Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Test profesjonalnego rozdrabniacza ELIET Super Prof Max Cross Country
Rozdrabniaj według zasady siekiery

  Kompaktowy rozdrabniacz Eliet w teście użytkownika.

  KIEL, 01.11.2019 - W połowie października zespół B_I galabau przetestował wydajność nowego rozdrabniacza Super Prof Max Cross Country 4 od belgijskiego producenta Eliet. Wykorzystano nie tylko drewno gałęziowe, ale także inne odpady zielone. W zastosowaniu maszyna musiała udowodnić, jak ekonomicznie i wydajnie przetwarza różne rodzaje zielonych odpadów.

  Autor: Sonja Bauer
  Profesjonalne usługi ogrodnicze i kształtowanie krajobrazu to nie tylko rozdrabnianie gałęzi, ale także innych zielonych odpadów, o każdej porze roku. Jego efekt służy do kompostowania i jako zielona ściółka. Właśnie tutaj przypomina o sobie koncepcja maszyn Eliet. Testowany przez nas model Super Prof Max Cross Country to nowy profesjonalny rozdrabniacz na podwoziu gąsienicowym. Dzięki szerokości 89 cm zmieści się w każdej bramie ogrodowej. Jest to jedyna maszyna na rynku wyposażona w 23-konny silnik Briggs & Stratton Vanguard EFI. Jego pojemność wynosi 570 cm3. Zalety tego silnika są według producenta w postaci stałej mocy przy mniejszym zużyciu benzyny i mniejszym hałasie. Jego poziom dźwięku wynosi 116 dB w skalibrowanych warunkach pracy. Dzięki gąsienicom prostą, samobieżną maszynę o masie 502 kg można łatwo manewrować nawet na mokrych nawierzchniach. W Cross Country możesz sterować każdą gąsienicą osobno za pomocą dwóch dźwigni. Jeśli zostaną przesunięte w przeciwnym kierunku, maszyna może obrócić się wokół własnej osi. Ta manewrowość sprawia, że ​​model jest do użytku w trudno dostępnych miejscach i praktycznie może pracować w dowolnym miejscu.


  Samojezdny rębak gąsienicowy dociera również do trudno dostępnych miejsc.

  Rozdrabniaj według zasady siekiery
  Eliet opatentowała swoją technologię rozdrabniania. W tej tak zwanej zasadzie siekiery noże rozdrabniają drewno lub odpady zielone jak małe siekiery. Drewno jest dzielone i rozdrabniane w kierunku włókien. W naszym przypadku 24 noże pracowały z prędkością 50 000 uderzeń na minutę. Wciąganie gałęzi o maksymalnej średnicy 13 cm odbywa się automatycznie, gdy tylko hydrauliczny wałek podający złapie rozdrabniany materiał. Przedstawiciel handlowy Eliet Fabrizio Gelain zwrócił uwagę, że system noży jest odporny na ciała obce. Na przykład gdy kamień będzie uderzał w obszarze roboczym rozdrabniacza objawi się to powtarzalnym bębnienieniem. Użytkownik to zauważa, wyłączy urządzenie, a kamień można usunąć. Ostrzenie noży jest również bardzo łatwe: „Otwórz osłonę noży bez użycia narzędzi w ciągu kilku sekund, przeszlifuj je raz za pomocą szlifierki kątowej, a noże znów będą ostre. W przypadku pęknięcia noża należy poluzować tylko dwie śruby, aby wymienić nóż ”, mówi Gelain.


  Widok wału noży, sita 25 mm i wałek Axelero.

  Podawanie i wyrzut
  Nasze materiały tj. drewno i odpady zielone ułożyliśmy w stos. Zrębki należało wyrzucać bezpośrednio z Super Prof Max Cross Country na dostarczoną przyczepę. Całkowicie nieposortowany materiał obsługujący tj. Fabrizio Gelain i technik maszyn rolniczych Tobias Albert na przemian wkładali do otworu załadowczego o wymiarach 50 x 70 cm, który oferuje jeszcze większą powierzchnię kontaktu z zielonymi odpadami przez otwór leja od góry. Specjalny kształt ścian leja powoduje, że ścinki zawsze dochodzą do centralnej podłogi leja o szerokości 45 cm, która nie zwęża się dalej do rolki podającej. Pomaga to we wkładaniu i podawaniu silnie rozgałęzionych gałęzi lub obszernych ilości materiału. Noże rozdrabniały materiał, aż przeszedł przez zastosowany tutaj rozmiar oczek 25 mm. Następnie rodzaj wałka wirujacego transportuje rozdrobniony materiał, niezależnie od zawartości wilgoci, w kierunku kanału wyrzutu. Ten opatentowany system wyrzucania nosi nazwę Axelero i został opracowany przez Eliet specjalnie dla rozdrabniaczy Super Prof nowej generacji. To sprawia, że ​​Super Prof nadaje się do użytku przez cały rok, co zapewnia producent.

  System Eco Eye redukuje m.in. zużycie paliwa w czasie pasywnej pracy.

  Opcjonalny system Eco Eye monitorował pracę naszych użytkowników. Oko na podczerwień o zasięgu 280 stopni wykrywa, czy operator zbliża się z następnymi partiami drewna. Jeśli żaden operator nie zbliży się do leja przez określony wcześniej czas, maszyna automatycznie zmniejszy obroty silnika i przejdzie do pozycji oczekiwania. Gdy operator się zbliży, maszyna automatycznie zwiększy obroty silnika ponownie. Tobias Albert chciałby mieć jeszcze szerszy otwór załadowczy, ale zwiększyłoby to szerokość przejścia maszyny. Tylko kilka razy doszło do niewielkiego zatoru, ale można było to naprawić, zmieniając ustawienie rozdrobnianego materiału w mgnieniu oka. Łatwość obsługi i wydajność rozdrabniacza sprawiły, że praca postępowała szybko.  Maszyna tnie drewno, a także objętościowe zielone odpady. Użytkownik nie musi wstępnie sortować materiałów. Rura wyrzutnika wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ma wysokość wyrzutu 200 cm i zakres obrotu 300 stopni. Jest odporna na korozję, gładka, izolująca dźwięk i odporna na zatykanie z powodu niskiego oporu powietrza. Nasze zrębki zostały przeniesione na przyczepę z taką siłą, że potrzebowaliśmy wysokiej deski, aby zapobiec przerzucaniu materiału poza niską burtę. Podczas transportu rozdrabniacza rura wyrzutnika jest złożona i przymocowana do maszyny. W ten sposób całkowita wysokość maszyny wynosi 145 cm, idealna do załadunku do furgonetki.
  Rozdrobniony materiał można wykorzystać jako warstwę ściółki na glebę lub do kompostowania.


  Elektroniczna ocena danych
  Super Prof komunikuje się z operatorem za pomocą ekranu LCD. Przydatne parametry pracy maszyny można odczytać tutaj, a także daty następnego serwisu. Regularna konserwacja zapobiega wysokim kosztom naprawy. Praktyczne, nawet w przypadku wynajmu, są na przykład licznik motogodzin. Wyświetlacz zapewnia dostarczenie odpowiednich danych umożliwiających prawidłowe rozliczenie usługi. Ponadto system Eco Eye zapewnia zmniejszenie zużycia paliwa w czasie pracy pasywnej i dalsze oszczędności. Według producenta wartość odsprzedaży używanej maszyny na rynku jest wysoka.

  Super Prof Max Cross Country pozostawia dobre wrażenie w zakresie wydajnego podajnika pozwalającego na pracę bez pchania ani pomocy. Maszyna jest bardzo przydatna.
  Fabrizio Gelain (z lewej) i Tobias Albert dostarczali materiał do rozdrabniacza na zmianę. Zapewniło to szybki postęp pracy.

  | Zdjęcia: B_I / Bauer

  Przyjrzeliśmy się również modelowi Mega Prof firmy Eliet. Przeczytaj nasz artykuł.


  Tekst oryginalny artykułu.


Katalogi pdf

Cenniki

Strona głównaTwój DEMO DAY

Dni Otwarte 2022

KontaktGdzie kupić i serwisować ?Części


Blog - nowościZieloneMaszyny® 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
systemy_tnace