Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Cenniki maszyn » ELIET rozdrabniacze odpadów ogrodowych - cennik » 
Rozdrabniacz mobilny ELIET SUPER PROF 2000 ABM ZR


Wał roboczy z 24 odwracalnymi nożami

Ergonomicznie umiejscowiony duży otwór załadowczy, otoczony dźwignią sterującą pracą i kierunkiem obrotów walca dociskowego.

Nóż obustronny typu Resist, umożliwiający odwrócenie i pracę z zawsze ostrymi ostrzami

Rękojeść sterowania napędem jazdy do przodu i do tyłu

Koła wahliwe ułatwiające manewrowanie

Łatwy załadunek

Solidna spawana konstrukcja. Ten rozdrabniacz ma żywotność ponad 2,000 godzin. To może być zagwarantowane przez optymalną jakość i niezawodność. Sam widok spawanego stalowego korpusu Super Prof mówi wszystko: Wtedy natychmiast zrozumiesz co oznacza ELIET.

Pulpit sterowania

Walec dociskowo-podawczy

Hydrauliczny zawór regulacji prędkości obrotowej walca wspomagającego podawanie odpadów. Zalecane jest dostosowanie optymalnej prędkości do rodzaju i stanu odpadów ogrodowych.

System kontroli ABM reguluje równomiernie szybkość przemieszczania materiału do przestrzeni pracy noży. Czujnik rejestruje każdą zmianę prędkości obrotowej silnika. Przy zwiększonym obciążeniu silnika dojdzie do spadku obrotów. Dzięki systemowi ABM spowoduje to krótkie zatrzymanie pracy walca podawczego. Jeśli grozi przeciążenie, system ABM przerwie pracę, aż do momentu gdy silnik wejdzie ponownie na właściwe obroty pracy. Dzięki temu maszyna przerobi cały materiał na jednolite, drobne kawałki. Możesz w spokoju pracować bez obawy o to, że ELIET SUPER PROF 2000 będzie pracować nieprawidłowo. Oznacza to również optymalną wydajność przy jak najmniejszym zużyciu paliwa, które wynosi tylko 3,2 litra/godzinę.

Gumowa osłona wylotu zrębków redukuje hałas emitowany przez zrębki w komorze rozdrabniania. Poziom głośności zredukowany jest do absolutnego minimum.

Odchylana podczas pracy osłona

Hamulec postojowy

Opcja: sita z różnymi średnicami otworów

0pcja: Opony z bieżnikiem rolniczym

Opcja: Taśmociąg

Opcja: Przyczepa transportowa

Producentami podzespołów są renomowani dostawcy

Zabezpieczenia BHP jako wyposażenie standardowe maszyny

  Rozdrabniacz samobieżny do wszelkich odpadów ogrodowych.

  Możliwości rozdrabniacza ELIET SUPER PROF 2000 są zdumiewające:
  odpady drewniane z 8 godzinnego przycinania drzew
  jest w stanie zamienić na zrębki w ciągu 1 godziny.

  Szerokość wynosząca jedynie 83 cm umożliwia na łatwe manewrowanie na ograniczonej przestrzeni oraz przejazd przez standardowe furtki.

  Maszyna doskonale spełnia jedną z głównych zasad ELIET:
  Jeden operator, jedna maszyna.

  Maszyna może dojechać do każdego miejsca wykonywania cięć lub złożenia odpadów. Spokojna praca przy wyjątkowo niskim zużyciu paliwa.

  Czy jeszcze coś trzeba dodać ?
  Eliet Super Prof 2000 oferuje wysoki współczynnik jakości do ceny.

  Cechy i korzyści

  Hydraulicznie sterowany walec dociskowy podajnika
  Mocny walec wciągający o szerokości 50 cm, podnosi wydajność procesu rozdrabniania. Wystarczy umieścić gałąź w otworze załadowczym i maszyna zacznie ją wciągać z prędkością 24 metrów na minutę. Walec wciągający ma wystarczającą moc aby poradzić sobie również z licznymi rozgałęzieniami. Nawet duża ilość gałęzi z bocznymi odrostami jest bezlitośnie wciągana w kierunku noży.
  Kierunek obrotów walca (wciąganie/odpychanie) może być zmieniany ręcznie. Dźwignia sterowania umiejscowiona dookoła otworu załadowczego oznacza, że ​"hamulec awaryjny"​ jest zawsze pod ręką.


  Napęd kół (ZR)
  Twój komfort był na szczycie celów naszych inżynierów, gdy projektowali napęd kół. Nie jest łatwo manewrować maszyną, która waży więcej niż 350 kg, i dojechać dokładnie tam gdzie chcesz, więc Super Prof dostępny jest również w wersji samobieżnej (ZR). Każde z dwóch kół napędowych jest wyposażone w potężny hydrauliczny silnik. W przypadku zakupu wersji z własnym napędem, będziesz w stanie z największą łatwością nawigować, nawet w górzystym terenie lub na pochyleniu. Wahliwe koła zapewniają konieczną zwrotność do manewrowania między przeszkodami w parkach i ogrodach, czy lesie.
  Poprzez prosty ruch nadgarstka, można łatwo kontrolować jazdę do przodu lub prędkość cofania poprzez dźwignię na kierownicy. Im dalej przekręcić dźwignię do przodu lub do tyłu, tym szybciej urządzenie będzie poruszać się w odpowiednim kierunku.


  System kontroli prędkości obrotowej silnika ABM™ (Anti-Block Motor)
  Ten system automatycznie kontroluje prędkość podawania materiału. Czujnik monitoruje każdą zmianę prędkośći obrotowej silnika. Jeśli silnik nagle zaczyna tracić obroty, elektronika ABM zatrzyma obracanie walca dociskowo-podawczego. Kiedykolwiek zaistnieje ryzyko przeciążenia, system ABM odetnie pracę podajnika dopóki silnik nie zwiększy i osiągnie maksymalnej prędkości obrotowej. Dopóki maszyna zrębkuje drewno samodzielnie bez interwencji operatora, możesz kontynuować pracę bez zwracania szczególnej uwagi na działanie maszyny. Możesz więc osiągnąć maksimum wydajności przy relatywnie niedużym zużyciu paliwa na poziomie 3.2 litrów na godzinę.

  Dane techniczne Super Prof 2000 ZR ABM
  Silnik 18 KM Briggs&Stratton Vanguard
  Średnica gałęzi do 120 mm
  Elektryczny rozrusznik silnika
  Wydajność 6 m³/godzinę zrębków
  Technologia zrębkowania - Zasada Siekiery ELIET Chopping principle™
  Wysokość załadunku materiału 100 cm
  Liczba noży 24 szt. RESIST™/8 (odwracalne)
  System zapobiegający blokowaniu się materiału ABM™
  Wielkość otworu załadowawczgo 660 x 510 mm
  Obudowa stalowa 3 i 4 mm
  Napęd kół - silnik hydrauliczny Danfoss
  Pompa hydrauliczna Sauer Sundstrand 3.2 cc - 210 bar
  Pojemność skokowa silnika 560 ccm
  Chłodzenie powietrzem
  Kontrola prędkości podawania materiału przy walcu dociskowym w opcji
  Szerokość komory cięcia 47 cm
  Przekładnia paskowa V-belt Gates Quad Power II XPB 2360
  Wspomaganie załadunku walcem dociskowym
  Licznik motogodzin TAK
  Głośność dB(A) 115 dB(A)

  Konstrukcja
  Wymiary (DługośćxSzerokośćxWysokość w mm) 1830x835x1380 mm
  Ciężar 355 kg

  Opcje
  Taśmociąg-podajnik zrębków (max wysokość 2m)
  Sito do liści i materiałów wilgotnych
  Opony rolnicze
  Wyposażenie dodatkowe
  SITO DO LIŚCI I MATERIAŁÓW WILGOTNYCH
  Niektóre materiały szczególnie te wilgotne są cięte bardzo dokładnie i wynikiem może być tworzenie masy w formie pasty, ktora powduje zaklejanie otworów sita, i blokuje kanał wylotowy materiału rozdrobnonego. Możesz przeciwdziałać temu poprzez rozdrabnianie takiego materiału razem z gałęziami. Czasem nie jest to możliwe. W tym przypadku możesz zastąpić standardowe sito na sito specjalne do materiałów wilgotnych. To specjalne sito ma możliwość regulacji przepuszczania materiału i wydajności pracy dla wszystkich rodzajów zielonych odpadów.

  INNE SITA
  Standardowe sito posiada otwory o średnicy 25 mm, które produkują zunifikowane, drobne zrębki. Jednakże nie wszyscy mają te same wymagania co do rozmiaru zrebków. Różne sita moga być zamawiane w zależności od potrzeb.

  OPONY ROLNICZE
  Opony z konwencjonalnym bieżnikiem mogą być zamienione na opony rolnicze. Terenowy bieżnik zwiększy siłę ciągu na miękkim podłożu.

  KONTROLER PRĘDKOŚCI WALCA WSPOMAGAJĄCEGO ZAŁADUNEK
  Rozdrabniacze ELIET są uniwersalne i mogą pracować z różnymi odpadami. Jest wskazane nastawić regulator prędkości obrotowej, aby osiągnąć maksimum wydajności z maszyny. Możesz zawsze użyć zaworu hydraulicznego aby ustawić prędkość podawania materiału przez walec podający w zależności od rodzaju odpadów ogrodowych.

  TAŚMOCIĄG TRANSPORTUJĄCY ZRĘBKI
  Jeśli zamierzasz zebrać zrebki bespośrednio do przyczepy, możesz podłączyć odpowiedni taśmociąg, który transportuje zrębki na wysokość od 1.4 do 2 metrów. Po prostu podłączasz taśmociąg do tyłu maszyny. Dwa szybkozłacza silnika hydraulicznego podłączamy do układu hydraulicznego rębaka.

  SILNIK
  ELIET SUPER PROF jest wyposażony w mocny, profesjonalny silnik Briggs & Stratton Vanguard 18 KM.

  PRZYCZEPA SAMOCHODOWA
  Kompaktowa konstrukcja rębaka SUPER PROF pozwala zmieścić go przestrzeni bagażowej większości samochodów dostawczych. Jeśli chcesz przemieszczać się mniejszym samochodem osobowym możesz maszynę umieścić na specjalnej przyczepie.

  BHP
  W ELIET, perfekcyjna harmonia między wydajnością, przyjaznością dla użytkownika i bezpieczeństwem zajmuje szczególną troskę w procesie projektowania. Szanując to, ELIET idzie krok dalej i zwraca uwagę na bezpieczeństwo pasywne. Maszyna dostarczana jest z parą rękawic, okularami i ochronnikami słuchu.

  NOŻE ODWRACALNE
  Noże typu A o przedłużonej żywotności były zaprojektowane wspólnie ze specjalistycznym centrum badawczo-rozwojowym. Te odwracalne noże ELIET RESIST™ będą pracować minimum 200 godzin.


  Inna wersja
  Wersja na gąsienicach


  Ulotka
  Profesjonalne rozdrabniacze/rębaki mobilne (0,87Mb)

  FilmyNumer produktu:
8606
Cena brutto:
75747


Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
produkt