Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
. . . . . Podsiewacz ELIET DZC 600 po face lifting-u . . . . .Strona główna » Oferta maszyn » 
KRAWĘDZIOWANIE TRAWNIKA
Odstaw szpadel i zostań profesjonalistą

  Trawnik wygląda najlepiej z równo przyciętymi krawędziami


  Sztuka ogrodowa nie stoi w miejscu. Ładny trawnik już nie wystarczy. Ważna jest również ozdobna bordiura trawnika (czyli obramowanie), przybierająca różne formy. I tu pomocna jest krawędziarka.ELIET KS 300 PRO na terenie sportowym

  Model dostępny jest w dwóch wersjach silnikowych Honda GX120 i GX160ELIET KS 300 PRO w akcji
Testujemy krawędziarki do darni marki ELIET

  Po lewej krawędziarka rotacyjna KS300 PRO, obok krawędziarka oscylacyjna EdgeStyler PRO

  Obie maszyny wyposażono w taki sam silnik Honda GX 120 o mocy 4 KM i obie przeznaczone są do firm pielegnujących trawniki oraz dealerów prowadzących wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego. Cenowo EdgeStyler PRO jest dwa razy droższy niż KS300PRO w wersji GX120. Różnica w cenie oddaje różnicę w zawartości technicznej maszyny, komforcie i bezpieczeństwie obsługi, możliwościach i dodatkowych zastosowaniach.

  WIĘCEJ

Co może krawędziarka Edge Styler z nożem typu Wedge ?  Duże zainteresowanie krawędziarką oscylacyjną ELIET Edge Styler to wynik jej cech konstrukcyjnych dzięki którym jest bardzo bezpieczna w użyciu oraz jej uniwersalności: od montażu kabla dla robota koszącego, przez wycięcie paska darni przed położeniem przewodów instalacji nawadniającej, do wycięcia paska darni przy krawężniku.

  WIĘCEJ

Krawędziarka oscylacyjna EdgeStyler - innowacyjna technologia


  W roku 2009, ELIET wprowadził odnowioną wersję modelu Edge Dresser, o nazwie Edge Styler. ELIET jest pierwszym konstruktorem krawędziarki typu edge dresser i laureatem nagrody Bronze Spike Innovation Award na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agribex w roku 1996. Nowa konstrukcja poprawia komfort obsługi szczególnie w zakresie łatwości manewrowania maszyną. Samobieżną wycinarką krawędzi Edge Styler możesz wykonać ok. 1 km obrzeża przez 1 godzinę.

  Cechy i korzyści
  BEZPIECZEŃSTWO
  Bezpieczeństwo jest integralną częścią koncepcji tego projektu firmy Eliet. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń Eliet, Edge Styler jest bardzo bezpieczna w obsłudze. Nasz oscylacyjny nóż tnie glebę równie dobrze lub lepiej niż szybko wirujące ostrza krawędziarek lub trymerów żyłkowych, ale co najważniejsze bez wyrzucania kawałków ziemi lub kamieni podczas pracy. Gdy ostrze wychodzi z gleby - już nie porusza się.
  To zabezpieczenie, w połączeniu z oscylacyjnym ruchem ostrza i sposób w jaki Edge Styler tnie glebę sprawia, że ​​obsługa jest bezpieczniejsze dla operatora i minimalizuje zagrożenie dla osób postronnych.

  PERFEKCYJNA KRAWĘDŹ TRAWNIKA
  Nowa konstrukcja szczególnie poprawia komfort operatora. Poza idealnie prostymi krawędziami, wycinarka ELIET stała się szczególnie użyteczna przy wykonywaniu krawędzi o kształcie kolistym. W ten sposób, wycinarka ELIET spełnia oczekiwania nowych trendów w architekturze ogrodowej gdzie dowolność form trawników jest najważniejsza. Ta innowacyjna konstrukcja oznacza również rewolucję dla greenkeeperów, którzy w końcu mają odpowiednią maszynę do precyzyjnego formowania krawędzi bunkrów golfowych.

  MECHANIZM WYCINARKI
  Eliet nie używa łańcuchów lub innych wrażliwych na zużycie części wymagających szczególnej konserwacji. To zwiększa trwałość i niezawodność urządzenia. Konkretnie, zawias głowicy tnącej jest sprzężony z wałem, który porusza nóż. Korzystne jest, że przemieszczanie sie wycinarki nie stanowi żadnego negatywnego, funkcjonalnego oddziaływania na podnoszenie głowicy tnącej. To unikalne rozwiązanie podnosi zwrotność i równowagę wycinarki, zwiększając ergonomiczny komfort dla użytkownika.

Krawędziarka w parkuNóż czy tarcza ?

  Przy nawierzchniach utwardzonych praca tarczą 8 zębową gwarantuje bezpieczeństwo i dłuższy okres eksploatacji


  Tarcza 240 mm

  Tarcza 300 mm

Co może krawędziarka ?


ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace