowany przy panelu sterowania), i w efekcie znaczne oszczędności paliwa mogą być zrealizowane. Prędkość obrotowa spada automatycznie, gdy urządzenie jest pozostawione na jakiś czas i bez pracy. System run-up umożliwi kontynuację rozdrabniania aż do końca procesu, dzięki czemu gałęzie nie zostaną automatycznie wycofane.


  Czytaj więcej o ogrodnictwie organicznym


Strona główna

Aktualności

Nowości

Gdzie kupić i serwisować ?

O nas

Kontakt

Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Serwis

Wypożyczalnia

ZieleńService 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl