Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 

  12.12.2013

ELIET NEO liderem w swojej klasie. Test rozdrabniaczy elektrycznych.

  W teście przydomowych rozdrabniaczy elektrycznych, o mocy w zakresie 2300-2500W, wg fińskiego magazynu branży DIY Suomela.fi zwycięzcą rywalizacji został - ELIET NEO - 8,1 pkt.

  Kolejne miejsca zajęły: Bosch AXT23TC - 7,9 pkt, Viking GE150 - 7,5 pkt, Alko NewTec 2500R - 7,4 pkt, Ryobi RSH2455 - 6,8 pkt, Black&Decker GS2400 - 6,4 pkt.

  Przetestowano sześć niedrogich urządzeń, które rozdrabniają gałęzie 30-40 mm grubości. Rozdrobnienie gałęzi o średnicy 30 mm i 60 cm długości, zajęło urządzeniom od 6 do 12 sekund.
  Punktacji dokonano oceniając następujące kryteria:

  Sprawność: waga oceny 40%
  Wydajność nie może być oceniana jedynie podaną mocą w Watach. Można określić, zdolność ostrza do średnicy gałęzi i czas, w którym urządzenie będzie w stanie wytworzyć pewną ilość zrębków. Poziom hałasu informuje również, jak mocne jest urządzenie i jak długo praca będzie trwała. Również oceniono trwałość, badając, jak wytrzymałe mechanizmy robocze są zastosowane.

  Funkcjonalność: waga oceny 30%
  Przetestowano, jak sprawnie pracują urządzenia. Można ocenić na przykład, co należy wykonać aby usunąć zablokowany kawałek drewna bez konieczności demontażu obudowy. Ponadto porównanie urządzeń, pod wzgledem głośności i wyglądu, czym różnią się od siebie, jak to wpływa na zróżnicowanie poziomu urządzenia. Czy zrębki wydmuchiwane są prosto na ziemi ?

  Zastosowanie: waga oceny 30%
  Oczekujemy, że korzystanie z urządzenia służy wygodzie : W jaki sposób są wykorzystywane proste przyciski i uchwyty, oraz w jaki sposób urządzenie może być łatwo przemieszczane. Również ocena bezpieczeństwa.

  Skala końcowych ocen produktów, w zależności od ilości zdobytych punktów: 9-10 Superior. Lepiej nie można oczekiwać. 7-8 Bardzo dobry. Produkt jakościowy. 4-6 Podstawowy. Umiarkowany poziom. 2-3 Rozsądny. Poniżej średniej. 0-1 Niska - Należy unikać.


  Ocena NEO Eliet wg Suomela.fi - solidny i niezawodny
  Ocena w punktach 8.1


  Przestronny pojemnik i drobne zrębki, które mogą być dobrym materiałem na ściółkę, czynią to urządzenie zwycięzcą testu. Łatwość obsługi jest również plusem.
  Wydajność: twardy, ale niezbyt uciążliwy dźwięk silnika, który jest przyjemny nawet jeśli urządzenie pracuje pod obciążeniem. Ostrza rozbijają i rozdrabniają materiał bardzo skutecznie. Bardzo dobrze nadaje się na kompost.
  Opis funkcjonalności: Urządzenie posiada dodatkowy popychacz ułatwiajacy wciskanie materiału szczególnie liściastego do otworu podawania. Zbiornik jest obszerny i łatwo opróżniany. Ostrze można ostrzyć bez konieczności zdejmowania wału nożowego.
  Zastosowanie: Tylko 2 przyciski ON / OFF i inne uchwyty, więc urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu. Roboczy wał nożowy jest widoczny przez okrągłe, plastikowe okno w obudowie i gałęzie, które wchodzą łatwo zauważyć. Urządzenie jest jakby kanałem ciśnienia, ale stoi mocno i stabilnie. Duże kółka ułatwiają przemieszczanie.

  Więcej na portalu pisma Suomela.Katalogi pdf

Cenniki

Strona główna

Skontaktuj się z namiCzęści

Materiały eksploatacyjneSerwisDEMO DAY

Dni Otwarte


Blog - nowościZieloneMaszyny® 1992-2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace