Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
O Dahlmans Klippo AB  Od 1954 roku firma Dahlmans Klippo AB z siedzibą w Malmo (Szwecja) projektowała, produkowała i sprzedawała kosiarki rotacyjne najwyższej jakości.

  Obecnie Klippo jest jednym z niekwestionowanych liderów na bardzo wymagającym rynku skandynawskim.
  Klippo jest liderem na rynku kosiarek typu "walk behind" wśród odbiorców profesjonalnych w krajach skandynawskich.
  7 z 10 firm konserwujących tereny zielone w Szwecji używa kosiarek Klippo. To mówi samo za siebie. Z całą pewnością wiemy, że żaden inny producent kosiarek nie może się poszczycić tak dużą liczbą zadowolonych klientów profesjonalnych w Skandynawii.

  Od 2005 roku Klippo AB stała się oficjalnym dostawcą sprzętu Szwedzkiego Dworu Królewskiego.
  Klippo jest reprezentowane ponadto w piętnastu innych krajach Europy.
  Klippo było pierwszym producentem spalinowych kosiarek rotacyjnych na skalę przemysłową w Szwecji.
  Organizacyjnie firma Klippo AB należała do końca 2006 do koncernu Thomee Industrier AB.

  Od roku 2007 Klippo AB w grupie Husqvarna


  Sezon 2006 firma Klippo AB zamknęła rekordową sprzedażą w wysokości 120 mln euro, z czego dwie trzecie przypada na bardzo wymagający rynek Szwecji. Od początku 2007 roku Klippo AB należy do światowego lidera w zakresie sprzętu do utrzymania terenów zielonych koncernu Husqvarna, kontrolowanego przez szwedzką grupę finansową Investor AB, związaną ze słynną szwedzką rodziną Wallenbergów. Celem przejęcia Klippo - jak informuje oficjalny komunikat o tym wydarzeniu - jest wzmocnienie pozycji Husqvarny na rynku nordyckim w zakresie kosiarek “walk-behind” dla użytkowników profesjonalnych.  Z nadejściem roku 2011 nowy właściciel koncern Husqvarna zakończył dystrybucję kosiarek Klippo na terenie Europy kontynentalnej. Dystrybucja kosiarek kontynuowana będzie jedynie na terenie Szwecji. Od lipca 2011 kosiarki Klippo mają być produkowane w nowej, nowoczesnej fabryce koncernu Husqvarna w Mielcu.


  Koncern Husqvarna zobowiązał się do zaopatrzenia dotychczasowych dystrybutorów europejskich w części zamienne do roku 2020. Firma ZieleńService jest dystrybutorem części zamiennych do kosiarek Klippo na terenie Polski.Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace