Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Pielęgnacja trawników - wertykulacja
Podaruj trawnikowi oddech świeżego powietrza i łyk wody  Wertykulacja stała się powszechnym i naturalnym sposobem pielęgnacji trawnika


  Szybko zbierający się na powierzchni gleby filc tworzy barierę dla powietrza i wody, utrudnia wzrost nowych roślin i ukrywa owady. To powoduje, że niedługo trawnik i cały system korzeniowy jest zagrożony.
  Po okresie zimowym nasz trawnik wymagał będzie pewnych zabiegów renowacyjnych. Nasz obecny klimat powoduje, że wiosną mech rozwija się bardzo szybko, czego wynikiem jest „przyduszanie” trawnika.

  Wertykulacja jest szybkim i efektywnym sposobem na usunięcie filcu, większości mchu i innych chwastów z trawnika i daje trawie miejsce na wzrost i stworzenie gęstej, zdrowej, zielonej darni.

Wertykulator ELIET KREATORem GardenTrendów 2019 na Targach GREENDAYS
  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za odwiedzenie naszej ekspozycji na 3 edycji Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GREENDAYS 2019, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy w dniach 22-24 marca.

  Miło nam poinformować, że wertykulator ELIET E450 FM został wyróżniony prestiżowym tytułem KREATORa Garden Trendów 2019, przyznawanym corocznie na targach GREENDAYS przez profesjonalne jury najlepszym produktom ogrodniczym 2019 roku, wyróżniającym się designem i innowacyjnością, odpowiadającym na oczekiwania nowoczesnego konsumenta oraz kreującym jego potrzeby.

  WIĘCEJ

Wertykulacja / skaryfikacja krok po kroku  Czego można się spodziewać po wertykulacji ?


  Większość ludzi jest zszokowana widząc, ile filcu nawet w zdrowym trawniku może zebrać się po jednym sezonie wegetacyjnym.
  Coroczny przegląd konserwacyjny polegający na przerzedzeniu ściółki na głębokość ok. 6 mm lub mniejszą nie pozostawia zauważalnych uszkodzeń trawnika. Jest prawdopodobne, że już po tygodniu zauważysz Twój trawnik trochę bardziej zielony, z powodu zwiększonej ekspozycji na powietrze i wodę.

  WIĘCEJ

Dlaczego Zawsze Ostre Noże™ ELIET są zawsze ostre ?  Skuteczne wygrabianie filcu gwarantują ostre końcówki noży


  Co odróżnia noże w wertykulatorach ELIET od konkurencji ? Co robi różnicę ?

  WIĘCEJ.

Wrzesień - ostatni najlepszy moment na wertykulację  Okres wiosenny tj. marzec i kwiecień to najlepszy moment na wertykulację


  Jeśli nie wykonałeś jeszcze wertykulacji w tym roku, to właśnie wrzesień jest najlepszym miesiącem do przeprowadzenia tego zabiegu.
  /Źródło "Piękny trawnik" autorzy Maciej Mynett, Maria i Sławomir Prończukowie, wydawnictwo Multico/.

  Jeśli zabieg wykonałeś późną jesienią to pozytywne efekty powinieneś zauważyć wiosną.

Wertykulator ELIET E450 w ŚWIECIE ROŚLIN
  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza ŚWIAT ROŚLIN - OGRODY z podwarszawskich Pęcic dołączyła do swego parku maszynowego wertykulator ELIET E450.

  WIĘCEJ

Co to jest filc ?
  Filc inaczej ściółka to martwa trawa, korzenie i inna materia, która gromadzi się w trawie z biegiem czasu. To zjawisko bardzo powszechne i dotyczy większości trawników. Filc zbiera się na powierzchni gleby i przeplata się z łodygami traw. Kiedy cykl dekompozycji jest opóźniony z różnych przyczyn, martwa materia zaczyna się nawarstwiać. Wraz ze wzrostem darni ta materia zwiększa się i ułożona w stos powoduje matowanie, które czyni zdrowe źdźbła trawy bardziej "zestresowane" i słabsze.

  WIĘCEJ

Gwarancja Zielonego Trawnika firmy ELIET
Po co wertykulować ?
  Pozostawiony bez leczenia trawnika filc może dosłownie zadusić trawnik "na śmierć". Gdy filc pogrubia się, ograbia glebę z powietrza i utrudnia wchłanianie wody oraz przenikanie składników pokarmowych do gleby i system korzeniowego. Nadmierna warstwa filcu nie tylko zabija trawę, ale pozostawiona niezwyciężoną wystarczająco długo, może uszkodzić glebę, aby nawet po usunięciu,spowodować, że nowy wzrost w tym obszarze będzie słaby bez najlepszej obróbki gleby. Grube warstwy filcu mogą również stać się przystanią dla owadów. Bogata w wilgoć zmatowana ściółka może być doskonałym schronieniem dla komarów i chorób. Poznanie grubości warstwy swojego filcu pomoże Ci, w jak najlepszy sposób zwalczyć problem poprawnie.

  WIĘCEJ

Wertykulator ELIET E401 dla firmy "3 KLONY" z Rybnika  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza "3 KLONY" z Rybnika, dołączyła do swego parku maszynowego wertykulator ELIET E 401 z silnikiem Honda GX. Firma świadczy usługi ogrodnicze na terenie Śląska i okolic.
  WIĘCEJ.

Perfekcyjne nawożenie
  Utrzymanie boiska jedną maszyną

  Piłka nożna to święto. Tysiące ludzi uprawia tą dyscyplinę, czy to w formie rywalizacji sportowej, czy z przyjaciółmi dla relaksu. Niezależnie od tego, czy jest to najwyższy, czy najniższy poziom, piłkarzy cechuje wspólna chęć gry na przyjaznym polu. Ale rzeczywistość jest często inna! Wielu sportowców, którzy wchodzą na dzisiejsze boisko piłkarskie musi liczyć się z większym ryzykiem urazów mięśni i stawów spowodowanych złym stanem nawierzchni murawy.
  Może być również inaczej: niezbędna pielęgnacja trawnika to więcej niż samo koszenie. Jest na przykład niezbędne monitorowanie i zarządzanie hydrologią gleby i nawożeniem murawy. ELIET EcoCure to jednostka, którą łączy się z tyłu Twojej kosiarki traktorowej, do jazdy jak przyczepą i która może być użyta do wałowania, napowietrzania, nawożenia, rozprowadzania piasku na swoim trawniku. Umożliwia szybkie, wydajne i niedrogie wykonanie serii niezbędnych zabiegów trawnikowych czego wymaga doskonała nawierzchnia sportowa.
  WIĘCEJ

Co to jest top dressing ?  Nie, nie to nie jest przeciwieństwo topless-u, to rzecz bardziej przyziemna.
  Top dressing jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego celem jest poprawa struktury gleby dla lepszego wzrostu trawy.

  Polega na bezpośrednim pokryciu trawnika warstwą kompostu lub innych materiałów organicznych.

  WIĘCEJ

Wakacyjne rozważania na temat Zielonego Trawnika
czyli z nami pozbędziesz sie syndromu
"Grass is greener on the other side"

  Grass is greener... czyli iluzja optyczna i iluzja mentalna.

  Iluzja optyczna...

  Trawa zawsze jest zieleńsza ...po drugiej stronie płotu

  Dlaczego tak jest, że:
  Trawa wygląda zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu?
  Racjonalne wyjaśnienie jest takie:
  Ponieważ widzisz trawę swojego sąsiada pod innym kątem (mniejszym) niż własną trawę (to jest w pobliżu),
  to widzisz stosunkowo więcej trawy niż ziemi lub nieprawidłowości między nią.
  Prawdopodobnie więc trawnik sąsiada nie jest bardziej zielony.  Iluzja mentalna...

  Tak samo jest z innymi rzeczami w Twoim życiu. Jeśli zauważasz wiele szczegółów i problemów,
  nie będziesz zdolny cieszyć się lub osiągnąć wielu rzeczy. Trzymaj się rzeczy najważniejszych i ważnych szczegółów, i zapomnij o reszcie. Ciesz się patrząc pod różnymi kątami na rzeczy w swoim życiu. I nie zapomnij, aby cieszyć się życiem/ogrodem własnym lub... sąsiada. Aby korzystać z rzeczy, nie oznacza, że ​​musisz być ich właścicielem.

  Wnioski...

  Jeśli mimo uświadomienia sobie tej iluzji, nadal uważasz , że z Twoim trawnikiem jest coś nie tak, nie pozostaje nic innego jak skorzystać z Gwarancji Zielonego Trawnika jaką oferują urządzenia do pielęgnacji trawników firmy ELIET.
  Co do drugiego aspektu nie czujemy sie kompetentni, no to może... filmy Woody Allena...

Mulczowanie (matowanie) łąk i gruntów rolniczych  Jest to zabieg polegający na pokryciu powierzchni gruntu materiałem organicznym, w celu przeciwdzialania erozji wodnej i wietrznej. Dodatkowym efektem mulczowania jest efekt nawozowy.

  Okrywa ta musi być pielęgnowana, to znaczy przynajmniej raz w roku koszona z pozostawieniem skoszonej biomasy w formie mulczu.

  Czym masa roślinna jest bardziej rozdrobniona tym lepiej przebiega proces rozkładu i w efekcie lepsze nawożenie.


  WIĘCEJ

Kosić ? ...nie kosić ?  Zdaniem australijskich naukowców, koszenie trawników - i zapach świeżej trawy - wywołuje uczucie relaksu i szczęścia !Strona główna

O nas

Kontakt

Aktualności
Katalogi pdf

Cenniki

Filmy na YouTube

Nowości

Pokaz pracy

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

KLIPPO

Jak zamówić części ?ZieloneMaszyny® 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl