Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Historia KLIPPO

  Ta historia rozpoczęła się w 1954 roku.
  Jej miejsce to nieczynna piekarnia w szwedzkim mieście - Malmo. Karl Dahlman nabył ją by w tym miejscu zrealizować swoje marzenia o własnym warsztacie mechanicznym. Karl Dahlman był wynalazcą i człowiekiem wszechstronnie wykształconym. Wśród jego pierwszych produktów jego własnej konstrukcji były m.in. automatyczne oświetlenie klatek schodowych i małe, eleganckie futerały do szminek do ust.
  Jednak oświetlenia klatek schodowych nie przyjęły się, a i szminki do ust obłożono wysokim podatkiem od luksusu.
  Popyt zmalał i 10 pracowników zaczęło z troską myśleć o swej przyszłości. I wówczas nagle, poprawa sytuacji, której tak wszyscy oczekiwali wreszcie nadeszła. W amerykańskim piśmie Karl Dahlman zobaczył coś nowego: kosiarka z silnikiem na benzynę z wirującym nożem tnącym. Czy nie będzie to coś odpowiedniego dla Szwedów z ich dużymi ogrodami ? Jak wiele razy przeklinał i trudził się koszeniem jego starą pchaną cylindryczną kosiarką?
  Przyniósł pismo do swojego warsztatu i zaczął myśleć. Czy nie można zrobić samemu czegoś takiego? Można!

  KLIPPMAN - pierwsza kosiarka rotacyjna w Europie!
  Zasada była prosta. Wszystko co było potrzebne to obudowa, silnik, koła i trochę metalowych elementów. Ale ponadto wiele fantazji i inwencji.
  Bok ze zbiornika na wodę okazał się doskonałą obudową. Koła pochodziły od producenta wózków dziecięcych. Silnik dwusuwowy amerykańskiej firmy Clinton, z motorynki. Po kilku nocach budowy i regulacji była gotowa - na zawsze: pierwsza Europejska kosiarka rotacyjna.
  Karl Dahlman nazwał swój "cud" - Klippman (patrz zdjęcie powyżej), i rozpoczął sprzedaż od... pukania do drzwi swoich sąsiadów. Odbiór był daleko lepszy niż oczekiwał. Wkrótce sprzedał pierwsze pięć maszyn, a praca i zapach sukcesu opanowała wnętrze starej piekarni. W 1954 roku ruszyła produkcja pierwszej generacji kosiarek Klippo.
  Karl Dahlman jest również wynalazcą kosiarki na poduszce powietrznej zwanej Flymo.

  Filozofia jest wciąż taka sama.
  Firma dzięki Klippo wrastała w aurze sukcesu, a i stara piekarnia przemieniła się w pokaźny obiekt. Nowe rynki zbytu tworzyły się w całej Skandynawii.
  Filozofią Karla Dahlmana było konstruować kosiarki, które nie są powodem problemów i które wyposażone są w rozsądne, funkcjonalne cechy. Kosiarki być może nie najtańsze w produkcji, ale do użytku rok po roku i które okazują się najlepszym zakupem w dłuższej perspektywie czasu.
  Kiedy on z powodu podeszłego wieku odszedł na emeryturę, filozofia nie zmieniła się.
  Nadal, każda Klippo składana była ręcznie w zakładach w Malmo. Oczywiście przechodziła bezkompromisową kontrolę techniczną. Nadal możesz otrzymać części zamienne do Twojej Klippo, niezależnie o jej wieku i modelu.
  Dzisiaj gama wyrobów jest oczywiście szersza niż 55 lat temu.

  Lojalność wobec klienta: chwila szczerości.
  Powiedzmy to sobie otwarcie: kosiarki Klippo nie należały do najtańszych na rynku. Jeżeli chodziło Państwu jedynie o tanią kosiarkę, dostępne były inne marki (choć mogły one Państwa rozczarować), ale jeśli należeli Państwo do ludzi wybiegających w swoich planach w przyszłość, to rozumieli Państwo, że kosiarka powinna działać przez wiele lat i, że jej cena powinna być rozpatrywana wziąwszy pod uwagę czas, przez który będzie sprawnie funkcjonować. W takim przypadku mieliście Państwo łatwy wybór.
  Długi czas życia produktów Klippo wynikał z dokładnego procesu produkcyjnego, w którym jakość pracy postrzegana była w dużej mierze jako sprawa honoru. Każda z maszyn była w całości montowana przez jedną osobę, doświadczonego fachowca, wykorzystującego całe swoje doświadczenie wraz z zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi tak, aby stworzyć jedną z najlepszych kosiarek na rynku.


  Więcej o firmie Klippo, a właściwie Dahlmans Klippo AB. Nazwa pochodziła od nazwiska założyciela i wynalazcy Karla Dahlmana.

  Więcej


Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace