Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Krawędziarka oscylacyjna  Przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda...


  Unikalny oscylacyjny ruch noża do przodu i do tyłu - jak w wycinarkach do darni - zapewnia spokojniejszą pracę i bezpieczeństwo. Wygodę zapewnia samobieżny napęd. Krawędziarka Edge Styler umożliwia zastosowanie noży o różnych kształtach co zwiększa wszechstronność zastosowań maszyny. Wyposażona jest standardowo w profesjonalny silnik GX, regulację ustawienia i amortyzację drgań na uchwycie, możliwość blokowania 3-go koła wahliwego co ułatwia pracę na długich prostych odcinkach, tarczę stabilizującą tor jazdy oraz praktyczny przewodnik do lepszej kontroli toru jazdy.

  Katalog (2,48Mb)


Innowacyjna technologia


  W roku 2009, ELIET wprowadził odnowioną wersję modelu Edge Dresser, o nazwie Edge Styler. ELIET jest pierwszym konstruktorem krawędziarki typu edge dresser i laureatem nagrody Bronze Spike Innovation Award na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agribex w roku 1996. Nowa konstrukcja poprawia komfort obsługi szczególnie w zakresie łatwości manewrowania maszyną. Samobieżną wycinarką krawędzi Edge Styler możesz wykonać ok. 1 km obrzeża przez 1 godzinę.

  Cechy i korzyści
  BEZPIECZEŃSTWO
  Bezpieczeństwo jest integralną częścią koncepcji tego projektu firmy Eliet. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń Eliet, Edge Styler jest bardzo bezpieczna w obsłudze. Nasz oscylacyjny nóż tnie glebę równie dobrze lub lepiej niż szybko wirujące ostrza krawędziarek lub trymerów żyłkowych, ale co najważniejsze bez wyrzucania kawałków ziemi lub kamieni podczas pracy. Gdy ostrze wychodzi z gleby - już nie porusza się.
  To zabezpieczenie, w połączeniu z oscylacyjnym ruchem ostrza i sposób w jaki Edge Styler tnie glebę sprawia, że ​​obsługa jest bezpieczniejsze dla operatora i minimalizuje zagrożenie dla osób postronnych.

  PERFEKCYJNA KRAWĘDŹ TRAWNIKA
  Nowa konstrukcja szczególnie poprawia komfort operatora. Poza idealnie prostymi krawędziami, wycinarka ELIET stała się szczególnie użyteczna przy wykonywaniu krawędzi o kształcie kolistym. W ten sposób, wycinarka ELIET spełnia oczekiwania nowych trendów w architekturze ogrodowej gdzie dowolność form trawników jest najważniejsza. Ta innowacyjna konstrukcja oznacza również rewolucję dla greenkeeperów, którzy w końcu mają odpowiednią maszynę do precyzyjnego formowania krawędzi bunkrów golfowych.

  MECHANIZM WYCINARKI
  Eliet nie używa łańcuchów lub innych wrażliwych na zużycie części wymagających szczególnej konserwacji. To zwiększa trwałość i niezawodność urządzenia. Konkretnie, zawias głowicy tnącej jest sprzężony z wałem, który porusza nóż. Korzystne jest, że przemieszczanie sie wycinarki nie stanowi żadnego negatywnego, funkcjonalnego oddziaływania na podnoszenie głowicy tnącej. To unikalne rozwiązanie podnosi zwrotność i równowagę wycinarki, zwiększając ergonomiczny komfort dla użytkownika.

  PRZEWODNIK - STRZAŁKA PROWADZĄCA
  Jeśli krawędzie trawnika są częściowo zniszczone, zwykle lepiej jest wyciąć nową krawędź. W tym przypadku zaleca się zaznaczyć nowy przebieg za pomocą kawałka sznurka jako odniesienie. Następnie należy użyć przydatnego przewodnika z przodu maszyny i iść jak po sznurku (patrz zdjęcie poniżej).

  DYSK ZAPOBIEGAJĄCY ODCHYLANIU TORU JAZDY
  Podczas cięcia wolnej krawędzi trawnika, urządzenie ma tendencję do kierowania się od krawędzi trawnika, z powodu presji na skrzydle po odcięciu darni. Dlatego maszyna jest wyposażona w system antyodchyleniowego dysku. Podczas pracy maszyny ten "uzębiony" dysk może być zagłębiany w glebie. Zęby działają jak "kotwica", co zapobiega nietrzymaniu "kursu" maszyny.


Opcjonalne noże do krawędziarki oscylacyjnej ELIET Edge StylerStrona główna

O nas

Kontakt

Aktualności
Katalogi pdf

Cenniki

Filmy na YouTube

Nowości

Pokaz pracy

Gdzie kupić i serwisować ?

Części zamienne

KLIPPO

Jak zamówić części ?ZieloneMaszyny® 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl