Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
............Zapraszamy na DNI OTWARTE WIOSNA 26-27.04.2024 PIĄTEK i SOBOTA .........Strona główna » Oferta maszyn » 
O LAWNMASTER - STEELFORT  Historia firmy Steelfort

  W 1946 roku Frank McOviney, emigrant, który przyjechał do Nowej Zelandii z Jugosławii (Chorwacja), założył firmę obecnie znaną jako Steelfort Engineering Company Limited. Jego spółka Terrazzo (NZ) Limited zajmowała się produkcją blatów kuchennych dla rosnącego rynku mieszkaniowego. Od 1936 roku widząc zwyżkę na rynku stali nierdzewnej jako nowego materiału w tym czasie, zatrudnił dodatkowo trzech blacharzy do produkcji nowego wyrobu - miski zlewu do blatów stołowych "Terrazzo".
  Tych trzech pracowników skończyło pracę w firmie i odeszło na emeryturę jakieś czterdzieści lat później.

  W tym samym roku (1946), Pan McOviney nabył firmę "Fuller" zajmującą się produkcją kosiarek wrzecionowych. Ta firma wzmocni istniejącą bazę produkcyjną i stanie się zwiastunem marki "LawnMaster", która do dziś cieszy się światowym uznaniem w branży Outdoor Power Equipment.

  Steelfort ograniczała swoją działalność w branży Lawn&Garden do produkcji kosiarek wrzecionowych przez następne dwadzieścia jeden lat do roku 1967, kiedy to firma wyprodukowała pierwszą kosiarka rotacyjną LawMaster na rynek nowozelandzki.


  Zwiększenie produkcji nastapiło szybko w ciągu najbliższych kilku lat, i w 1968 r. konieczne stało się przeniesienie działalności do nowej fabryki o powierzchni 40.000 stóp kwadratowych, mieszczącej się na obrzeżach Palmerston North.

  W 1970 r. w Nowej Zelandii odnotowano duży wzrost gospodarczy i w następnych dziesięciu latach firma Steelfort rozszerzyła swoją działalność, dając zatrudnienie ponad sześćdziesięciu pięciu pracownikom i rozpoczęła działalność jako główny dostawca wyrobów ze stali nierdzewnej w branży Outdoor Power Equipment.  W latach osiemdziesiątych odnotowano wyraźne zmiany w kierunku rozwoju gospodarki Nowej Zelandii oraz po zmianie rządu w 1983 kraj otworzył się na rynek światowy, co wymusiło zmianę w kierunku strategicznym działalności spółki.

  Pod kierownictwem syna założyciela, Pana John McOviney, Steelfort rozpoczął dywersyfikować swoją działalność i rozpoczął program ukierunkowany nie tylko na zwiększenie swojej bazy produkcyjnej, ale również na rozszerzenie oferty o międzynarodowo uznane produkty, które idealnie komponują się z działalnością produkcyjną.

  Wraz z przejęciem Protech Engineering w roku 1986, nie tylko dodaje Steelfort dodatkowe 45 osób, jego pracowników, ale także uzyskuje szereg istotnych światowych marek i rozszerzenie swojej bazy produkcyjnej zawierającej komercyjne wymienniki ciepła i uzyskuje znaczną wiedzę wspierającą działalność w przemyśle mleczarskim.

  Dziś Steelfort zatrudnia wszechstronny zespół wykwalifikowanej siły roboczej z najwyższymi kompetencjami w nowoczesnych praktykach produkcyjnych, który pozwala jej konkurować na arenie międzynarodowej, jak również oferuje szeroką gamę ekskluzywnych partnerów franchisingowych obsługujących silną, zróżnicowaną firmę.

  Obecnie firma Steelfort prowadzi działalność w Palmerston North, która obejmuje fabrykę na powierzchni 11.000 metrów kwadratowych i Centrum Dystrybucji, obejmujący 7000 metrów kwadratowych.


  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty kosiarek wrzecionowych LawnMaster.

  Sponsoring

  Firma Steelfort wspiera różne organizacje w prowincji Manawatu, Nowa Zelandia  Firma Steelfort jest sponsorem turniejów golfowych LawnMaster Classic PRO-AM, drużyny rugby Manawatu Turbos, wyścigów konnych LawnMaster Awapuni Gold Cup (od 2002), hospicjum Arohanui Hospice.

ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace