Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Zakładanie trawników  Równy i równomiernie zielony trawnik będzie wyglądał najlepiej

Jak siać trawę ?
  Jak przygotować powierzchnię do siewu ?


  Siew ręczny czy siew maszynowy ?


  Odpowiedź jest jedna: Eliet GZC !
Maszyna na duży i mały teren
  ELIET GZC wyposażony jest w napęd 3x3, tzn. wszystkie 3 walce jezdne są napędzane. Dwa przednie walce napędzane są własnymi silnikami hydraulicznymi i dzięki temu poprzez sterowanie ich pracą uzyskujemy możliwość zakręcania podczas jazdy do przodu i do tyłu. Napęd 3 tylnego walca zintegrowany jest poprzez przekładnię łańcuchową z prawym walcem przednim.
  To czyni tą prawie półtonową maszynę łatwo manewrowalną nawet na ograniczonej przestrzeni.

Kiedy siać trawę ?
  Trawa aby wykiełkować z ziarna potrzebuje temperatury powietrza powyżej 8 stopni Celsjusza i odpowiedniej wilgotności gleby. Idealnym i najbardziej naturalnym okresem roku aby zasiać trawę jest wczesna jesień (wrzesień-połowa października). O tej porze roku średnia opadów i temperatury są optymalne dla wzrostu traw więc ziarno kiełkuje szybko i równomiernie ze względu na więcej wilgotnych i ciepłych dni. Ponadto istnieje szansa, że trawnik nie będzie porośnięty chwastami.

  Naturalnie trawa może zostać zasiana późną wiosną (kwiecień-czerwiec), z korzyścią osiagnięcia szybszego rezultatu.

  Inne terminy są również możliwe ale lista zagrożeń będzie dłuższa np. niedostateczne nawodnienie, itp.

GZC1000 w Ogrody od A do Z
  Miło nam poinformować, że firma Ogrody od A do Z dołączyła do swojego parku maszynowego siewnik GZC1000. Firmą z siedzibą w Tarnowskich Górach istnieje już od czterech pokoleń i zorientowana jest na satysfakcję klienta, indywidualne podejście i dostarczanie usług najwyższej jakości. W siedzibie firmy funkcjonuje centrum ogrodnicze i kwiaciarnia.

Siewnik GZC również w wersji "stander"
  Coraz częściej samobieżne maszyny robocze oferują operatorowi pracę w pozycji stojącej. Do najnowocześniejszych kosiarek ZTR, aeratorów i rozsiewaczy nawozów głównie amerykańskiej produkcji dołączył ELIET ze swoim siewnikiem samobieżnym GZC. Taką opcję wybrał Pan Marek Sroczyński z firmy ogrodniczej Ogrody-Projekty-Realizacje z pod ostrzeszowskiego Niedźwiedzia.

  WIĘCEJ.

Precyzyjna regulacja normy wysiewu nasion traw


  Do urządzenia nowego trawnika, główni producenci nasion na trawniki ozdobne i sportowe polecają normę wysiewu nasion w zakresie od 20 gr do 30 g/m2. Większość mieszanek materiału siewnego zawiera trzy najczęściej spotykane odmiany nasion: angielski rajgras, trawa łąkowa i fescua czerwona. Oczywiście, wielkość ziaren różni się, a więc prędkości wypływu przez otwory w zbiorniku ziaren będą się różnić w zależności od składu mieszanki. Dzięki nieustannemu programowi poprawy odmian, nasiona, wciąż ewoluują. Ostatnie innowacje w zakresie wzrostu stymulujących powłok nasion traw także stworzyły sytuację, w której mieszanki, które są polecane dzisiaj będą nieaktualne w ciągu kilku następnych lat.

  Dlatego jest ważne dla siewnika posiadanie regulacji przepływu nasion kontrolącą przepływ, dzięki czemu można łatwo poradzić sobie z tą szybką ewolucją. Dlatego ELIET posiada precyzyjną kontrolę regulacji na swoim siewniku, który pozwala na 36 ustawień. Szeroka skala pozwala precyzyjnie określić otwory dla nasion. W zależności jaką przyjmiemy normę wysiewu w [g/m²] dysponując 10 kg workiem nasion możemy obsiać precyzyjnie powierzchnię [m²]:

  220 m² [45 g/m²] bardzo intensywna
  285 m² [35 g/m²] intensywna
  400 m² [25 g/m²] średnia
  670 m² [15 g/m²] rutynowa

W Raciborzu będzie jeszcze bardziej zielono...  Na zdjęciu maszyna podczas pracy bez zbiornika na nasiona


  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza "HORTUS" z Pietrowic Wielkich koło Raciborza dołączyła do swego parku maszynowego siewnik samobieżny ELIET GZC1000.

  WIĘCEJ.

Pokaz GZC1000 dla firmy KALINA z Elbląga zakończony transakcją
  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza KALINA z Elbląga dołączyła do swego parku maszynowego siewnik samobieżny ELIET GZC1000.
  WIĘCEJ.

Wyrównanie powierzchni terenu i wysiew nasion traw wśród starych akacji - test siewnika samobieżnego ELIET GZC 1000

  Serdecznie zachęcamy szczególnie firmy zakładające tereny zielone w mieście, zieleń przydrożną, nawierzchnie sportowe do zapoznania się z tą nową technologią.

  Obejrzyj zdjęcia z testu GZC 1000 w Duchnicach.

Innowacyjna metoda siewu: podsiew czyli dosiew wgłębny

Strona główna

Aktualności

Nowości

Gdzie kupić i serwisować ?

O nas

Kontakt

Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Serwis

Wypożyczalnia

ZieleńService 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl