Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster Klippo


Strona główna » Oferta maszyn » 

  14-23.07.2017

Renowacja pól bramkowych murawy piłkarskiej MOSiR w Piastowie  Okres letnich wakacji to dobry czas na renowacje muraw boisk piłkarskich. W tym roku wykorzystaliśmy go na naprawę nawierzchni trawiastej na obiekcie MOSiR w naszym rodzimym Piastowie.
  Usługę wykonaliśmy z własnej inicjatywy pro publico bono.

  Tradycyjnie najbardziej zniszczona nawierzchnia to centralne obszary pola karnego boiska, które mogły zostać wyłączone z eksploatacji na okres 1 miesiąca. Do renowacji wykorzystaliśmy nasz pokazowy egzemplarz podsiewacza do dosiewu wgłębnego ELIET DZC600 i dostarczone przez gospodarza obiektu nasiona firmy Barenbrug (specjalna mieszanka traw przeznaczona do szybkiej renowacji boisk piłkarskich). Wykonano też top dressing torfem.
  Ostatnia renowacja pól bramkowych na tej murawie miała miejsce w 2016 roku i była przeprowadzona tradycyjną metodą wymiany darni z rolki. Inowacyjna metoda podsiewu jest jeszcze metodą mało znaną i powoli zyskuje sobie na popularności. Wymaga jednak od usługodawcy pewnych nakładów związanych z zakupem odpowiedniej maszyny, jednakże dla właścicieli trawników będzie zdecydowanie mniej kosztowna.

  Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Szuplewskiemu oraz Panu Jerzemu Derlatce Kierownikowi MOSiR za okazane zaufanie i entuzjastyczne przyjęcie naszej inicjatywy, a także Panom pracownikom ośrodka za współpracę podczas zabiegu. Życzymy piłkarzom przyjemnej i bezpiecznej gry na zieleńszej murawie !

  Przypominamy w tym miejscu, że lepszy siew i dobry materiał nasienny to tylko początek drogi do osiągnięcia zdrowej, trwałej i gęstej murawy. Teraz wszystko w rękach samych gospodarzy i ich doradców w zakresie pielegnacji trawnika. Dobre nawożenie organiczne i nieorganiczne, odpowiednie nawadnianie, częste koszenie, itd, itd...


  W ubiegłym roku podobny zabieg wykonaliśmy na boisku w Laskach. Czytaj wiecej.
  Przeczytaj również więcej o renowacji murawy w Holandii na boisku klubu NAC Breda.

  Czytaj więcej o renowacji trawników metodą podsiewu


Strona główna

Aktualności

Gdzie kupić ?

O nas

Kontakt

Zakładanie trawników

Pielęgnacja trawników

Renowacja trawników

Krawędziowanie trawnika

Instalacja robota koszącego

Sprzątanie liści

Kompost i ogrodnictwo organiczne
Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Serwis

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Wypożyczalnia

ZieleńService 2018 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl