Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
System ABM: Anti-block motor system™    Standardowo montowany w dużych rozdrabniaczach system ABM™ zapobiegający zablokowaniu silnika, pozwala maszynie regulować prędkość podawania materiału niezależnie, co nie zmusza do ciągłej uwagi i pozwala operatorowi na odchodzenie od maszyny lub ładowanie dalej materiału nawet przed zakończeniem rozdrabniania wcześniejszych porcji odpadów.

    Chwilowe przeciążenie zbyt dużą ilością materiału do rozdrobnienia skutkuje zmniejszeniem prędkości obrotowej silnika. To z kolei powoduje zadziałanie zaworu hydraulicznego i zmniejszenie ciśnienia w obwodzie silnika hydraulicznego napędzającego (poprzez przekładnię łańcuchową) wałek podajnika.

    Zwolnienie obrotów lub zatrzymanie się wałka podającego wskazuje uruchomienie sytemu ABM. Następuje to po obniżeniu obrotów silnika do poziomu ok. 2700 obr/min. Operator może zauważyc ten moment po zapaleniu sie zielonej lampki na pulpicie sterowniczym. We wcześniejszych modelach rozdrabniaczy Super Prof można zauważyć, że równolegle gaśnie czerwona lampka przy czujniku obrotów zainstalowanym nad pompą hydrauliczną na silniku.

    To zatrzymanie podawania pozwoli silnikowi na powrót do poziomu normalnej prędkości obrotowej pracy tj. ok. 3100 obr/min.
    Standardowo montowany w modelach: SuperProf, UltraProf, MegaProf.

ZieloneMaszyny® 1992-2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace