Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Ogrodnictwo organiczne


  Firma ELIET promuje młodą filozofię recyklingu ogrodniczego.
  Korzystając z urządzeń firmy ELIET budujesz partnerstwo z naturą.

  W HARMONII Z NATURĄ Dbaj o swój ogród, a dostaniesz wiele z powrotem w zamian. Piękno ogrodu jest często mierzone w kategoriach przyjemności jaką daje każdy jego zakątek. Piękne kwietniki oddzielone równo przystrzyżonymi żywopłotami. Zdrowy, soczyście zielony trawnik z idealnie wyprofilowanymi krawędziami. Stylowo przycięte atrakcyjne drzewo czy krzew. Miejsce na kompost, gdzie wszystkie odpady organiczne z ogrodu poddane są recyklingowi. To są rzeczy, które każdy ogrodnik chce stworzyć.... A teraz każdy ogrodnik może ...
  Maszyny ELIET pomogą Ci wydobyć wszystko co najlepsze z piękna natury.

  ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Natura jest naszym największym darem dla przyszłych pokoleń. Musimy obchodzić się z nią z miłością. Maszyny Eliet pomogą Ci zabezpieczyć na przyszłość to naturalne piękno.


Recykling odpadów organicznych


  Fachowe przycinanie kwiatów, krzewów i drzew w Twoim ogrodzie, utrzymuje je estetyczne oraz silne i zdrowe.
  Powstałe przy tym odpady ogrodowe są również wartościowym źródłem energii dla nowego życia w Twoim ogrodzie.

  Przebieg cyklu dekompozycji czyli kompostowania jest wysoce zależny od sposobu w jaki odpady ogrodowe są rozdrabniane.
  ELIET posiada całą linię mocnych rozdrabniaczy, które tworzą zrębki z wartością dodaną dla cyklu natury.

  WIĘCEJ

Kompostowanie
  Wspierajmy modę na kompostowanie... Odkryj zalety kompostowania.
  Czyste środowisko zaczyna się w moim domu – przydomowe kompostownie odpadów organicznych

  Efektem naszego codziennego bytowania są między innymi odpady, w tym biodegradowalne odpady zielone (trawa, liście, gałęzie, itp), kuchenne tj. resztki pożywienia. Składają się one z materii organicznej, która powstała w wyniku pobierania przez organizmy żywe substancji odżywczo-budulcowych znajdujących się w glebie.

  Proces pobierania z gleby tych składników narusza delikatną równowagę, panującą w tym elemencie środowiska. Przywrócenie równowagi polega na oddaniu glebie wcześniej pobranych składników. Najbardziej właściwym sposobem tego „oddawania” jest kompostowanie odpadków organicznych, aby substancje wcześniej pobrane wróciły do gleby w sposób zbliżony do naturalnych procesów przyrodniczych.

  WIĘCEJ

Czas na porządki i recykling w ogrodzie i parku - pokazy pracy rozdrabniaczy profesjonalnych  Szanujmy materię organiczną wytworzoną przez nasze ogrody. Nie spalajmy jej w ognisku ! W postaci rozdrobnionej wykorzystajmy ją do ściółkowania lub na kompost. Masz problem z odpadami ogrodowymi ? Kup rozdrabniacz i zostań producentem nawozu do Twojego ogrodu !

  Zobacz jak to się robi. Fotorelacja z pokazu rozdrabniaczy Minor i Super Prof 2000 na terenie zielonym w Duchnicach.

Zrębki drzewne (czipsy) ELIET BioTech™

  Zrębki to produkty zrębkowania czyli rozdrabniania gałęzi drzew.
  Technologia rozdrabniania wg Zasady Siekiery (ELIET Chopping principle™) powoduje bardzo intensywne:

 • rozłupywanie,
 • rozgniatanie
 • i rozbijanie zrębków.

 • W rezultacie taka włóknista struktura zrębków ELIET BioTech™ sprzyja dekompozycji (biodegradacji). Kiedy rozdrabnianie dobiegnie końca, otrzymasz napowietrzoną mieszankę z odpowiednią zawartością wilgoci.
  To dlatego zrębki BioTech™ poprawią Twój system kompostowania
  .
  Wg Jean Pain - eksperta w kompostowaniu maksymalna grubość największych zrębków to 4 mm.
  Optymalna grubość od 2 do 3 mm.
  Porównaj z innymi technologiami spotykanymi w innych rozdrabniaczach.
Nowy rozdrabniacz Maestro już na wiosnę 2017  Zapowiadany wcześniej całkiem zmodernizowany model Maestro pojawi się już wkrótce w dwóch wersjach: City i Country.
  Wersja City zastąpi wcześniej produkowany model Primo i rekomendowana jest do użytku w małym ogrodzie w mieście. Wersja Country przeznaczona jest do trochę wiekszych ogrodów poza miastem. W stosunku do wcześniejszych modeli zastosowano: polimerowe ściany komory rozdrabniania dla uzyskania większej wydajności, szerszy i dłuższy o 5 cm otwór załadowczy, możliwość demontażu (bez narzędzi) leja załadowawczego co ułatwia przechowywanie, dodatkowe uchwyty ułatwiające przemieszczanie na kołach, dodatkowy fartuch zabezpieczający w kanale załadowczym. Wysokość wersji City jest bardziej przyjazna dla kobiet. Obie wersje dostępne będą również z silnikiem elektrycznym.

  WIĘCEJ o Maestro City
  WIĘCEJ o Maestro Country

Co ma rozdrabniacz do... wiatraka w Londerzeel (Belgia) ?

  W 1974 roku Belg Frederik Vanden Brande spotkał się z genialnym ogrodnikiem Jean Pain i postanowił wypróbować jego metody kompostowania we Flandrii (północna Belgia). Frederik Vanden Brande przetłumaczył książkę Jean Pain „The methods of Jean Pain or Another kind of garden” na język niderlandzki i zrobił pierwszy eksperyment w Londerzeel (1975). Wyniki były na tyle obiecujące, a zainteresowanie tak wielkie, że Jean Pain (który już wcześniej odwiedził miejscowość Londerzeel) zaproponował powołanie stowarzyszenia, z siedzibą w Londerzeel, dla rozpowszechniania tej metody. W 1978 roku Stowarzyszenie Komitet Jean Pain zostało oficjalnie założone i coraz częściej zaczęło przyjmować pierwszych zagranicznych gości w swojej siedzibie.

  WIĘCEJ
Nowe życie i energia z kompostu: metoda Jean Pain

  Pionierem wykorzystania zrębków drewna na kompost (i nie tylko) był ogrodnik i wynalazca Francuz Jean Pain (12.12.1928-30.07.1981).
  Na początku lat '60 Jean Pain opracował w Prowansji na południu Francji metodę przetwarzania świeżo przyciętych gałęzi w dojrzały kompost. Cienkie gałązki rozdrabniał ręcznie nożem lub maczetą. Aby wykorzystać również do swych celów grubsze gałęzie zbudował pierwszy w branży rozdrabniacz do gałęzi o napędzie spalinowym.

  WIĘCEJ
Rozdrabniacz ELIET Major 4S będzie pracował w szkółce bylinowej SGGW  Ostatecznie do szkółki bylinowej przy Katedrze Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodniczego SGGW trafiła najnowsza wersja wyższego modelu Major 4SZ z klasycznym sitem gwarantującym żądany stopień rozdrobnienia do celów ściółkowania lub kompostowania.
  Czytaj więcej.Pokaz rozdrabniacza ELIET Minor na Wydziale Ogrodniczym SGGW  Odpady z produkcji w szkółce bylinowej prowadzonej przy Katedrze Roślin Ozdobnych, były wyzwaniem dla najmniejszego rozdrabniacza profesjonalnego firmy ELIET. W pokazie uczestniczyli pracownicy naukowi Wydziału Ogrodniczego, m.in. kierownik Katedry Roślin Ozdobnych dr hab. Ewa Skutnik i adiunkt dr Zbigniew Rusinowski.

  Czytaj więcej.Mulczowanie (ściółkowanie) zrębkami drzewnymi  Wspieramy modę na ściółkowanie zrębkami. Odkryj zalety ściółkowania zrębkami.

  Mulcz to materia organiczna umieszczona na powierzchni gleby w celu utrzymania wilgoci i poprawy warunków glebowych. Ściółkowanie to jedna z najbardziej pożytecznych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowia roślin. Mulcz (ściółka) zapobiega utracie wody z gleby, dostarcza składniki odżywcze do gleby i roślin, minimalizuje konkurencję chwastów, zapobiega erozji oraz poprawia strukturę gleby. Prawidłowo zastosowana ściółka może poprawić estetykę ogrodu i sprawić poczucie zadbanego wyglądu.

  WIĘCEJCo to jest top dressing ?  Nie, nie to nie jest przeciwieństwo topless-u, to rzecz bardziej przyziemna.
  Top dressing jest zabiegiem pielęgnacyjnym, którego celem jest poprawa struktury gleby dla lepszego wzrostu trawy.

  Polega na bezpośrednim pokryciu trawnika warstwą kompostu lub innych materiałów organicznych.

  WIĘCEJ
  15.01.2014

ELIET SUPER PROF 2000 - to już 20 lat !  Jubileuszowa, limitowana seria 40 sztuk SuperProfa 2000 oferowana jest w kolorze srebrnym.

  20 lat na rynku ! 20 lat doświadczeń.
  Ponad 5000 zadowolonych klientów w ponad 30 krajach świata !
  65 000 000 m sześciennych przerobionych odpadów ogrodowych !

  Ten charakterystyczny w całej gamie ELIET rozdrabniacz, był pierwszym na świecie z własnym napędem kół,
  za co został nagrodzony w 1994 roku nagrodą dla Innowacji na Targach AGRIBEX 1994.
  Teraz, 20 lat później ta koncepcja jest wciąż współczesna i nowoczesna.

  Czytaj więcej o 20 urodzinach SuperProf 2000.

Uważaj z tą siekierą Eugeniuszu !...  To tytuł słynnego utworu megagrupy Pink Floyd z pamiętnym, charakterystycznym i przeraźliwym wokalem przejawiającym jednak "nieumiejętne" posługiwanie się tym narzędziem. Z rozdrabniaczami jest trochę jak z siekierą, bo i cel użycia podobny - chodzi o zmniejszenie gabarytów drewna, chociaż przy rozdrabniaczach skala tego jest znacznie większa. Podobieństwo w przypadku rozdrabniaczy firmy ELIET idzie jeszcze dalej. Sama technologia rozdrabniania jest tu podobna do pracy siekiery, a dokładniej kilkunastu małych siekierek, i stąd nazwa Rozdrabnianie wg Zasady Siekiery ELIET™. Oczywiście nad bezpieczeństwem obsługującego czuwa szereg skutecznych zapezpieczeń uniemożliwiających spowodowanie jakiegokolwiek zagrożenia dla operatora lub osób postronych.

  WIĘCEJ

W temacie nazewnictwa
  Maszyny do rozdrabniania gałęzi i wszelkich odpadów ogrodowych my nazywamy rozdrabniaczami.
  Studiując źródła internetowe, których autorami są producenci, dystrybutorzy, dilerzy sprzętu ogrodniczego, profesjonalni ogrodnicy lub osoby prywatne spotykamy wiele określeń, i tak m.in. : rozdrabniacze (najczęściej), rozdrabniarki, rębaki, rębarki, łuparki, sieczkarnie, siekacze, młynki, kruszarki, recyklery, a nawet ... wiórkarki czy niszczarki. Czas pokaże, która nazwa przetrwa najdłużej i stanie się standardem tak jak to jest w przypadku określenia "kosiarka" dla urządzeń koszących trawę.
  Generalnie maszyny te:
 • wprowadzają porządek w ogrodzie poprzez zmniejszenie objętości odpadów ogrodowych
 • i dostarczają cennego materiału na kompost WIĘCEJ
 • oraz do ściółkowania (mulczowania) WIĘCEJ.

Zimowa Akademia ELIET - Rozdrabniacze  Miesiące zimowe w naszej branży to czas refleksji nad tym co się nam udało w ogrodzie oraz planów co jeszcze poprawić w nadchodzącym roku. Mimo, że zima trochę nas angażuje wokół domu szczególnie w związku z koniecznością odśnieżania to jednak możemy trochę odetchnąć od ogrodu i popracować bardziej koncepcyjnie niż fizycznie. I dlatego aby przybliżyć Państwu ofertę ELIET postanowiliśmy przyporządkować każdemu miesiącu zimy różne grupy maszyn. W tej swoistej Akademii ELIET tematem miesiąca grudnia były krawędziarki, na początek roku zaplanowaliśmy rozdrabniacze, i później wertykulatory i podsiewacze do renowacji trawników. Będzie miało to również wyraz w prezentacji galerii zdjęć na pierwszej stronie.

  WIĘCEJ

Rozdrabniacze KLIPPO Kvarn PRO
  W roku 2002 do oferty KLIPPO weszły rozdrabniacze do gałęzi i odpadów ogrodowych. Projekt realizowany był we współpracy z belgijskim producentem firmą ELIET.

  Czytaj więcej.
Strona główna

Aktualności

Nowości

Gdzie kupić i serwisować ?

O nas

Kontakt

Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Serwis

Wypożyczalnia

ZieleńService 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl