Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Galeria » 

  15.05.2005

Test kosiarki wrzecionowej Klippo LawnMaster na przerośniętym i nieco zaniedbanym greenie
  W grudniu 2003 roku w białą zimę sprzedaliśmy ku naszej uciesze kosiarkę wrzecionową Klippo LawnMaster. Nabywcą był urząd gminy, której wójt jak się póżniej okazało zapragnął kosić lokalne boisko piłkarskie, jak "na angielskich murawach Premiership". Ku naszemu zdumieniu w połowie maja następnego roku ktoś z urzędu zadzwonił do nas z pretensjami, że kosiarka nie kosi trawy na gminnej murawie...Trawa jak się okazało miała wówczas ... 15 cm wysokości.

  To doświadczenie skutkowało tym, że przez nastepne kilka lat nasi potencjalni nabywcy mogli odnieść wrażenie, że nie chcemy im sprzedać kosiarki wrzecionowej, którą mieliśmy w ofercie. W rozmowach z naszymi klientami zainteresowanymi nabyciem kosiarki wrzecionowej LawnMaster, aby podkreślić różnicę w zastosowaniu z klasycznymi kosiarkami rotacyjnymi, często posługujemy się stwierdzeniem, że "kosiarka wrzecionowa nie służy do koszenia, lecz do strzyżenia" albo, że "kosiarki rotacyjne koszą w centymetrach, a kosiarki wrzecionowe w milimetrach".

  Aby przekonać się na własne oczy jak to jest z tą wrzecionówką wykonaliśmy test na naszym nieco zarośniętym greenie w Duchnicach. Należy tu podkreślić, że green porośnięty jest trawą specjalnie do tego celu przeznaczoną, zawiera mieszankę gatunków traw renomowanego amerykańskiego producenta Lofts Seed, odpornych na bardzo niskie koszenie (średnio w zakresie 5-10 mm). Tak niskie strzyżenie trawnika wykonanego z popularnych mieszanek traw przyniesie opłakane efekty.

  Aby przekonać sie bardziej do naszej wrzecionówki (wersja Golf) zawieźliśmy ją na prawdziwe pole golfowe w Lisiej Polanie. W opinii tamtejszego Greenkeepera, jakością koszenia nie ustępowała profesjonalnym maszynom używanym tam na codzień, co oczywiście dobrze świadczy o zespole tnącym tj. o 10-cio nożowym wrzecionie i nożu stałym.
  Naturalnie intensywność eksploatacji na tysiącach metrów kwadratowych pola golfowego wymaga hydraulicznych mechanizmów napędowych. No ale to robi różnicę w ...cenie.  Efekty testu na naszym greenie prosimy obejrzeć w poniższej fotogalerii.
Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
galeria