Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo
....Zapraszamy na Targi Ogrodnicze GREENDAYS 2019 w PTAK WARSAW EXPO do Nadarzyna w dniach 22-24 marca w godzinach od 10.00 do 16.00....Strona główna » Oferta maszyn » 
Zawsze Ostre Noże ELIET™

  TECHNOLOGIA WERTYKULACJI ELIET™

  Firma ELIET skonstruowała i opatentowała
  własną technologię wertykulacji nożami
  typu Zawsze Ostre Noże™ = Permanently Sharp Blades™.

  Zawsze Ostre Noże™ dla doskonałego trawnika


  Każda maszyna wertykulująca Eliet jest wyposażona standardowo w noże typu Zawsze Ostre Noże™. W rezultacie, w tej koncepcji firmy ELIET, ostrza są specjalnie ulepszane termicznie tak, że ich końcówki pozostają ostre przez cały czas pracy. Tak więc można używać je cały czas bez oszczerbku na wydajności pracy.

  Unikalne noże ELIET gwarantują minimum 100 godzin pracy. Możesz tylko skoncentrować się na poprawnym wykonywaniu wertykulacji, podczas używania Zawsze Ostrych Noży™, nie tak jak przy użyciu innych zwykłych ostrzy.
  Prawidłowa obróbka nawierzchni trawnika nie ma nic wspólnego z głębokością wertykulacji. Głównym celem jest zapewnienie, żeby cały mech i chwasty były doskonale wygrabione z powierzchni, tak aby mogły one być szybko wyciągnięte i zebrane. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że trawnik będzie miał najlepsze warunki do wzrostu. W gęstym i przewietrzonym trawniku, korzenie trawy są mniej podatne na wysychanie.
  Maszyny wertykulujące ELIET są zatem najlepszymi maszynami dla Twojego trawnika.


  Ważność ostrości noży

  Podczas pracy, noże muszą wychwytywać, grabić i podnosić złogi filcu i mchu zalegające na podłożu darni Twojego trawnika. W związku z tym, krawędź ostrza odgrywa kluczową rolę. Wiele ostrzy tępi się przy użyciu po kilku godzinach, a tym samym tracą zdolność wychwytywania. Powoduje to, że operator często skłonny jest dostosować maszynę tak, że w efekcie pracuje coraz głębiej. Jednakże ma to destrukcyjny wpływ na noże. Stępione ostrze nie może już dalej ciąć, ale zamiast tego wykopuje dużo ziemi. Korzenie trawy też poddane są nieodwracalnemu zniszczeniu i generalnie maszyna jest bardziej podatna na zużycie.  ................Noże nowe...................................po 30 mtg.....................................po 60 mtg...................................po 90 mtg...........


  WYBÓR 3 RODZAJÓW NOŻY w modelach E501,E750

  Przez ponad 20 lat ELIET opracowała trzy typy ostrzy, każdy z własną specyfiką i jakością. Jest zatem ważne, aby wybrać ostrza, które są najlepiej dostosowane do rodzaju trawników na jakich zwykle pracujemy.

  1. Noże stałe (FM)
  Noże te są zamocowane na stałe na wale roboczym. Te solidne noże mają 3-mm grubości. Każdy nóż ma dwie ostre krawędzie cięcia. Ostrza są w odległości 2 cm od siebie. Możesz obsługiwać praktycznie każdy trawnik z tymi solidnymi ostrzami.

  2. Noże wahliwe/oscylacyjne (LM)
  Tutaj każdy uchwyt nożowy posiada dwa wahliwe ostrza. Te noże pozwalają przewietrzać trawniki zanieczyszczone ze żwirem, kamieniami lub korzeniami, tj. na obszarach, gdzie trudniej jest korzystać z ostrzy stałych. Każde ostrze posiada nylonowe powlekane oczko i obraca się wokół stalowej osi. Nawet w szczególnie niekorzystnych warunkach, te ostrza gwarantują 100 godzin życia.

  3. Dwukrotnie zagęszczone noże (DCM) Podobnie do noży stałych o podwójnych ostrzach cięcia, one są także zamocowane na stałe, ale różnią się głównie tym, że każdy nóż ma tylko jedno ostrze. Termin "dwukrotnie" odnosi się do podwójnej liczby ostrzy na szerokości roboczej. Ostrza te są cieńsze (1,5 mm) i są rozmieszczone w spiralny wzór. Ta konfiguracja jest bardzo odpowiednia dla pól golfowych i wysokiej jakości trawników. Podwójne ostrza cięcia są wykonane z materiału twardszego. Choć są one znacznie cieńsze, one nadal gwarantują, że pozostają ostre przez co najmniej 100 godzin.
  Dlaczego Zawsze Ostre Noże ELIET™ są zawsze ostre ?

  Zobacz jak wyglądają Zawsze Ostre Noże ELIET™ po 55 godzinach pracy
  POZNAJ RODZINĘ WERTYKULATORÓW ELIET

Strona główna

O nas

Kontakt

Aktualności

Nowości

Gdzie kupić i serwisować ?

Rozdrabniacze

Siewniki z broną aktywną

Podsiewacz

Wertykulatory

Krawędziarki

Krawędziarka oscylacyjna

Maszyna do układania kabla

Rozsiewacz nawozów

Dmuchawy i ssawy do liści

Odśnieżarki

Odchwaszczarka chodnikowa
Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Serwis

KLIPPO

Wypożyczalnia

ZieleńService 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl