Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
Strona główna » Cenniki maszyn » Maszyny ELIET na trawę » 
Topdresser - rozsiewacz z aeratorem ELIET ECOCURE agregat


ZACZEP I STEROWANIE. Aby zapewnić optymalne funkcjonowanie agregatu Ecocure, należy go ustawić poziomo wzgledem ziemi. Na przykład Ecocure musi być podłączony do zaczepu traktora ogrodniczego z odpowiednią wysokością dyszla. Dlatego zapewniony jest szeroki zakres pozycji wysokości dyszla. Dźwignię włączania agregatu można regulować tak, aby znajdowała się ona w zasięgu siedzenia kierowcy.

ELIET ECOCURE przeznaczony jest do rozsypywania wyłącznie materiałów w stanie suchym i sypkim.

ROZKŁAD NACISKU MATERIAŁU. Pojemnik wypełniony materiałem do rozsypania (np. piaskiem) ma znaczną wagę. W celu zmniejszenia nacisku i oporu na przenośnik taśmowy można w pojemniku umieścić kratkę-grill, która pomaga w ograniczeniu ciężaru na taśmie.

DOZOWANIE ROZSIEWACZA. Podczas posypywania boiska sportowego ważne jest, aby materiał był równomierny i równomiernie rozprowadzony oraz aby można było ustawić prawidłową dawkę rozprowadzania. W zależności od właściwości posypywanego materiału należy dobrać odpowiednie urządzenie dozujące na agregacie Ecocure: A. MATERIAŁ O REGULARNEJ STRUKTURZE. W przypadku piasku, nawozu i wapna w proszku lub granulowanego, mączki mamy cząstki, które są jednolite i tej samej wielkości. Wówczas wybierana jest plastikowa prowadnica gilotynowa do regulacji otworu wysypowego. B. MATERIAŁ O NIEREGULARNEJ STRUKTURZE. W przypadku nierównomiernego rozrzucania materiału, takiego jak kompost, istnieje ryzyko, że duże cząstki zablokują otwór przelotowy. Tutaj można regulować natężenie przepływu za pomocą regulowanej na wysokość tylnej płyty. W dolnej części tej płyty znajduje się rolka kolankowa, która miażdży i popycha większe cząstki, dzięki czemu zawsze powstaje równomierny przepływ.

AERATOR. Tuż za walcem podporowym zamontowany jest wał napowietrzajacy z 32 nożami nakłuwającymi, które przebijają wierzchnią warstwę podłoża trawnika na głębokość do 8 cm. Ten walec napowietrzający składa się z dwóch części. Podczas pokonywania zakrętów powstaje efekt różnicowy między ostrzami w wewnętrznym i zewnętrznym łuku.

NISKIE KOSZTY KONSERWACJI. Ecocure jest ciągnięty przez kosiarkę samojezdną lub traktor. Wszystkie napędy opierają się na ruchu obrotowym wału podporowego za pomocą wolnoobrotowej przekładni mechanicznej (łańcuchy, koła zębate, pasy), która wymaga niewielkiej konserwacji. WAŁ PODPOROWY. Gumowany wał Ecocure ma na celu wygładzenie nierówności powierzchni trawnika, dzięki czemu powierzchnia trawy przypomina stół bilardowy. Dodatkowo wałek zapewnia estetyczny wzór pasków, który nadaje boisku profesjonalny i zadbany wygląd.

SZCZOTKA. Przenośnik taśmowy jest przymocowany do podstawy kontenera przyczepy. Sekcja tylna jest wyposażony w podwójny mechanizm dozujący. Ecocure może przenosić do 1/2m3 piasku i rozrzucić go równomiernie po trawniku podczas procesu napowietrzania. Szczotka, który się porusza z boku na bok, natychmiast zamiata piasek w murawę. Wolumen piasku jest rozprowadzany i dostosowuje się automatycznie do prędkości jazdy agregatu.

Zaczep i panel sterowania

W zestawie z quadem

  W zależności od konkretnych zastosowań agregat można określić jako:
  rozsiewacz nawozów, piaskarka lub topdresser.

  Agregat przyczepiany Eliet Ecocure to maszyna bez silnika, przeznaczona do utrzymania naturalnych nawierzchni trawiastych, głównie sportowych takich jak boiska piłkarskie, tereny golfowe, itp.

  Przeznaczony jest do rozsypywania wyłącznie materiałów w stanie suchym i sypkim.

  Dla użytkowników nie posiadających traktorów dużej mocy z przekaźnikiem WOM, ale dysponujących traktorkiem ogrodowym o mocy powyżej 16 KM lub quadem.


  Cechy i korzyści

  Maszyna oferuje różne funkcje:
  ■ wałowanie, wyrównanie powierzchni gruntu
  ■ aerację
  ■ rozsiewanie nawozów
  ■ piaskowanie
  ■ wapnowanie (wapno sypkie)
  ■ rozsiewanie kompostu - "topdressing"
  ■ rozsiewanie materiałów organicznych do gruntu


  Przyczepiany do traktorków ogrodowych agregat Ecocure napowietrza i nawozi trawnik podczas jednego przejazdu roboczego.
  Wał podporowy wyrównuje, zagęszcza grunt i przekazuje napęd poprzez przekładnię paskową na przenośnik taśmowy. Regulowana listwa skrobaka czyści wał/rolkę podczas jazdy. Dla najlepszego efektu piaskowania urządzenie wykonuje podczas jazdy otwory (112 nakłuć na m2). Opuszczanie i podnoszenie sekcji aeratora za pomocą siłownika elektrycznego. Dokładne rozprowadzanie piasku, lub tp. po powierzchni i do otworów za pomocą szczotek. Regulacja ilości wysiewanego materiału odbywa się poprzez obniżenie klapy. Urządzenie jest wyposażone we wtyczkę. Dla ciągników, bez gniazda, podłącza się do zacisków akumulatora.


  Dane techniczne
  Pojemność : 350 l. (wymiary skrzyni 1000 x 1000 x 350 mm)
  Wymiary DługośćxSzerokośćxWysokość (mm): 2000 x 1100 x 940 mm
  Walec podporowy: średnica 360 x szerokość 900 mm
  Aerator: 30 noży z maksymalną głębokością roboczą 80 mm - 112 otworów/m2
  Promień skrętu Ø 290 cm
  Ciężar (na pusto): 210 kg

  Opcja
  Obciążniki 4 x 20 kg

  Ulotka
  Ulotka o produkcie w pdf


Numer produktu:
8255
Cena brutto:
35663

ZieloneMaszyny® 1992-2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Telefon 22 723 63 85 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.plZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl
produkt