Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Cenniki maszyn » ELIET rozdrabniacze odpadów ogrodowych - cennik » 
Rozdrabniacz ELIET PROF 5 ON ROAD B HYDRO ABM na przyczepie


Walec podajnika hydraulicznego  ELIET PROF 5 B dostępny także na przyczepce do transportu drogowego  30 lat temu Eliet był kolebką rozdrabniaczy do drewna. Mając zawsze na uwadze potrzeby swoich klientów, ELIET wprowadził w ubiegłym roku rozdrabniacz PROF 5 B, przystępny modelu klasy entry level dla profesjonalistów ogrodowych. Kluczowymi cechami tego rozdrabniacza są mobilność i wszechstronność, dzięki czemu PROF 5 B doskonale nadaje się do zaspokajania potrzeb każdego ogrodnika.

  Wszechstronność: rozdrabniacz 4S (4Sezony) na 'Cztery pory roku'
  Odpady zielone z jakimi ma do czynienia zawodowy ogrodnik rzadko składają się tylko z drewna, ale również obejmują pozostałości przycinania żywopłotów, bluszczy, odpady z kwiatów, liście ... Oczywiście każdy, kto inwestuje w rozdrabniacz będzie chciał przetworzyć wszelkiego rodzaju odpady zielone !

  Unikalna zasada działania ELIET rozłupuje drewno zgodnie z kierunkiem włókien i dlatego zużywa mało energii. Dzięki wysokiej częstotliwości cięcia, ten szeroki system tnący przecina przecina bez żadnego problemu nawet największe ilości liści. System jest odporny na piasek, małe kamyki i gwoździe, i stąd koszty utrzymania są niewielkie.

  Szczególnie wiosną i jesienią, specjaliści ogrodowi muszą wyczyścić ogrody głównie z soczystej i wilgotnej masy zielonej tj. głównie liści. Wielu rozdrabniaczom grozi wtedy zatkanie podczas pracy. Nowy ELIET PROF 5 B jest wyposażony w system Turbo dmuchawy. Ta turbina ssąca tworzy rodzaj efektu próżni i w efekcie zasysa odpady zielone do komory rozdrabniania, a następnie wydmuchuje zrębki przez obrotową rurę. Stały przepływ powietrza turbogeneratora stale czyści system, więc zatykanie obiegu jest praktycznie niemożliwe.

  Mobilność: rozdrabniacz z własnym napędem.
  Możliwość dotarcia urządzenia dokładnie do miejsca złożenia odpadów zielonych oszczędza mnóstwo czasu, i dlatego ELIET opowiada się za koncepcją takiego rozdrabniacza od prawie 20 lat. Kompaktowy i z własnym napędem PROF 5 B Hydro ZR jest kolejnym tego przykładem.


  Chociaż koncepcja samobieżnych rozdrabniaczy, która pozwala dostać się do tyłu ogrodu i cięcia odpadów na miejscu, oferuje idealne rozwiązanie dla wielu wykonawców ogrodów, dla innej dużej grupy ogrodników ta dodatkowa możliwość nie oznacza wartości dodanej, ponieważ mają oni inny obszar roboczy.

  Specjalnie dla tej grupy, ELIET niedawno opracowała model Prof 5 B na podwoziu kołowym z uprawnieniem do celów transportu drogowego. Rozdrabniacz jest przymocowany do ocynkowanego podwozia przyczepy. W sumie, znacznie poniżej limitu 750 kg wagi, każdy z tradycyjnym prawem jazdy "B" może holować maszynę. Po odłączeniu od pojazdu, doskonałe rozłożenie masy rozdrabniacza sprawia, że ​​również łatwo ją przemieszczać ręcznie.

  W przeciwieństwie do "klasycznego" modelu PROF 5 B, wersja na przyczepie wyposażona jest w większą dmuchawę turbiny, której większa moc wydmuchu ułatwia wypełnienie większych wolumenów załadunkowych po górne brzegi ścian.

  Konfiguracja urządzenia została zmieniona w celu zachowania jego ergonomicznej wysokości załadunku materiału. Silnik umieszczono na górze rozdrabniacza, dla łatwiejszej obsługi. Również w związku z tym, załączenie przekładni paskowej odbywa się ręcznie, a nie nożnie.

  Łatwy dostęp do noży - jedna z kluczowych cech rozdrabniaczy ELIET - została utrzymana w tym modelu. W związku z tym, czyszczenie komory rozdrabniacza i konserwacja ostrzy nie są czasochłonne.

  PROF B 5 na przyczepie miał premierę na rynku europejskim w grudniu 2013 i jest dostępny tylko w wersji Hydro, tj. ze zintegrowaną rolką podajnika.  Główne cechy:

 • - Galwanizowana powierzchnia elementów przyczepy
 • - Większa dmuchawa - dodatkowa siła wyrzutu
 • - Masa całkowita <750 kg
 • - Sprzegło paskowe uruchamiane pedałem nożnym
 • - Wymagana kategoria prawa jazdy 'B'
 • - Ergonomiczna wysokość załadunku
 • - Doskonałe rozłożenie masy
 • - Łatwy dostęp do noży
 • - Łatwe ręczne manewrowanie
 • - Łatwa eksploatacja


 • Dane techniczne
  Silnik Subaru EX40 ES
  Moc (W/DIN HP) 14 / 10,3
  Rozruch Elektryczny
  Średnica gałęzi do 80 mm
  Pojemność zbiornika paliwa 7 L
  Przekładnia paskowa
  Technologia zrębkowania Zasada Siekiery Eliet(TM)
  Sprzęgło Tak
  Hamulec silnika Tak
  Wydajność (m³/kg) na godzinę 3,5 / 875
  Ilość cięć / min. 24.000
  Wylot zrębków Dmuchawa
  Średnica turbiny Ø 360 mm
  Średnica rury wylotu Ø 140 mm, możliwość obrotu w zakresie 360°
  Regulowana przysłona wylotu
  Wysokość wylotu 1400 mm
  Napęd kół HYDRO: brak
  Liczba noży 24 noży stalowych HS
  Wielkość otworu załadunku 560 x 520 mm
  Wysokość podawania materiału 1000 mm
  Podajnik materiału: Tak
  Średnica rolki podajnika: 135 mm
  Napęd rolki podajnika: Hydrauliczny
  Sito kalibrowane Nie
  Zbiornik hydrauliczny: 10 L
  Szerokość cięcia 400 mm
  Licznik motogodzin Tak
  Poziom głośności Lw(A) 115 dB(A)

  Opcje
  Sito z otworami ośrednicy 30 mm
  ABM (System zapobiegający blokowaniu się materiału) Tak
  Sito uniwersalne/wielozadaniowe
  Rozruch elektryczny

Numer produktu:
8554
Cena brutto:
47893


Strona główna

O nas

Kontakt i FormularzKatalogi pdf

Pokaz pracy

Filmy na YouTube

Cenniki

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

Jak zamówić części ?


Aktualności i Nowości

NewsletterZieleńService_ZieloneMaszyny® 2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
produkt