Zielone Maszyny Eliet Countax LawnMaster KlippoStrona główna » Oferta maszyn » 
Aktualności 2017

  22.12.2017

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2018 !


  Życzymy Państwu Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, oraz wszelkiej pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku 2018.


  19.12.2017

ELIET na Agribex 2017 w Brukseli

Światowy Dzień Gleby  Kluczowe wiadomości:
  "Troska o planetę zaczyna się od ziemi" ... Główny temat Światowego Dnia Gleby 2017
  Gleba, podobnie jak powietrze i woda, ma kluczowe znaczenie dla życia na Ziemi. Troska o planetę i jej środowisko oznacza opiekę nad jej glebami. Gleby są niezwykle odporne, ale są również kruche i mogą łatwo ulec uszkodzeniu lub zagubieniu. Jeśli naprawdę zależy nam na lepszej przyszłości dla nas wszystkich i dla następnych pokoleń, zacznijmy pracę od podstaw - naszych gleb. Uwolnienie pełnego potencjału gleb, aby nie tylko wspierać produkcję żywności, ale także sekwestrować więcej węgla, przechowywać i dostarczać więcej czystej wody, utrzymywać różnorodność biologiczną i zwiększać odporność środowiskową na zmieniający się klimat, wymaga zrównoważonego gospodarowania glebami.

  "Gleby są podstawą rolnictwa, tam zaczyna się jedzenie."
  "Zdrowe gleby są naszymi cichymi sojusznikami, aby walczyć ze zmianami klimatu."
  "Woda, którą pijemy, oczyszczana jest przez glebę. Zminimalizujmy zanieczyszczenie i dajmy naszym glebom tylko to, czego potrzebują. "
  "Bez zdrowej gleby ludzie nie mogą produkować żywności i są zmuszeni do migracji, aby wyżywić siebie i swoje rodziny."
  "Gleby stanowią jeden z największych zbiorników różnorodności biologicznej na świecie, na którym znajduje się jedna czwarta różnorodności biologicznej naszej planety."
  "Dobre zdrowie zaczyna się od odżywiania ... Jeśli będziemy karmić ziemię, to nas nakarmi."


  05.12.2017

Fabryka ziemi  Czym skorupka za młodu...


  W tym roku nasz okrągły Jubileusz, ale również okrągłe urodzinowe Jubileusze 150 lat wybitnych rodaków: Dziadek, Skłodowska, Reymont... Jakby powiedział znajomy znawca win - 1867 to był dobry rocznik !

  A jeśli Reymont to namawiamy do wybudowania... fabryki. Jak mówił bohater "Ziemi obiecanej" :
  "Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic. – To razem właśnie mamy tyle, w sam raz tyle, żeby założyć wielką fabrykę… ".

  Jedyne w co należy zainwestować to dobry rozdrabniacz i trochę miejsca w ogrodzie. Siła robocza (liczona w milionach: robaki, dżdżownice, stonogi, roztocza, bakterie, grzyby, algi i wiele innych organizmów) zupełnie za darmo.
  Gwarantujemy osiągnięcie końcowego efektu: "obiecana" najżyźniejsza ziemia na Twoją rabatę, warzywnik, czy trawnik.

  WIĘCEJ informacji i dokładny "business plan fabryki".


  05.10.2017

Zobacz co w trawie piszczy  Czy rozpoznajesz jakie maszyny ELIET pracowały na tym trawniku ?

  Zobacz WIĘCEJ co mogą zaoferować Twojemu trawnikowi maszyny ELIET.


  15.09.2017

Wrzesień - ostatni najlepszy moment na wertykulację  Jeśli nie wykonałeś jeszcze wertykulacji w tym roku, to własnie wrzesień jest najlepszym miesiącem do przeprowadzenia tego zabiegu. /Źródło "Piękny trawnik" autorzy Maciej Mynett, Maria i Sławomir Prończukowie, wydawnictwo Multico/


  11.09.2017

Wakacyjna uczta dla zmysłów w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy cz. 2  Kompleks ogrodów składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze - Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

  WIĘCEJ w drugiej części naszej galerii zdjęć.  18.08.2017

Wakacyjna uczta dla zmysłów w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy cz. 1  Jeśli wakacje i upały to tylko Ogród Cienia w Dobrzycy...

  Miejsce niezwykłe. Jak wzorzec Metra w Sevres pod Paryżem, tak Ogrody w Dobrzycy pod Koszalinem. Dla każdego miłośnika ogrodów spędzającego urlop w Kołobrzegu lub Darłowie to miejsce, w którym obecność jest obowiązkowa. Wyjdziesz z tamtąd z tysięcem pomysłów na swoj ogród. Niewyczerpane źródło inspiracji jak stworzyć wymarzone miejsce relaksu w swoim ogrodzie. Koniec bla, bla, bla.

  Obejrzyjcie sami WIĘCEJ  14.07.2017

Renowacja pól bramkowych murawy piłkarskiej MOSiR w Piastowie  Okres letnich wakacji to dobry czas na renowacje muraw boisk piłkarskich. W tym roku wykorzystaliśmy go na naprawę nawierzchni trawiastej na obiekcie MOSiR w naszym rodzimym Piastowie.
  Usługę wykonaliśmy z własnej inicjatywy pro publico bono.

  WIĘCEJ

  03.07.2017

Co może krawędziarka Edge Styler z nożem typu Wedge ?  Duże zainteresowanie krawędziarką oscylacyjną ELIET Edge Styler to wynik jej cech konstrukcyjnych dzięki którym jest bardzo bezpieczna w użyciu oraz jej uniwersalności: od montażu kabla dla robota koszącego, przez wycięcie paska darni przed położeniem przewodów instalacji nawadniającej, do wycięcia paska darni przy krawężniku.

  WIĘCEJ

  15.06.2017

Podsiew murawy piłkarskiej w Holandii  Silna grupa wyposażona w maszyny do renowacji trawników firmy ELIET tj.: 3 podsiewacze DZC 600 i wertykulator E 750 wykonała renowację murawy na stadionie holenderskiego klubu piłkarskiego NAC Breda.

  WIĘCEJ

  08.06.2017

Kosić ? ...nie kosić ?  Zdaniem australijskich naukowców, koszenie trawników - i zapach świeżej trawy - wywołuje uczucie relaksu i szczęścia !

  20.05.2017

Roboty do ... roboty  Trawa rośnie jak szalona więc kosiarki w pełnej gotowości. Od kilku lat coraz popularniejsze stają się roboty koszące oferowane przez wiele firm naszej branży. Dla sprzedawców takich maszyn mamy niezawodnego pomocnika, który profesjonalnie położy kabel pod darnią na głębokości ok. 5 cm.

  WIĘCEJ

  02.05.2017

Wertykulator ELIET E450 w ŚWIECIE ROŚLIN  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza ŚWIAT ROŚLIN - OGRODY z podwarszawskich Pęcic dołączyła do swego parku maszynowego wertykulator ELIET E450.

  WIĘCEJ

  02.05.2017

Najnowszy model ELIET Super Prof MAX dla GARGAS ROŚLINY  Bardzo nam miło poinformować, że firma ogrodnicza GARGAS ROŚLINY z podkrakowskiej Wieliczki dołączyła do swego imponującego parku maszynowego rozdrabniacz do wszelkich odpadów ogrodowych ELIET Super Prof 2015 MAX w wersji samobieżnej na kołach.

  WIĘCEJ

  10.04.2017

Pierwsza edycja GREENDAYS 2017 zakończona sukcesem  Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska w Salonie Techniki Ogrodniczej na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Dni Zieleni GreenDays 2017.

  WIĘCEJ  24.02.2017

Nasza oferta na Targach GREENDAYS 2017 w podwarszawskim Nadarzynie  Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska F3 w Salonie Techniki Ogrodniczej na Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Dni Zieleni GreenDays 2017, które odbędą się w dniach od 7 do 9 kwietnia 2017 w nowym międzynarodowym centrum targowo-kongresowym PTAK WARSAW EXPO mieszczącym się w podwarszawskim Nadarzynie.

  WIĘCEJ

  23.01.2017

Co ma rozdrabniacz do... wiatraka w Londerzeel (Belgia) ?

  W 1974 roku Belg Frederik Vanden Brande spotkał się z genialnym ogrodnikiem Jean Pain i postanowił wypróbować jego metody kompostowania we Flandrii (północna Belgia). Frederik Vanden Brande przetłumaczył książkę Jean Pain „The methods of Jean Pain or Another kind of garden” na język niderlandzki i zrobił pierwszy eksperyment w Londerzeel (1975). Wyniki były na tyle obiecujące, a zainteresowanie tak wielkie, że Jean Pain (który już wcześniej odwiedził miejscowość Londerzeel) zaproponował powołanie stowarzyszenia, z siedzibą w Londerzeel, dla rozpowszechniania tej metody. W 1978 roku Stowarzyszenie Komitet Jean Pain zostało oficjalnie założone i coraz częściej zaczęło przyjmować pierwszych zagranicznych gości w swojej siedzibie.

  WIĘCEJ
  23.01.2017

Nowe życie i energia z kompostu: metoda Jean Pain

  Pionierem wykorzystania zrębków drewna na kompost (i nie tylko) był ogrodnik i wynalazca Francuz Jean Pain (12.12.1928-30.07.1981).
  Na początku lat '60 Jean Pain opracował w Prowansji na południu Francji metodę przetwarzania świeżo przyciętych gałęzi w dojrzały kompost. Cienkie gałązki rozdrabniał ręcznie nożem lub maczetą. Aby wykorzystać również do swych celów grubsze gałęzie zbudował pierwszy w branży rozdrabniacz do gałęzi o napędzie spalinowym.

  WIĘCEJ
  04.01.2017

Nowy rozdrabniacz Maestro już na wiosnę 2017  Zapowiadany wcześniej całkiem zmodernizowany model Maestro pojawi się już wkrótce w dwóch wersjach: City i Country.
  Wersja City zastąpi wcześniej produkowany model Primo i rekomendowana jest do użytku w małym ogrodzie w mieście. Wersja Country przeznaczona jest do trochę wiekszych ogrodów poza miastem. W stosunku do wcześniejszych modeli zastosowano: polimerowe ściany komory rozdrabniania dla uzyskania większej wydajności, szerszy i dłuższy o 5 cm otwór załadowczy, możliwość demontażu (bez narzędzi) leja załadowawczego co ułatwia przechowywanie, dodatkowe uchwyty ułatwiające przemieszczanie na kołach, dodatkowy fartuch zabezpieczający w kanale załadowczym. Wysokość wersji City jest bardziej przyjazna dla kobiet. Obie wersje dostępne będą również z silnikiem elektrycznym.

  WIĘCEJ o Maestro City
  WIĘCEJ o Maestro Country

  02.01.2017

Uważaj z tą siekierą Eugeniuszu !...  To tytuł słynnego utworu megagrupy Pink Floyd z pamiętnym, charakterystycznym i przeraźliwym wokalem przejawiającym jednak "nieumiejętne" posługiwanie się tym narzędziem. Z rozdrabniaczami jest trochę jak z siekierą, bo i cel użycia podobny - chodzi o zmniejszenie gabarytów drewna, chociaż przy rozdrabniaczach skala tego jest znacznie większa. Podobieństwo w przypadku rozdrabniaczy firmy ELIET idzie jeszcze dalej. Sama technologia rozdrabniania jest tu podobna do pracy siekiery, a dokładniej kilkunastu małych siekierek, i stąd nazwa Rozdrabnianie wg Zasady Siekiery ELIET™. Oczywiście nad bezpieczeństwem obsługującego czuwa szereg skutecznych zapezpieczeń uniemożliwiających spowodowanie jakiegokolwiek zagrożenia dla operatora lub osób postronych.

  WIĘCEJ

  02.01.2017

W temacie nazewnictwa
  Maszyny do rozdrabniania gałęzi i wszelkich odpadów ogrodowych my nazywamy rozdrabniaczami.
  Studiując źródła internetowe, których autorami są producenci, dystrybutorzy, dilerzy sprzętu ogrodniczego, profesjonalni ogrodnicy lub osoby prywatne spotykamy wiele określeń, i tak m.in. : rozdrabniacze (najczęściej), rozdrabniarki, rębaki, rębarki, łuparki, sieczkarnie, siekacze, młynki, kruszarki, recyklery, a nawet ... wiórkarki czy niszczarki. Czas pokaże, która nazwa przetrwa najdłużej i stanie się standardem tak jak to jest w przypadku określenia "kosiarka" dla urządzeń koszących trawę.
  Generalnie maszyny te:
 • wprowadzają porządek w ogrodzie poprzez zmniejszenie objętości odpadów ogrodowych
 • i dostarczają cennego materiału na kompost WIĘCEJ
 • oraz do ściółkowania (mulczowania) WIĘCEJ.

  02.01.2017

Zimowa Akademia ELIET - Rozdrabniacze  Miesiące zimowe w naszej branży to czas refleksji nad tym co się nam udało w ogrodzie oraz planów co jeszcze poprawić w nadchodzącym roku. Mimo, że zima trochę nas angażuje wokół domu szczególnie w związku z koniecznością odśnieżania to jednak możemy trochę odetchnąć od ogrodu i popracować bardziej koncepcyjnie niż fizycznie. I dlatego aby przybliżyć Państwu ofertę ELIET postanowiliśmy przyporządkować każdemu miesiącu zimy różne grupy maszyn. W tej swoistej Akademii ELIET tematem miesiąca grudnia były krawędziarki, na początek roku zaplanowaliśmy rozdrabniacze, i później wertykulatory i podsiewacze do renowacji trawników. Będzie miało to również wyraz w prezentacji galerii zdjęć na pierwszej stronie.

  WIĘCEJ

Strona główna

Aktualności

Nowości

Gdzie kupić i serwisować ?

O nas

Kontakt

Katalogi

Cenniki

Filmy

Pokazy pracy maszyn

Części zamienne

Materiały eksploatacyjne

Serwis

Wypożyczalnia

ZieleńService 2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone
ZieleńService_ZieloneMaszyny® | 05-820 Piastów k.Warszawy, ul. Brzozowa 23 | Tel. 22 723 63 85 | Tel./Fax 22 723 63 05 | E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl

ZieleńService
05-820 Piastów, ul. Brzozowa 23
Tel. 22 723 63 85
Fax 22 723 63 05
E-mail: biuro@zielonemaszyny.pl